آرشیو روزنامه شماره ۴۲۲۷ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۲۲۷

 • رفتار بازارساز تغییر کرد

  دنیای اقتصاد: روز چهارشنبه، رفتار بازارساز در زمینه عرضه ارز شکل جدیدی به خود گرفت. به گفته فعالان، دیروز صرافی‌های منتخب بازارساز پیش از ساعت ۱۱ ظهر قیمت دلار را اعلام کردند؛ این در حالی بود که روز سه‌شنبه تا ساعت یک بعد از ظهر هیچ قیمتی در کانال‌های اطلاع‌رسانی این صرافی‌ها قرار نگرفته بود. برخی فعالان، علت تغییر رفتاربازارساز را به میزان تقاضا نسبت دادند.
 • طراحی جدید یارانه نقدی

  دنیای اقتصاد: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی قالب جدید یارانه نقدی را شرح داد. به گفته علی ربیعی، دولت ۷۰ درصد حداقل دستمزد را به‌عنوان شاخص کف حمایت اجتماعی تعریف کرده است. بر این اساس، یارانه نقدی و افزایش مستمری شامل کسانی می‌شود که زیر این کف، دریافتی دارند. علاوه‌بر آنها، جامعه تحت‌پوشش نهادهای حمایتی و افراد شناسایی‌شده توسط وزارت رفاه نیز به لیست یارانه‌بگیران اضافه می‌شود. همچنین اگر افراد دیگری خود را مستحق دریافت یارانه نقدی بدانند، دولت صحت ادعایشان را مورد بررسی قرار می‌دهد.
 • در FATF از خط قرمزها عبور نمی‌کنیم

  ابراهیم شیبانی، رئیس کمیسیون اقتصادی شورای راهبردی روابط خارجی درخصوص نحوه تعامل ایران با گروه ویژه اقدام مالی (FATF) در مصاحبه‌ای با «ایرنا» گفت: کلیاتی را که می‌توانیم شفاف‌سازی می‌کنیم ولی قسمت‌هایی را که به اصطلاح ما می‌گوییم خط قرمز است از آن عبور نمی‌کنیم و البته آنها هم عبور نمی‌کنند.
 • دوره آموزشی اعتبارات اسنادی و ضمانت‌های بانکی در تجارت

  دنیای اقتصاد: یک دوره آموزشی با عنوان «اعتبارات اسنادی و ضمانت‌های بانکی در تجارت» در روز یکشنبه ۱۰ دی‌ماه توسط روزنامه «دنیای ‌اقتصاد» برگزار می‌شود. به گزارش واحد آموزش «دنیای اقتصاد»، اعتبارات اسنادی و ضمانت‌نامه‌های بانکی ابزارهای مکمل در تجارت محسوب می‌شوند. اعتبار اسنادی ضمن پوشش ریسک دریافت وجه فروشنده، ریسک دریافت کالا را نیز برای خریدار پوشش می‌دهد. از سوی دیگر ریسک عدم‌انجام تعهدات توسط پیمانکار یا فروشنده نیز با صدور ضمانت‌نامه بانکی مدیریت می‌شود.
 • فریب کلاهبرداران تلفنی را نخورید

  شهروندان محترم از کلاهبردارانی که به بهانه برنده شدن در مسابقه‌ها یا قرعه‌کشی‌های رادیویی و تلویزیونی، تقاضای حضور مقابل دستگاه خودپرداز یا اعلام اطلاعات کارت بانکی دارند، فریب نخورند.
 • ممنوعیت مسترکارت در روسیه

  روسیه به‌دلیل مسائل امنیتی دسترسی دو سیستم پرکاربرد پرداخت جهان را به آخرین فناوری سیستم پرداخت خود ممنوع کرد.
 • صورتحساب عملکرد بودجه ۹۵ تهیه شد

  خزانه‌دار کل کشور از تهیه صورتحساب عملکرد بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور و ارسال آن به هیات دولت خبر داد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر