آرشیو روزنامه شماره ۴۲۵۰ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۲۵۰

 • مصونیت خوراکی‌ها از نوسان دلار

  دنیای اقتصاد: در‌حالی‌‌که نوسان قیمتی دلار در هفته گذشته افزایش یافته است، بررسی تورم خوراکی نشان می‌دهد که این بازار سیگنال افزایشی از جانب دلار دریافت نکرده است. بانک مرکزی، در یک گزارش خرده‌فروشی آمارهای تورمی هفتگی، ماهانه و سالانه مواد خوراکی را در ۱۱ گروه منتشر می‌کند. بررسی این آمارها حاکی از آن است که طی هفته گذشته بیشترین افزایش هفتگی در میوه‌ها رخ داده که قیمت آن ۲/ ۳ درصد رشد کرده است. اصولا نوسان قیمتی در گروه میوه‌ها و سبزی‌ها طی هفته امری طبیعی است و این نوسان به‌دلیل تغییرات آب و هوایی رخ می‌دهد. در سایر گروه‌ها نیز آرامش خوراکی‌ها مشاهده می‌شود و حتی در گروه تخم‌مرغ نیز می‌توان مشاهده کرد که قیمت به سطح قبلی بازگشته است. بنابراین بررسی این آمارها این موضوع را تایید می‌کند که نوسانات بازار دلار، بر تحولات تورمی خوراکی اثری نداشته است.
 • آرامش نسبی در بازار ارز

  دنیای اقتصاد: روز گذشته پس از ۸ روز افزایش، شاخص بازار ارز تغییر مسیر داد و به ابتدای کانال ۴ هزار و ۶۰۰ تومان نزدیک شد. در چهارمین روز هفته، دلار با ۵۰ تومان کاهش به قیمت ۴ هزار و ۶۰۵ تومان رسید. به گفته فعالان، افزایش عرضه ارز در بازار مهم‌ترین عاملی بود که جهت قیمت دلار را تغییر داد؛ افت دلار در شرایطی صورت گرفت که تقاضاهای جدیدی نیز وارد بازار شده بودند؛ در گیر و دار افزایش عرضه و ورود تقاضای جدید قیمت با چند رفت و برگشت قیمتی در مرز ۴ هزار و ۶۰۰ تومان مواجه شد. روند قیمت دلار در روز گذشته را می‌توان در سه بخش بررسی کرد؛ پیش از شروع بازار در معاملات پشت خطی، نیمه اول روز تا ساعت ۱۲ ظهر، نیمه دوم روز پس از ساعت۱۲ ظهر.
 • ظرفیت شرکت‌های بیمه اتکایی داخل‌را افزایش دهید

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بیمه اتکایی امین، ضمن اشاره به عملکرد شرکت متبوعش در سال مالی منتهی به ۳۰ آذر ۹۶ به برخی مسائل فعلی صنعت بیمه در حوزه بیمه‌های اتکایی اشاره کرد و گفت: انتظار داریم مقام‌های نظارتی ظرفیت شرکت‌های بیمه اتکایی داخلی برای پوشش پروژه‌های ملی را افزایش دهد.
 • نقص قوانین در صنعت بیمه و چالش عدم‌توسعه این صنعت

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بیمه نوین وجود قوانینِ ناقص را یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در صنعت بیمه دانست و گفت: به‌دلیل عدم‌شناخت لازم و کافیِ نمایندگان مجلس از وضعیت بیمه، تصویب برخی قوانین، باعث جلوگیری از توسعه صنعت بیمه می‌شود.
 • قدرت‌نمایی پوند در بازارها

  دنیای اقتصاد: نرخ برابری پوند انگلستان به دلار آمریکا از زمان آغاز «برگزیت» تا دیروز، هرگز به بالای ۴/ ۱ واحد نرسیده بود، اما دیروز با تقویت پوند این نرخ برابری تحقق یافت. ضعف اسکناس آمریکایی یکی از عوامل ثبت این نرخ قلمداد می‌شد. دلار آمریکا پس از درگیری درون کنگره برای تصویب بودجه موقت دولت فدرال، تضعیف شده بود و طلای جهانی را وارد کانال افزایشی کرد. هر اونس طلا تا ساعت ۸و۲۰دقیقه بعد از ظهر دیروز به ۱۳۳۸ دلار رسید.
 • آغاز صدور دسته‌چک‌های یکپارچه در بانک صادرات

  گروه بنگاه‌ها: امکان صدور دسته‌چک‌های یکپارچه (صیاد) برای مشتریان بانک صادرات ایران در هشت استان کشور فراهم و مشتریان سایر استان‌ها نیز به‌زودی از خدمات سامانه صیاد در این بانک بهره‌مند خواهند شد.
 • دریافت هزینه پیامک‌های تراکنشی در بانک تجارت با موافقت مشتری

  گروه بنگاه‌ها: بانک تجارت از این پس کلیه تراکنش‌های انجام شده بر روی حساب‌های مشتریان را بدون محدودیت در مبلغ تراکنش از طریق پیامک لحظه‌ای به اطلاع آنان خواهد رساند.
 • ضرورت پیاده‌سازی «بانکداری باز» در ایران

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک گفت: بانک‌ها باید از کانال‌های مختلف، خود را به مشتریانشان نزدیک کنند که متاسفانه در حال‌حاضر اینگونه نیست و ضروری است این روند اصلاح شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر