آرشیو روزنامه شماره ۴۲۲۸ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۲۲۸

 • کارنامه سال ۸ پیش‌بینی

  دنیای اقتصاد: در کارنامه پیش‌بینی‌های هشت‌گانه اقتصاددانان از روند سال ۲۰۱۷ میلادی در مجموع چهار مورد غلط و چهار مورد صحیح درج شده است. پیش‌بینی‌هایی مانند افزایش نرخ بهره فدرال رزرو، پایان دوران استفاده از ابزار پولی انبساطی در بانک‌های مرکزی مرجع، رشد بازارهای سهام و نرخ بیکاری آمریکا که به‌درستی تحقق یافتند. برخلاف این چهار پیش‌بینی موفق، کندی رشد اقتصادی چین، افزایش بازدهی اوراق قرضه بلندمدت آمریکا، غلبه دلار بر یورو و رسیدن نرخ تورم آمریکا به هدف ۲ درصدی، همگی در زمره اشتباه‌های اقتصاددانان قرار گرفته‌اند.
 • سرعت مجاز بانک‌ها در بازار پول

  دنیای اقتصاد: گزارش بانک مرکزی حاکی از تثبیت سپرده‌های بلندمدت در ابتدای پاییز است. سپرده‌های بلندمدت که حدود ۱۴۰ هزار میلیارد تومان رشد را در شهریور ثبت کرده بودند، در مهرماه ۳۳ هزار میلیارد تومان رشد را پشت‌سر گذاشت. از طرفی از حجم سپرده‌های کوتاه‌مدت نیز ۱۶ هزار میلیارد تومان کاسته شد که می‌تواند نیمی از رشد سپرده‌های بلندمدت را توضیح دهد. این افت نشان می‌دهد که قراردادهای جدید برای کسب سود بیشتر و وسوسه سود بالای بانکی در حال رنگ‌باختن است. البته با اینکه جابه‌جایی سپرده‌ها در ماه ابتدایی پاییز در قیاس با شهریور کم است، اما در قیاس با میانگین جابه‌جایی سپرده‌ها در یک سال اخیر همچنان عدد قابل‌توجهی است. تبدیل سپرده‌های کوتاه‌مدت به بلندمدت برای سود بیشتر از سوی مردم و ورود سرمایه جدید با وجود کاهش نرخ سود، دو عاملی است که می‌تواند این اتفاق را توضیح دهد. در واقع به‌رغم کاهش نرخ سود، به نظر همچنان بازار پول از جذابیت کافی برخوردار است. جابه‌جایی سپرده‌ها در مهرماه پس لرزه مهمی از زلزله اصلی شهریور بوده است.
 • تغییر جهت در بازار دلار

  دنیای اقتصاد: در آخرین روز هفته گذشته، دلار از مرز ۴ هزار و ۲۰۰ تومان عبور و سکه سومین افزایش متوالی را تجربه کرد. روز پنج‌شنبه، شاخص بازار ارز ۱۰ تومان افزایش را به ثبت رساند و به قیمت ۴ هزار و ۲۰۵ تومان رسید. همسو با رشد دلار، سکه تمام بهار آزادی نیز با ۳ هزار تومان افزایش به قیمت یک میلیون و ۴۱۳ هزار تومان رسید. با افزایش روز آخر، میزان بازدهی سکه در اولین هفته زمستان به ۶/ ۱ درصد رسید. دلار نیز با عبور از کانال ۴ هزار و ۲۰۰ تومان بازدهی هفتگی خود را به ۴ دهم درصد رساند. این روند در حالی به ثبت رسید که دلار در آخرین هفته پاییز بازدهی منفی را تجربه کرده بود.تغییر مسیر دلار در اولین هفته زمستان بیشتر ناشی از افزایش تقاضا در روزهای انتهایی هفته بود. به گفته برخی از فعالان، زمانی که قیمت دلار در معاملات روز چهارشنبه به ۴ هزار و ۱۹۵ تومان رسید، فعالیت ارزی بسیاری از معامله‌گران افزایش پیدا کرد و آنها تلاش زیادی کردند که دلار را در روز آخر هفته وارد کانال بالاتر کنند، اتفاقی که از پنج‌شنبه سه هفته پیش سابقه نداشت.
 • برگزاری مراسم تودیع و معارفه مدیران عامل بانک تجارت

  گروه بنگاه‌ها: با حضور معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل بانک تجارت برگزار شد. به گزارش روابط عمومی بانک تجارت، در این مراسم ندیمی‌بوشهری معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی در امور بانک‌ها، بیمه‌ها و شرکت‌های دولتی، با اشاره به شکل‌گیری بانک تجارت از ۱۲ بانک قدرتمند خصوصی ایرانی و دوملیتی، گفت: در ۳۸ سال گذشته بانک تجارت نقشی ممتاز در رفع نیازهای ضروری مردم، حمایت از کارآفرینان بخش خصوصی و حضوری فعال در برخی از مهم‌ترین پروژه‌های زیربنایی اقتصاد کشور داشته است.
 • انتصاب مدیر جدید روابط عمومی بانک ملت

  گروه بنگاه‌ها: با حکم محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت، علی‌اکبر صابریان به‌عنوان مدیر جدید روابط عمومی این بانک منصوب شد. به گزارش روابط عمومی بانک ملت، مراسم تودیع و معارفه مدیران پیشین و جدید روابط عمومی بانک ملت با حضور علی رضا لگزایی عضو هیات‌مدیره و قائم‌مقام مدیرعامل، معاونان مدیرعامل، مدیران امور و دیگر مدیران ارشد بانک برگزار شد.
 • پرداخت سود سهامداران یک شرکت دارویی در بانک سینا

  گروه بنگاه‌ها: پرداخت سود سهامداران شرکت دارویی «کی‌بی‌سی» منتهی به پایان اسفند سال ۹۵ در شعب بانک سینا آغاز شد. سهامداران شرکت دارویی «کی‌بی‌سی» با همراه داشتن مدارک هویتی معتبر و مراجعه به شعب بانک سینا در سراسر کشور می‌توانند نسبت به دریافت سود سهام خود اقدام کنند.به گزارش روابط عمومی بانک سینا، این بانک سال‌هاست در بازار سرمایه فعالیت دارد و در این راستا علاوه‌بر قرار گرفتن در بین شرکت‌های فعال بورس، نسبت به ارائه خدمات به شرکت‌های بورسی به‌ویژه در حوزه خدمات بانکداری الکترونیک و نیز واریز سود سهامداران شرکت‌ها اقدام می‌کند.
 • ادامه جشنواره یلدای بیمه نوین تا عید نوروز

  گروه بنگاه‌ها: جشنواره یلدای بیمه نوین از ۳۰ آذرماه آغاز شد و تا پایان سال ۹۶ در سراسر کشور ادامه دارد.به گزارش روابط عمومی بیمه نوین، جشنواره یلدای نوین با هدف ارج نهادن به حسن اعتماد مشتریان و تسهیل در خرید بیمه‌نامه برای بیمه‌گذاران این شرکت اجرا می‌شود.بنا بر گزارش بازاریابی و ارتباط با مشتریان بیمه نوین، بیمه‌نامه‌های این شرکت طی دوره برگزاری این جشنواره با شرایط استثنایی ارائه می‌شود و بیمه‌گذاران می‌توانند در رشته‌های آتش‌سوزی منازل مسکونی، بدنه اتومبیل، مسوولیت و باربری، آتش‌سوزی صنعتی و غیرصنعتی، مسافرتی و حوادث انفرادی و مهندسی از تخفیف ویژه در هر یک از بیمه‌نامه‌ها برخوردار شوند.
 • کارگروه روابط عمومی سندیکا پس از چهار سال دوباره کلید خورد

  گروه بنگاه‌ها: دبیر سندیکای بیمه گران ایران در نخستین جلسه کارگروه تخصصی روابط عمومی‌های این بخش با اشاره به نظرات اعضای سندیکا مبنی‌بر اهمیت موضوع روابط عمومی و پیشنهادهای مطرح شده درخصوص ضرورت تشکیل جلسات مستمر در این حوزه گفت: ما موضوعات فنی، حرفه‌ای و صنفی را در این مجموعه پیگیری می‌کنیم.به گزارش ریسک نیوز، سیدمحمد علیپور افزود: روابط‌عمومی‌ها چشم و چراغ صنعت بیمه هستند. هم باید به‌خوبی محیط را رصد کنند و هم مسیر حرکت و توسعه در جامعه را برای صنعت بیمه شفاف و روشن کنند.
 • معرفی جزئیات بیمه سلامت «مان»

  گروه بنگاه‌ها: مدیر بیمه‌های اشخاص ایران معین گفت: محصول جدید این شرکت با عنوان بیمه سلامت «مان» با بررسی شرایط و ویژگی‌های جدیدترین بیمه‌نامه‌های درمان اروپایی طراحی شده و نسبت به دیگر بیمه‌نامه‌های درمان انفرادی، شرایط مناسب‌تری برای بیمه‌گذاران فراهم کرده است. به گزارش روابط عمومی ایران معین، احد رحیم‌زاده افزود: ویژگی عمده بیمه سلامت «مان» خارج شدن آن از پوشش بستری صرف و شمول انواع پوشش‌های پاراکلینیکی یک و ۲ و ۳، آزمایش، رادیولوژی و... است که این پوشش‌ها در سه سطح معمولی، متوسط و لوکس برای گروه‌های مختلف به بازار عرضه خواهد شد.محصول جدید بیمه ایران معین هم در سرزمین اصلی و هم مناطق آزاد و تجاری، به‌زودی به بازار عرضه می‌شود.
 • بانک رفاه کارگران به ٧٢۴ پیوست

  گروه بنگاه‌ها: با راه‌اندازی سرویس انتقال وجه شتابی از مبدا بانک رفاه، تعداد بانک‌های مبدا فعال برای عملیات کارت به کارت در اپلیکیشن ٧٢۴، به عدد ٢٠ رسید.به گزارش روابط عمومی بانک رفاه، دارندگان کارت‌های بانک رفاه کارگران، از این پس می‌توانند عملیات انتقال وجه شتابی را از مبدا این بانک به‌سادگی توسط اپلیکیشن ٧٢۴ انجام دهند.بانک رفاه پنجمین بانک بزرگ کشور از نظر تعداد کارت‌های صادر شده است و درحال حاضر عملیات انتقال وجه از مبدا کارت‌های این بانک به‌صورت انحصاری در اپلیکیشن ٧٢۴ انجام می‌شود.
 • آمادگی گروه سرمایه‌گذاری مسکن برای تامین مالی نوسازی پایتخت

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری مسکن از تعامل با شرکت عمران و بهسازی شهری ایران برای تهیه مدلی به‌منظور نوسازی بافت ناکارآمد منطقه سیروس تهران خبر داد.محمدرضا امینی در گفت‌وگو با پایگاه خبری بانک مسکن، با بیان اینکه ورود به پروژه‌های بافت فرسوده در جهت تحقق حقوق شهروندی ساکنان این مناطق به‌عنوان یکی از مسوولیت‌های اجتماعی گروه سرمایه‌گذاری مسکن در دستور کار قرار دارد، گفت: نوسازی بافت‌های ناکارآمد شهری یکی از اهداف پیش‌روی گروه سرمایه‌گذاری مسکن است و در این جهت، پروژه‌های نوسازی این نوع بافت‌ها در استان‌های آذربایجان‌شرقی، زنجان و اردبیل توسط گروه کلید خورده است.
 • معارفه مدیرکل جدید امور مدیران بانک مهراقتصاد

  گروه بنگاه‌ها: مراسم تکریم و معارفه مدیرکل امور مدیران با حضور عضو هیات‌مدیره و اعضای هیات عامل بانک مهراقتصاد برگزار شد.به گزارش روابط عمومی این بانک، یوسف مرتضایی عضو هیات‌مدیره بانک مهراقتصاد، در این مراسم، ضمن تقدیر از خدمات و تلاش‌های ذبیح‌الله ابراهیمی، مدیرکل سابق امور مدیران بانک، یدالله جعفری را به این سمت منصوب کرد و گفت: آقای ابراهیمی در طول دوران خدمت خود با استفاده از روش‌های علمی و رعایت شایسته‌سالاری، توانست منشا خدمات فراوانی برای بانک باشد. امیدواریم در موقعیت‌های جدید نیز مانند گذشته موثر و موفق باشد.مرتضایی همچنین با معرفی یدالله جعفری برای تصدی این سمت، وی را از همکاران با تجربه و مسوولیت‌پذیر بانک مهر اقتصاد معرفی کرد و برای وی در تصدی مسوولیت جدید آرزوی موفقیت کرد.در ادامه، ذبیح‌الله ابراهیمی با قدردانی و تشکر از همکاران خود در بانک مهراقتصاد، ضمن ارائه گزارشی از عملکرد دوران تصدی مدیریت خود، گفت: این بانک با همت و تخصص شما همکاران گرامی توانسته است به دستاوردهای بزرگی دست یابد.

بیشتر