آرشیو روزنامه شماره ۴۱۸۱ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۱۸۱

 • عوامل نوسان در قیمت دلا‌ر

  دنیای اقتصاد: روز یکشنبه، تحرک تقاضا قیمت دلار را به بالاترین سطح در سال ۹۶ رساند. در روزی که تقاضاهای زیاد و متفاوتی در بازار حضور داشت، شاخص بازار ارز نوسان سنگینی را ثبت نکرد و با ۲۱ تومان رشد به بهای ۴۰۷۰ تومان رسید. تجربه دومین روز هفته نشانگر آن بود که تعدیل تدریجی قیمت تا حد زیادی به کاهش ارتفاع نوسان در روزهای پرتقاضا کمک می‌کند؛ چراکه ریسک حضور معامله‌گران غیررسمی برای کسب سود را بالاتر می‌برد. به گفته کارشناسان، اگر شاخص ارزی در کانال پایین‌تر بود، تقاضای واقعی می‌توانست شدت نوسان را بسیار بالاتر ببرد.
 • یلن در سایه رقبا

  جنت یلن در بین گزینه‌های سه‌گانه دونالد ترامپ کمرنگ شد. سه عضو با نفوذ حزب جمهوری‌خواه طی نامه رسمی خطاب به رئیس‌جمهوری آمریکا، خواستار انتخاب رئیس جدیدی برای فدرال‌رزرو شدند تا فشار‌ها علیه یلن افزایش یابد. از سوی دیگر نزدیکان ترامپ در کاخ سفید از تمایل تازه متولد شده او برای سپردن کرسی مهم‌ترین بانک مرکزی دنیا به جروم پاول خبر می‌دهند.
 • اعتبار خرید ۲۰۰ میلیونی بانک تجارت برای سپرده‌گذاران

  گروه بنگاه‌ها: بانک تجارت به همراه شرکت ایران کیش خدمت آسان خرید را با هدف جذب ایده‌های نو در سومین همایش تراکنش (ITE ۲۰۱۷) برای شرکت‌کنندگان معرفی کرد.
 • آمادگی بانک اقتصادنوین برای ارائه خدمات به زائران عتبات

  گروه بنگاه‌ها: هلدینگ اقتصادنوین با هدف آسان‌سازی ارائه خدمات پولی موردنیاز زائران عتبات عالیات، خدمات بانکی در مرزهای شلمچه و مهران ارائه می‌کند.
 • رتبه نخست بانک ملت در حوزه حقوق شهروندی

  گروه بنگاه‌ها: براساس اعلام استانداری فارس، بانک ملت رتبه نخست را در بین گروه بانک‌ها در حوزه حقوق شهروندی به دست آورد.به گزارش روابط عمومی‌ بانک ملت و به استناد گزارش بازرسی ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی ‌و حقوق شهروندان استان فارس از اقدامات و فعالیت‌های سال گذشته دستگاه‌های اجرایی، بانک ملت در شاخص‌های ابلاغی وزارت کشور در حوزه حقوق شهروندی، با کسب نمره ۹۰ از ۱۰۰ در بین گروه بانک‌ها حائز رتبه برتر شد. براساس این گزارش، هادی پژوهش معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس در نامه‌ای خطاب به بهمن مسگرها، معاون بانک مرکزی و جانشین ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی بانک مرکزی جمهوری اسلامی‌ایران، از زحمات دست‌اندرکاران بانک ملت در زمینه حقوق شهروندی قدردانی کرد.
 • قدر بیمه‌گران ایرانی را بدانیم

  لیلا اکبرپور
  گروه بنگاه‌ها: شرکت بیمه ایران در پی انعقاد قرارداد با سازمان حج و زیارت و پوشش حوادث تروریستی برای زائران اربعین از سوی برخی رسانه‌ها برای حق بیمه ۱۸ هزار تومانی که بعد به ۱۶ هزار تومان کاهش یافت مورد انتقاد قرار گرفت.
 • کسب رتبه اول مدیریت سلامت اداری ازسوی بیمه پارسیان

  گروه بنگاه‌ها: رتبه اول حوزه پولی و بانکی مدیریت سلامت اداری به بیمه پارسیان تعلق گرفت. به گزارش روابط عمومی ‌بیمه پارسیان؛ در مراسم معرفی برگزیدگان مدیریت سلامت اداری، رتبه اول مدیریت سلامت اداری در حوزه پولی و بانکی به بیمه پارسیان تعلق گرفت. ارزیابی این جایزه مهم ملی در ۴ حوزه پولی، بانکی، انرژی خدمات عمومی‌ و سایر انجام می‌شود و امسال به گفته مسوولان ارزیابی، از سال‌های قبل سختگیرانه‌تر عمل شده و لذا دقت بیشتری در ارائه نتایج شده است.
 • اعلام رتبه توانگری مالی سال بیمه آسیا

  گروه بنگاه‌ها: بیمه آسیا سطح یک توانگری مالی را به‌دست آورد. به گزارش روابط عمومی ‌این شرکت، بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ‌ایران در اجرای ماده ۶ آیین‌نامه نحوه محاسبه و نظارت بر توانگری مالی موسسات بیمه (شماره ۶۹) و براساس صورت‌های مالی سال ۱۳۹۵، سطح یک توانگری مالی سال ۱۳۹۶ بیمه آسیا را تاییدکرده است.
 • مذاکرات بیمه ایران معین برای تاسیس شعبه و فعالیت در عراق

  گروه بنگاه‌ها: مذاکرات اولیه شرکت بیمه ایران معین برای تاسیس شعبه و فعالیت در عراق با توجه به سیاست‌ها و راهبردهای آن، در سفر رئیس هیات‌مدیره و مدیران این شرکت به بغداد انجام شد. در همین راستا،حسن اسلامی‌پناه، رئیس هیات‌مدیره، عباس حقیقی مدیر امور مالی و حسین پایندانی مدیر امور شعب، نمایندگان و کارگزاران شرکت بیمه ایران معین به‌منظور فراهم کردن بسترهای لازم برای ارائه خدمات بیمه‌ای در عراق به این کشور سفر کردند. اسلامی‌پناه درباره شروع فعالیت بیمه ایران معین در کشور عراق گفت: تعاملات تجاری، ملی، مذهبی و سیاسی با عراق ایجاب می‌کند که در این کشور شعبه داشته باشیم.
 • درس‌های بیمه‌ای از پلاسکو

  علی رضا زارع
  حوادث تلخ و ناگوار همیشه در راهند و بدون اینکه کسی از آن مطلع و آگاه باشد، رخ می‌دهند و زیان‌ها و خسارات سنگین به بار می‌آورند. یکی از این حوادث که برای جامعه بسیار تلخ و ناگوار بود و خسارت‌های جانی، مالی و روانی زیادی در پی داشت حادثه پلاسکو بود. همگان دیدند و شنیدند و امید است که همگان درس‌های لازم را گرفته باشند تا از بروز چنین حوادث هولناکی جلوگیری شود. اما آنچه مسلم است برای جبران خسارت‌های مالی اخذ پوشش بیمه اموال یک راهکار منحصربه‌فرد است که بی‌شک کلیه افراد جامعه باید برای حفظ حیات اقتصادی خود نسبت به آن در وهله اول آگاهی و در مراتب بعدی برای اخذ آن اقدام کنند.
 • تعدیل نیرو ی۶ هزار نفری در بانک سوئدی

  بانک «نوردیا» سوئد که بزرگ‌ترین بانک منطقه اسکاندیناوی محسوب می‌شود، به منظور حرکت به سمت بانکداری دیجیتال بخش قابل توجهی از کارکنان خود را تعدیل می‌کند.به گزارش «ایبِنا» به نقل از اسپوتنیک، «نوردیا» بزرگ ترین بانک منطقه اسکاندیناوی که مقر آن در سوئد است قرار است به دنبال جابه‌جایی دفتر مرکزی خود از این کشور به فنلاند ۱۳ درصد از پرسنل خود را تعدیل نیرو کند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر