آرشیو روزنامه شماره ۳۹۴۷ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۳۹۴۷

 • الگوی سالم‌سازی بانک‌ها

  دنیای اقتصاد: بررسی‌ تجربه تنش مالی در کشورهای مختلف نشان می‌دهد بحران‌های مالی عموما در پی شوک‌های نه‌چندان عظیم و عمدتا پس از سپری شدن یک دوران «سهل‌انگاری» و توسعه نامتوازن به وقوع پیوسته‌اند. بررسی تجربه کشورهای ترکیه، روسیه و ژاپن در عبور از بحران بانکی نشان‌ می‌دهد رابطه مستقیمی بین سرعت خروج از بحران و قوت اجماع سیاسی در کشورهای درگیر بحران وجود دارد. ورق زدن تجربیات این کشورها در غلبه بر بحران بانکی نشان می‌دهد برخی از راهکارها مخرج مشترک گذار از دوران بیماری در بازار پول به دوران سلامت است.

 • ۲۰۱۷؛ سال رونق طلا؟

  دنیای اقتصاد: نیمه دوم سال ۲۰۱۶ روزهای بدی را برای فلز زرد رقم زد، اما شانزدهمین سال از سومین هزاره میلادی پایان دهنده روند ۳ ساله افت طلا بود. اکنون سال ۲۰۱۷ تحت فشار چشم‌انداز سیاست پولی بزرگ‌ترین اقتصاد جهان آغاز خواهد شد، با این حال، روند سال ۲۰۱۶ موجب شده علاقه‌مندان به طلا، ناامید نباشند. طلا در سال ۲۰۱۶ از اوج خود فاصله زیادی گرفت، با این همه، یکی از پربازده‌ترین دارایی‌ها ماند.

  ۳ سال سقوط

  اونس طلا که در آخرین روز کاری سال ۲۰۱۵ روی قیمت ۱۰۶۱ دلار ایستاده بود، روز جمعه ۳۰ دسامبر در بازار نیویورک به بهای ۱۱۵۱ دلار رسید تا در طول سال ۲۰۱۶ رشدی حدودا ۵/ ۸ درصدی را برای خود ثبت کرده باشد.

 • بخشی از صنعت بیمه جزیره‌ای شده است

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بیمه «ما» با اشاره به نقش دولت در تصدیگری صنعت بیمه، گفت: قرار بود در صنعت بیمه خصوصی‌سازی انجام شود نه خصولتی‌سازی و متاسفانه بخشی از صنعت بیمه کشور خصوصی نشد، بلکه جزیره‌ای شد. وی افزود: خیلی از شرکت‌های بیمه تبدیل به جزیره‌ای شدند که چند سهامدار در آن وجود دارد و این موضوع با اصول حاکمیت شرکتی در تضاد است. صفدری در گفت‌وگو با «ایسنا» تاکید کرد: با توجه به برنامه ششم توسعه که در مجلس شورای اسلامی تصویب شد، دولت باید طی دو سال تصدیگری خود را در صنعت بیمه کاهش دهد که امیدواریم این موضوع تحقق یابد، در حال حاضر مدیران بیمه البرز، آسیا و دانا از سوی دولت منصوب می‌شوند.

 • افزایش سرمایه شرکت بیمه سینا محقق شد

  گروه بنگاه‌ها: افزایش سرمایه شرکت بیمه سینا به استناد مصوبه مجمع عمومی فوق‌العاده و مصوبه هیات‌مدیره محقق شد. به گزارش روابط‌عمومی بیمه سینا، به استناد مصوبه مجمع عمومی فوق‌العاده دهم فروردین سال ۹۴ و مصوبه هیات‌مدیره مورخ ۲۵ اسفند سال ۹۴ پس از اخذ مجوز‌های لازم از بیمه مرکزی و سازمان بورس و اوراق بهادار، افزایش سرمایه شرکت از مبلغ ۹۰۵. ۳۶۱ میلیون ریال به مبلغ ۱۵۰۰ میلیارد ریال در مهلت تعیین شده محقق شد و این شرکت در حال انجام مراحل قانونی جهت ثبت سرمایه جدید پس از اخذ تاییدیه‌های لازم از نهادهای نظارتی مربوطه است.

 • تشریح جزئیات خدمات بیمه رازی به باشگاه تراکتورسازی

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بیمه رازی گفت: با انعقاد قرارداد همکاری بین شرکت بیمه رازی با باشگاه تراکتورسازی تبریز مقرر شده است تا ضمن اعمال تخفیف در صدور بیمه نامه برای هواداران، صنایع، تولیدی‌ها، بنگاه‌های اقتصادی و همه کسانی که از تیم تراکتورسازی تبریز حمایت می‌کنند، درصدی از قراردادها هم به حساب باشگاه واریز شود و این می‌تواند یک منبع درآمد کم‌نظیر و پایدار برای باشگاه پرطرفدار تراکتورسازی باشد. به گزارش ریسک نیوز، یونس مظلومی با تمجید از تفکر اقتصادی مدیران باشگاه تراکتورسازی گفت: اقدام باشگاه درخصوص عقد قرارداد با شرکت بیمه رازی نشان از تدبیر و درایت بالای مدیران در شناخت از دنیای حرفه‌ای فوتبال است.

 • تقدیر وزیر کشور از بانک سینا در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی

  گروه بنگاه‌ها: وزیر کشور از بانک سینا به‌دلیل همراهی و مشارکت موثر در اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی تقدیر کرد. به گزارش روابط عمومی بانک سینا، عبدالرضا رحمانی‌فضلی، وزیر کشور در نامه‌ای به مهندس محمدرضا پیشرو مدیرعامل بانک سینا، از همراهی و مشارکت موثر این بانک در اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی - ابلاغی مقام معظم رهبری - و عمل به منویات معظم‌له در محرومیت‌زدایی از مناطق محروم که موجبات رشد و توسعه شهرستان قلعه‌گنج را فراهم کرده، قدردانی کرد.

  .
 • رشد چشمگیر منابع مالی بانک شهر

  گروه بنگاه‌ها: معاون شعب و توسعه بازاریابی بانک شهر، از رشد چشمگیر منابع مالی این بانک، نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد. به گزارش مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر، محمد کیایی با اشاره به رشد منابع مالی این بانک نسبت به مدت مشابه سال ۹۴ گفت: توسعه بانکداری الکترونیک، اعتمادسازی عمومی، سرمایه‌گذاری‌های مطمئن و جذب منابع قابل‌توجه شهروندان در کنار ارائه خدمات نوین بانکی، از دلایل رشد چشمگیر منابع مالی بانک شهر در سال ۹۵ نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته است. وی گفت: بانک شهر توانسته با ارائه خدمات در ابعاد مختلف در تمامی ایام هفته و ساعات شبانه روز و مطابق با مصوبات بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، سطح بهره‌مندی شهروندان و اطمینان آنان را به شکل قابل‌توجهی افزایش دهد.

 • انتصاب در بیمه اتکایی ایرانیان

  گروه بنگاه‌ها: نوشین تقی ختایی، مدیرکل سابق اتکایی بیمه مرکزی به جمع مدیران بیمه اتکایی ایرانیان پیوست. به گزارش روابط عمومی بیمه اتکایی ایرانیان، ختایی در سال ۱۳۶۴ همکاری خود را با بیمه مرکزی آغاز و پس از چند سال فعالیت در حوزه آتش‌سوزی و باربری، مدیریت اتکایی غیر باربری را عهده‌دار شد، وی قبل از بازنشستگی از بیمه مرکزی، مدیرکل اتکایی آتش‌سوزی، مهندسی و نفت و انرژی این نهاد ناظر صنعت بیمه بود.

  .
 • برنامه استراتژیک و نقشه راه «ثامن»

  گروه بنگاه‌ها: معاون سرپرستی استان سمنان موسسه اعتباری ثامن از بازنگری و تدوین برنامه استراتژیک ثامن به‌عنوان نقشه‌راه، برای دستیابی به رشد و حضور قدرتمند در بازار رقابت بانکی خبر داد. به گزارش روابط عمومی موسسه اعتباری ثامن، امیر احسانی با تاکید بر اهمیت همکاری و انسجام در بین واحدهای صف و ستاد اظهار کرد: آمارها حاکی از کاهش مطالبات و افزایش منابع است که باید این رشد در شبکه تداوم یابد و روند رشد صعودی خود را حفظ کند. وی با اظهار امیدواری به چشم‌انداز پیش‌رو گفت: کاهش میزان مطالبات غیرجاری از برنامه‌ها و اولویت‌های موسسه در سه ماه آخر سال است.

 • رونمایی از حساب قرض‌الحسنه ویژه بانک ملت

  گروه بنگاه‌ها: خدمت حساب قرض‌الحسنه ویژه بانک ملت با حضور معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی، مدیرعامل و اعضای هیات‌مدیره این بانک رونمایی شد. به گزارش روابط عمومی بانک ملت، در همایش مدیران ارشد که با حضور دکتر حسین قضاوی، معاون بانک، بیمه و شرکت‌های دولتی وزیر اقتصاد، دکتر ‌هادی اخلاقی مدیرعامل، رئیس و اعضای هیات‌مدیره و سایر مدیران ارشد این بانک برگزار شد، خدمت جدید بانک ملت با عنوان حساب قرض‌الحسنه ویژه به‌صورت رسمی معرفی شد. دکتر ‌هادی اخلاقی فیض آثار، مدیرعامل بانک ملت در مراسم رونمایی از این خدمت اظهار کرد: ضرورت طراحی خدمات نوین متناسب با نیازهای مشتریان، ترویج سنت نیکوی قرض‌الحسنه و ارتقای وجهه بانکداری اسلامی و همچنین اعتمادسازی بین خیران و بانک در زمینه مصرف منابع قرض‌الحسنه، از مهم‌ترین اهداف طراحی و ارائه حساب قرض‌الحسنه ویژه است.

 • تعویض تجارت کارت تا پایان دی‌ماه رایگان است

  گروه بنگاه‌ها: تعویض تجارت کارت‌های قدیمی تا پایان دی‌ماه همچنان رایگان است. به گزارش روابط عمومی بانک تجارت، مشتریانی که تاکنون تجارت کارت قدیمی خود را تعویض نکرده‌اند می‌توانند تا پایان دی‌ماه سال‌جاری، تجارت کارت خود را همچنان به صورت‌رایگان تعویض کنند؛ بنابراین گزارش با توجه به برنامه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران برای استانداردسازی خدمات کارتی شبکه شتاب، بانک تجارت از تیرماه سال‌جاری برنامه تعویض تجارت کارت‌های قدیمی و صدور کارت‌های دارای bin۲ را در دستور کار قرار داد.

 • رشد ۱۰۰ درصدی تسهیلات مشارکت مدنی بانک مسکن

  گروه بنگاه‌ها: روابط عمومی بانک مسکن از رشد ۱۰۰ درصدی مبلغ تسهیلات پرداختی بانک مسکن در بخش مشارکت مدنی طی ۹ ماه سال‌جاری نسبت به دوره مشابه سال گذشته خبر داد. به گزارش پایگاه خبری نقدینه، بانک مسکن طی ۹ ماه سال‌جاری ۴۶ هزار و ۴۷۹ میلیارد ریال به متقاضیان تسهیلات مشارکت مدنی پرداخت کرده که نسبت به ۹ ماه سال گذشته ۱۰۰ درصد رشد داشته است.

  .
 • ریزش دلار به زیر ۴۰۰۰

  دنیای اقتصاد: بازارساز احتیاط کند

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر