آرشیو روزنامه شماره ۴۲۴۱ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۲۴۱

 • نیمه پنهان افزایش وام ازدواج

  دنیای اقتصاد: بررسی مرکز پژوهش‌های مجلس نشان می‌دهد نظام بانکی برای پرداخت وام ازدواج ۱۵ میلیون تومانی نمی‌‌تواند تنها به منابع قرض‌الحسنه پس‌انداز بسنده کند. برای این تکلیف باید یا از خط اعتباری بانک مرکزی استفاده کرد یا از منابع قرض‌الحسنه جاری.
 • طلا روی بام ۴ماهه

  دنیای اقتصاد: در حالی که شاخص دلار تا ۹۰/ ۹۰ واحد افت کرد، طلای جهانی پس از ۴ ماه به مرز ۱۳۴۰ دلاری به ازای هر اونس نزدیک شد. تقویت طلا بیش از همه چیز به افت دلار مربوط بود و باعث شد فرضیه‌ تضعیف مصنوعی شاخص دلار اندکی جان بگیرد. یکی از صاحب‌نظران اقتصادی طی کنفرانس انجمن اقتصادی آمریکا، رشد بازار سهام و تولید ناخالص داخلی در این کشور را فارغ از سیاست‌های ترامپ عنوان کرد. «لارنس سامرز»، رئیس سابق خزانه‌داری آمریکا، از تضعیف دلار به‌عنوان نشانه‌ای از عدم رشد اقتصادی کافی یاد کرد.
 • تغییر سکاندار صندوق نفتی

  دنیای اقتصاد: روز گذشته در جلسه هیات امنای صندوق توسعه ملی دو رویداد مهم رخ داد. رویداد نخست، معرفی رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی و دیگر عضو جدید هیات عامل صندوق توسعه ملی بود. همچنین در این جلسه، تصمیماتی درخصوص کاهش نرخ سود تسهیلات ارزی اعطایی صندوق برای سرمایه‌گذاران ایرانی اتخاذ شد.
 • هموارسازی مسیر بخش‌خصوصی برای استفاده از فاینانس

  ایرنا: معاون اداره تامین اعتبار ارزی بانک مرکزی گفت: بخش خصوصی نه تنها با مانعی برای استفاده از منابع مالی خارجی (فاینانس) مواجه نیست بلکه راه هموارتری نسبت به بخش دولتی دارد و راحت‌تر می‌تواند از این منابع استفاده کند.
 • فروش اوراق گواهی سپرده مدت‌دار موسسه ملل

  گروه بنگاه‌ها: فروش اوراق گواهی سپرده مدت‌دار در تمامی شعب موسسه اعتباری ملل در سراسر کشور انجام می‌شود. به گزارش روابط عمومی این موسسه، این اوراق گواهی سپرده مدت‌دار ویژه سرمایه‌گذاری عام از تاریخ ٢٣ تا ٢٨ دی‌ماه به فروش می‌رسد.
 • افتتاح یک کارخانه در میبد با تسهیلات بانک صنعت و معدن

  گروه بنگاه‌ها:: شرکت کارخانجات یکتا گرانول میبد با بهره‌مندی از تسهیلات بانک صنعت و معدن در میبد یزد به بهره‌برداری خواهد رسید.به گزارش روابط عمومی بانک صنعت و معدن، این شرکت که سالانه ۹۰۰ هزار تن گرانول و انواع پودر مورد نیاز کارخانه‌های کاشی و سرامیک را تولید خواهد کرد از ۱۱ میلیارد تومان تسهیلات ریالی و ۲۳ میلیون یورو تسهیلات ارزی بانک صنعت ومعدن استفاده کرده است.با آغاز به کار شرکت کارخانجات یکتا گرانول میبد که در زمینی به مساحت ۴۰۰ هزار متر مربع در دست اجراست برای ۲۵۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد خواهد شد و این امر تاثیر مثبتی بر فعالیت اقتصادی منطقه خواهد داشت.
 • تایید صلاحیت مدیرعامل بیمه حکمت صبا

  گروه بنگاه‌ها: بیمه‌مرکزی صلاحیت حرفه‌ای غلامحسین چایچی نصرتی را برای مدیرعاملی بیمه حکمت صبا تایید کرد.غلامحسین چایچی نصرتی، دانش‌آموخته دانشکده حقوق دانشگاه تهران و فارغ‌التحصیل دکترای پزشکی از دانشگاه تهران است.به گزارش روابط عمومی بیمه حکمت صبا، چایچی موسس صندق بیمه ارتش (بیمه صبا) در سال ۱۳۷۹ است و به کمک کارشناسان صنعت بیمه کشور مانند آقایان علوی، دستباز، ایثاری، غلامی، ضمیری و بسیاری دیگر از کارشناسان بیمه توانسته است نقش مهمی در صنعت بیمه ایفا کند.
 • افزایش رضایت مشتریان بانک قرض‌الحسنه مهر ایران

  گروه بنگاه‌ها: اداره‌کل بازرسی و حسابرسی داخلی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با اشاره به اهمیت رضایت مشتری به‌عنوان عاملی مهم در موفقیت استراتژی بانکداری در محیط پررقابت امروزی، از افزایش ۷۴ درصدی رضایتمندی مشتریان در سال‌جاری خبر داد.به گزارش روابط عمومی این بانک، یکی از عوامل رشد و توسعه اقتصادی کشورها وجود بانک‌هایی با کارآیی و سلامتی بالاست؛ در این راستا بانک قرض‌الحسنه مهر ایران تلاش می‌کند تا با ارائه خدمات مطلوب، مطمئن و متناسب بتواند با برآوردن انتظارات و خواسته‌های مشتریان رضایت و وفاداری آنان را فراهم آورد.
 • کاهش مطالبات معوق بانک مهر اقتصاد

  گروه بنگاه‌ها: معاون طرح و توسعه بانک مهر اقتصاد در نشست هم‌اندیشی روسای دوایر و شعب استان مرکزی، مجموعه مهر را بانکی چابک دانست که در عرصه بانکداری خرد عملکرد مطلوبی داشته است.جعفر صفایی مزید، معاون طرح و توسعه بانک مهر اقتصاد، در این نشست با اشاره به اهمیت حمایت از تولید داخلی اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی تنها چاره حل مشکلات اقتصادی است.وی با اشاره به مقوله مطالبات از کاهش معوقات و دارایی‌های سمّی بانک خبر داد و گفت: اقدامات قابل‌توجهی از سوی همکاران شعب سراسر کشور صورت گرفته که امیدواریم با اعتبار سنجی دقیق و مناسب و توافقات و مذاکرات سازنده با مشتریان و تلاش تمامی کارکنان این روند همچنان ادامه داشته باشد.
 • مشتری‌مداری اصل اول بانک ایران زمین

  گروه بنگاه‌ها: مدیر شعب استان‌های بانک ایران زمین نقش‌آفرینی پرسنل در ارائه خدمات به مشتریان را مهم ارزیابی کرد و گفت: فرهنگ مشتری مداری، اولین اصل پذیرفته شده در بانک ایران زمین است که در فضای کنونی رقابت می‌تواند جزو مزایای رقابتی ما محسوب شود.مصطفی یزدانجو، مدیر شعب استان‌ها با اشاره به فضای رقابتی فشرده حال حاضر بانکی گفت: اهمیت تجهیز منابع، وصول مطالبات، جذب و نگهداری مشتریان و استفاده از امکانات و ابزارهای موجود حائز اهمیت ویژه‌ای است.
 • توسعه و تجهیز مدارس کشور سرعت می‌گیرد

  گروه بنگاه‌ها: آیت‌الله ابراهیمی، مدیرعامل بانک انصار و محمدتقی نظرپور معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.
 • ممنوعیت بانک مرکزی از پذیرش تضامین نهادهای مالی فعال بازار سرمایه

  بانک مرکزی با انتشار بخشنامه‌ای بانک‌ها را از پذیرش تضامین نهادهای مالی فعال در بازار سرمایه منع کرده است. بر‌اساس این بخشنامه، بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی ضمن لزوم اخذ وثایق و تضامین معتبر، بلامعارض و با درجه نقدشوندگی بالا در اعطای تسهیلات یا ایجاد تعهدات، باید از هرگونه پذیرش تضامین نهادهای مالی فعال در بازار سرمایه از جمله شرکت‌های کارگزاری،‌ خودداری کنند.‌ به گزارش روابط‌عمومی بانک مرکزی و به استناد مفاد ماده (۶) آیین‌نامه فصل سوم قانون عملیات بانکی بدون‌ربا (بهره) موضوع تصویب‌نامه شماره ۸۸۶۲۰ مورخ ۱۲‌ دی ماه سال ۱۳۶۲ هیات‌وزیران، اعطای تسهیلات عنداللزوم به تشخیص بانک، منوط به اخذ تامین کافی برای حفظ منافع بانک و حسن اجرای قراردادهای مربوط است.
 • نوسانات نرخ ارز طبیعی است

  ایبنا: رئیس‌کل بانک مرکزی گفت: از سال ۹۲ تاکنون نرخ ریال نسبت به دلار ۳۱ درصد تضعیف شده. این در حالی است که تضعیف روبل روسیه در برابر دلار حدود ۷۵ درصد، لیر ترکیه ۹۵ درصد و یورو ۱۲ درصد است. رئیس‌کل بانک مرکزی افزود: این نوسانات ارزهای بین‌المللی با یکدیگر است که ناشی از متغیرهای اقتصادی در کشورهای مختلف بوده و طبیعی است. سیف تصریح کرد: نرخ ارز ثبات نسبی مناسبی در مقایسه با گذشته داشته و بانک مرکزی تلاش می‌کند این نوسانات را به حداقل برساند.
 • ردپای سه جریان در بازار ارز

  دنیای اقتصاد: صبح روزی که تصمیم ترامپ بر همه معامله‌گران روشن شده بود، دلار واکنش‌های متمایزی از خود نشان داد. روز شنبه شاخص ارزی معاملات خود را با قیمت ۴ هزار و ۳۶۲ تومان آغاز کرد که ۵۲ تومان کمتر از قیمت بسته شده روز انتهایی هفته گذشته بود.
 • سرمایه‌گذاری ۶۰۰ میلیون دلاری در استان فارس با تامین مالی بانک ملت

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بانک ملت و استاندار فارس، به منظور بحث و تبادل‌نظر درباره پروژه‌های زیربنایی استان فارس و بررسی همکاری‌ها دیدار و گفت‌وگو کردند.
 • ۱۰۰میلیارد ریال تسهیلات بانک صادرات به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه

  گروه بنگاه‌ها: حجم تسهیلات پرداختی بانک صادرات ایران به آسیب‌دیدگان زلزله کرمانشاه تا نیمه دی‌ماه سال‌جاری از ١٠٠ میلیارد ریال فراتر رفت. به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران، این بانک به‌دنبال اجرای مصوبه دولت در اعطای تسهیلات به مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه با گذشت ٥٥ روز از وقوع سانحه، در بخش‌های بازسازی و تعمیر واحد‌های مسکن روستایی و شهری و همچنین مرمت واحد‌های تجاری یک هزار و ١٥٠ فقره تسهیلات بالغ‌بر ١٠٠ میلیارد ریال پرداخت کرد و به این ترتیب تا زمان مورد اشاره، قریب به ٧٠ درصد تعهدات خود را در این راستا به انجام رسانده و مابقی پرونده‌های ارجاعی در دست اقدام است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر