آرشیو روزنامه شماره ۴۲۴۹ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۲۴۹

 • مختصات برنامه مالی ۹۷

  دنیای اقتصاد: سازمان برنامه و بودجه در گزارشی به بررسی اجمالی لایحه بودجه سال آتی پرداخته ‌است. این گزارش در ابتدا به بررسی انبساط و انقباض برخی از ارقام در منابع و مصارف بودجه عمومی کل کشور پرداخته است. در فصل دوم نیز نقاط تمایز لایحه بودجه ۹۷ در ۹ سرفصل مورد ارزیابی قرار گرفته ‌است.
 • شدت نوسانات ارزی کاهش یافت

  دنیای اقتصاد: روز گذشته، دامنه نوسانات دلار محدودتر و این ارز با کاهش میزان رشد مواجه شد ولی در بازار سکه قیمت‌ها تغییرات بیشتری را ثبت کردند. روز دوشنبه، دلار با ۱۵ تومان رشد به قیمت ۴هزار و ۶۵۵ تومان رسید. دامنه تغییرات قیمت دلار نیز در بازه ۴هزار و ۶۶۰ تا ۴ هزار و ۶۹۵ تومان قرار گرفت. این در حالی بود که دلار در روز یکشنبه افزایش ۹۵ تومانی را رقم زده بود و در دامنه ۴هزار و ۵۹۰ تا ۴هزار و ۷۱۰ تومان نوسان کرده بود.
 • اقتصاد آمریکا در «عصر ترامپ»

  دنیای اقتصاد: واکنش‌ها به تاثیر دونالد ترامپ بر اقتصاد آمریکا در دو محور متفاوت اعلام می‌شوند. برخی رکوردشکنی‌های وال‌استریت، بهبود رشد اقتصادی و کاهش نرخ بیکاری را از محاسن او برمی‌شمارند؛ اما برخی دیگر با اشاره به بدون تغییر ماندن نرخ مشارکت نیروی کار، فقدان رشد دستمزدها و افزایش کسری تجاری، وزن مضرات ترامپ برای اقتصاد آمریکا را افزون بر محاسن وی می‌دانند. آنچه از بررسی همه این مولفه‌ها و مقایسه آنها با دوره‌ مشابه پیش از ترامپ به‌دست می‌آید، سهم وی را از بهبود شرایط اقتصادی ایالات‌متحده ناچیز نشان می‌دهد.
 • پیشگامی بانک مسکن در ارائه گارانتی ساختمان

  گروه بنگاه‌ها: پیشگامی صندوق‌های زمین و ساختمان بانک مسکن در زمینه صدور بیمه‌نامه تضمین کیفیت ساختمان در فرهنگ‌‌سازی برای تحقق حقوق خریداران مسکن موثر است.
 • تشریح دستاوردهای بانک سپه در دوره پسا برجام

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بانک سپه با ارسال نامه به وزیر امور‌خارجه ضمن تبریک دومین سال خروج این بانک از تحریم‌ها، مهمترین دستاوردهای این بانک را در دوره دو ساله پسابرجام تشریح کرد. به گزارش روابط عمومی بانک سپه، محمدکاظم چقازردی در نامه خود خطاب به محمد‌جواد ظریف، وزیر امور خارجه آورده است:
 • آشنایی با قوانین و مقررات مرتبط با صرافی‌ها

  دنیای اقتصاد: یک دوره آموزشی با عنوان «مدیریت صرافی (آشنایی با قوانین و مقررات مرتبط با صرافی‌ها) » در روز پنج‌شنبه ۵ بهمن ماه، ازسوی روزنامه «دنیای ‌اقتصاد» برگزار می‌شود.به گزارش واحد آموزش «دنیای اقتصاد» امروزه صرافی‌ها با چالش‌های قانونی و موانع کسب و کار بسیاری مواجهند که غفلت در هریک از آنها می‌تواند اثرات بنیادین و جبران ناپذیری برای ذی‌نفعان آن به‌جای بگذارد.
 • درخواست صندوق بین‌المللی پول برای نظارت بر بیت‌کوین

  «گری رایس»، سخنگوی صندوق بین‌المللی پول، افزایش همکاری‌ها و رایزنی‌ها درباره بیت‌کوین را سودمند توصیف کرد.به‌گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری تحقیقی «استراتژیک کوین» آمریکا، بیشتر مقررات ناظر بر بیت کوین ازسوی آژانس‌های مختلف نظارتی جهان وضع شده است؛ به‌طوری که مجموعه قوانین آن از کشوری به کشور دیگر یا حتی از ایالتی به ایالت دیگر فرق می‌کند.
 • معرفی سرپرست جدید روابط عمومی بانک پارسیان

  گروه بنگاه‌ها: مراسم تودیع و معارفه مدیر پیشین و سرپرست جدید روابط‌عمومی بانک پارسیان، یکم بهمن ماه برگزار و مریم وحیدنیا به‌عنوان سرپرست جدید روابط‌عمومی بانک پارسیان معرفی شد. به گزارش روابط‌عمومی بانک پارسیان، در این مراسم که صنعتی‌نژاد مشاور مدیرعامل، فرزان معاون مدیرعامل و قاسم‌خانی مدیر امور هماهنگی بانک پارسیان حضور داشتند، از خدمات بابک دربیکی، مدیر پیشین روابط‌عمومی قدردانی شد.
 • ارائه خدمات غیرحضوری بانک ملت با نسخه جدید اپلیکیشن «سکه»

  گروه بنگاه‌ها: شرکت «به‌پرداخت ملت» به‌عنوان بزرگ‌ترین شرکت ارائه‌دهنده خدمات پرداخت در کشور و خاورمیانه، نسخه جدید اپلیکیشن موبایلی سکه را برای گوشی‌های دارای سیستم‌عامل اندروید و آی‌اواس تهیه و منتشر کرد. به گزارش روابط‌عمومی بانک ملت، مشتریان و دارندگان کارت‌های بانکی از مبدا ۲۰ بانک (ملت، ملی، تجارت، سپه، آینده، دی، پارسیان، سامان، پست‌بانک، اقتصادنوین، سرمایه، انصار، مهر اقتصاد، قوامین، شهر، حکمت ایرانیان، صنعت و معدن، ایران‌زمین، گردشگری، رسالت) می‌توانند با نصب این اپلیکیشن روی گوشی تلفن‌همراه خود از خدمات پرداخت الکترونیک استفاده کنند.
 • بانک سامان به مجموعه پات پیوست

  گروه بنگاه‌ها: بانک سامان به مجموعه بانک‌هایی که امکان کارت به کارت از طریق اپلیکیشن پات برایشان فراهم شده، پیوست. به گزارش شمانیوز، دارندگان کارت بانک سامان ازطریق اپلیکیشن پات، می‌توانند به تمامی بانک‌های عضو شتاب انتقال‌وجه کنند. بانک سامان هفدهمین بانکی است که امکان کارت به کارت برای آن به وسیله پات ایجادشده است. دارندگان کارت بانک‌های ملی، ملت، تجارت، سپه، پارسیان، صنعت و معدن، اقتصاد نوین، بانک‌شهر، انصار، دی، پست‌بانک، ایران‌زمین، قوامین، حکمت ایرانیان، آینده و مهراقتصاد نیز می‌توانند با استفاده از پات، عملیات کارت به کارت را انجام دهند.

بیشتر