آرشیو روزنامه شماره ۴۲۴۰ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۲۴۰

 • ثبات «سود» در بازار معیار

  دنیای‌اقتصاد: نرخ سود موزون در بازار بین بانکی «به عنوان بازار معیار» از شهریور تا آذرماه سال‌جاری در سطح ۱۸ درصد قرار داشته است. این در حالی است که در ۴ ماه نخست سال‌جاری این رقم در سطح ۲۰ درصد قرار داشت. کاهش نرخ سود در بازار بین بانکی و ثبات آن در ماه‌های اخیر در شرایطی رخ داده است که ارزش معاملات در این بازار در ۹ ماه نخست نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۰ درصد رشد کرده است. گزارش‌های بانک مرکزی نشان می‌دهد تعداد معاملات نیز در همین دوره ۱۵ درصد افزایش یافته است.
 • تحلیل بازار از تصمیم ترامپ

  دنیای اقتصاد: روز پنج‌شنبه، قیمت دلار دو نیمه کاملا متفاوت را تجربه کرد. در ابتدای آخرین روز هفته، دلار تا آستانه ۴ هزار و ۴۵۰ تومان بالا رفت، ولی در نهایت با پایین آمدن از سقف روزانه با قیمت ۴ هزار و ۴۱۴ تومان به کار خود پایان داد. این قیمت که ۴ تومان بالاتر از روز چهارشنبه بود، منجر به ثبت رشد هفتگی ۹/ ۱ درصد دلار شد.
 • پوشش بیمه‌ای ریسک سرمایه‌گذاری خارجی امکان‌پذیر می‌شود

  گروه بنگاه‌ها: بیمه سامان با هدف بهره‌گیری متقابل از قابلیت‌ها و توانمندی‌ها، با صندوق ضمانت صادرات ایران، تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد.به گزارش روابط عمومی بیمه سامان، در نشستی که با حضور سید‌کمال سید‌علی مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران و احمدرضا ضرابیه، مدیرعامل بیمه سامان برگزار شد، تفاهم‌نامه همکاری فی‌مابین در راستای بهره‌گیری از قابلیت‌ها و توانمندی‌ها و منابع طرفین درجهت کاهش ریسک صادرکنندگان و افزایش توان رقابت‌پذیری آنها جهت حضور موثر در بازارهای صادراتی و توسعه صادرات کشور منعقد شد.
 • خسارت نفتکش ایرانی تاثیری در عملکرد مالی بیمه البرز ندارد

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بیمه البرز در گفت‌وگو با «دنیای‌اقتصاد» ضمن ابراز تاسف از حادثه نفتکش ایرانی گفت: خسارت ۴۰۰ هزار دلاری این نفتکش تاثیری در عملکرد مالی بیمه البرز ندارد.رسول تاجدار درباره پوشش بدنه نفتکش به مبلغ ۳۲ میلیون دلار یادآورشد: از این رقم ۷۰ درصد به‌صورت اتکایی به بیمه‌گران خارجی واگذار شده است، بیمه البرز ۲۰ درصد و بیمه ملت ۱۰ درصد بقیه را تحت پوشش داشتند.وی درباره سهم بیمه البرز در جبران خسارت بدنه نفتکش ایرانی یادآور شد: سهم ۲۰ درصدی بیمه البرز از کل خسارت، ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار است که ۱۵ درصد آن به‌صورت اتکایی - اجباری به بیمه مرکزی ایران واگذار شده و بخش عمده باقی‌مانده از طریق قرارداد مازاد خسارت تامین می‌شود که در نهایت سهم پرداختی بیمه البرز ۴۰۰هزار دلار است.مدیرعامل بیمه البرز گفت: تمامی کارکنان شرکت ملی نفتکش ایران تحت پوشش بیمه عمر و حادثه البرز قرار دارند و بیمه البرز به ازای هریک از کارکنان شرکت ملی نفتکش ایران مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان تعهد دارد.
 • سهم بیمه اتکایی امین در پرداخت خسارت نفتکش سانچی

  گروه بنگاه‌ها: بیمه اتکایی امین به‌صورت مستقیم از طریق بیمه البرز و قرارداد مازاد خسارت این شرکت بیمه‌ای و همچنین از طریق قراردادهای بیمه مرکزی در این خسارت مشارکت دارد. به گزارش ریسک نیوز،شرکت بیمه اتکایی امین اعلام کرد که آمادگی دارد تا پس از بررسی و تایید گزارش کارشناسی خسارت، در اسرع وقت سهم خود از خسارت بدنه و ماشین‌آلات نفتکش را پرداخت کند. این شرکت به‌صورت مستقیم از طریق بیمه البرز و قرارداد مازاد خسارت این شرکت بیمه‌ای و همچنین از طریق قراردادهای بیمه مرکزی در این خسارت مشارکت دارد. بیمه اتکایی امین اعلام کرده که «با توجه به برخورداری شرکت از پشتوانه مناسب ذخایر خسارت‌های معوق و احتساب IBNR ۴۵ درصد در ذخایر سال مالی منتهی به ۳۱/ ۰۶/ ۱۳۹۶ احتمال کاهش در سود پیش‌بینی شده بیمه اتکایی امین برای سال مالی منتهی به ۳۱/ ۰۶/ ۱۳۹۷ به‌دلیل پرداخت سهم خسارت فوق متصور نیست.»
 • رونمایی از سامانه جامع بانکداری بین‌الملل در بانک سینا

  گروه بنگاه‌ها: بانک سینا در راستای دستیابی به اهداف استراتژیک میان مدت بر مدار استانداردهای نظام بانکی بین‌الملل و ارتقای جایگاه در این حوزه، طی مراسمی ازسامانه جامع بانکداری بین‌الملل (FBTI) رونمایی کرد.مهندس پیشرو، مدیرعامل بانک سینا در مراسم رونمایی از این سامانه گفت: بانک سینا در راستای ایجاد مزیت‌های رقابتی و همچنین به‌دلیل توسعه عملیات بانکداری بین‌الملل، گستردگی وحجم کار و ضرورت انطباق با استانداردهای بین‌الملل؛ پیاده‌سازی سامانه جامع بانکداری بین‌الملل را در دستور کار قرار داد که امروز شاهد بهره‌برداری و اجرایی شدن این سامانه هستیم. پیشرو با اشاره به قابلیت‌ها و ویژگی‌های متمایز این سامانه گفت: با پیاده‌سازی این سامانه امکان بهره‌مندی از کلیه محصولات و خدمات ارزی به‌صورت سیستمی، انعطاف‌پذیری مناسب سامانه در تعیین کارمزدهای عملیاتی، جامعیت سامانه در دیدن کلیه حالات و جوانب انجام عملیات محصولات پیاده‌سازی شده است.
 • جذب سپرده با نرخ بالا منشأ مشکلات بانک‌هاست

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل موسسه اعتباری نور، در نشست هم‌اندیشی مدیران و کارکنان ستادی موسسه گفت: جذب سپرده‌ها با نرخ بالا می‌تواند سرمنشأ مشکلات اساسی و ساختاری برای بانک‌ها و موسسات را فراهم کند.نظری افزود: بحران‌ها و مشکلاتی که گاهی در نظام‌های بانکی و موسسات در سطح دنیا یا داخل کشور پدید می‌آید، ناشی از توجه نکردن به توصیه‌های کمیته بال در سطح جهانی و توصیه‌های بانک مرکزی در سطح داخلی و مدیریت ریسک‌هایی نظیر ریسک اعتباری، ریسک نرخ سود، ریسک نقدینگی، ریسک عملیاتی و ریسک بانکداری الکترونیک است.
 • بهره‌برداری از سامانه چک‌های صیاد در بانک مسکن

  گروه بنگاه‌ها: بانک مسکن به‌منظور حفاظت از حقوق دارندگان دسته‌چک در مقابل انواع جعل و سوءاستفاده و از طریق سامانه صیاد (صدور یکپارچه الکترونیک دسته‌چک)، شفافیت هرچه بیشتر فضای کسب‌و‌کار را برای پذیرندگان چک‌ها فراهم کرده است.
 • کاهش دمای سیاست پولی اروپا

  دنیای اقتصاد: نرخ برابری یورو به دلار پس از ۸ ماه به بالای ۲/ ۱ واحد بازگشت. درصورتی که یورو تا پایان هفته بتواند بر دلار آمریکا غلبه کند، چهارمین هفته متوالی قدرت‌نمایی خود در بازار جهانی ارز را نشان خواهد داد. بازگشت نرخ برابری یورو به دلار به ۲/ ۱ واحد، پس از انتشار نتایج آخرین اجلاس بانک مرکزی اروپا رخ داد. این بانک قصد دارد برنامه خرید اوراق قرضه را کند کرده، پس از مدتی آن را متوقف کند. این خبر که نشان‌دهنده افت دمای سیاست پولی در اتحادیه اروپا بود، یورو را با رشد ۷۵/ ۰ درصدی نسبت به دلار همراه کرد.
 • بازدید مدیرعامل جدید بانک تجارت از «دنیای‌اقتصاد»

  گروه بنگاه‌ها: رضا دولت‌آبادی، مدیرعامل جدید بانک تجارت چهارشنبه گذشته به همراه چند تن از مدیران ارشد این بانک از گروه رسانه‌ای «دنیای‌اقتصاد» بازدید کرد. در این بازدید هیبت‌‌الله سمیع رئیس هیات مدیره، عباس اشرف‌نژاد نایب رئیس هیات مدیره و ابراهیم کاظم‌پور مدیر روابط عمومی بانک تجارت نیز حضور داشتند.
 • برندگان جوایز «وین کارت» بانک سامان

  گروه بنگاه‌ها: دور هجدهم از سری سوم قرعه‌کشی «وین کارت» بانک سامان با حضور مدیران ارشد بانک و ناظران برگزار و برندگان جوایز مشخص شدند. به گزارش اداره روابط عمومی بانک سامان، مرتضی حسینی‌نژاد مدیر بازاریابی و توسعه محصول بانک سامان در این باره گفت: در این قرعه‌کشی که تنها قرعه‌کشی ماهانه نظام بانکی است، برندگان ۲۵۱ جایزه به ارزش ۵ میلیارد ریال شامل یک جایزه ۵۰۰ میلیون ریالی، ۵۰ جایزه ۵۰ میلیون ریالی و ۲۰۰ جایزه ۱۰ میلیون ریالی مشخص شدند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر