آرشیو روزنامه شماره ۳۹۴۶ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۳۹۴۶

 • تقابل درسیاست‌گذاری ارزی

  دنیای اقتصاد: یک مناظره تلویزیونی به مواجهه دو دیدگاه معلول‌نگر و علت‌نگر در مورد نوسانات اخیر نرخ ارز تبدیل شد. دیدگاه معلول‌نگر با دفاع نسبی از تثبیت نرخ ارز، عوامل ارادی را در نوسان ارزی موثر می‌دانست. این دیدگاه ادعا داشت دولت با هدف رفع کسری بودجه قیمت ارز را بالا برده است. دیدگاه دوم با تکیه بر تجارب اقتصادی، علت اصلی نوسان را تثبیت مصنوعی نرخ ارز در شرایط تورمی معرفی می‌کرد. مطابق این دیدگاه، دولت‌ها با دمیدن و رشد نقدینگی زمینه‌ساز تورم می‌شوند و در شرایط تورمی به جای متناسب‌سازی متغیرها با واقعیت‌های اقتصادی، از طریق مداخله ارزی و سرکوب قیمت‌ها تلاش دارند نرخ ارز را کنترل کنند، بنابراین در زمانی که تقاضا به دلایل مختلف بالا می‌رود یا روند عرضه مختل می‌شود زمینه نوسان و افزایش دفعتی پدید می‌آید.

 • فرمول ضدالتهاب در بازار دلار

  تقابل دو دیدگاه در سیاست‌گذاری ارزی
 • عملکرد ارزی بانک سامان به بیش از ۸/ ۳ میلیارد دلار رسید

  گروه بنگاه‌ها: حجم عملیات ارزی بانک سامان در ۹ ماه سال جاری از مرز ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار گذشت. به گزارش اداره روابط عمومی بانک سامان، مدیریت بین‌الملل این بانک اعلام کرد: بانک سامان پس از اجرایی‌شدن برجام و برقراری روابط مجدد کارگزاری با بانک‌های مهم جهان، ضمن فراهم‌کردن پیش‌زمینه‌ها و بستر‌های لازم توانسته است در مسیر تسهیل فعالیت تجاری تجار و بازرگانان ایرانی گام بردارد. این گزارش می‌افزاید: در همین راستا، حجم عملیات ارزی انجام‌شده در بانک سامان در زمینه‌های صدور اعتبار، برات و حواله ارزی در ۹ ماه سال ۱۳۹۵ به بیش از ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار رسیده است.

 • برگزاری قرعه کشی طرح کلیک بانک صادرات

  گروه بنگاه‌ها: مراسم قرعه‌کشی در بین یک میلیون نفر از مشمولان طرح کلیک بانک صادرات ایران با حضور جمعی از مدیران ارشد این بانک برگزار و برندگان آن مشخص شدند. به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران، این بانک با هدف معرفی، آشنایی، رشد و توسعه کیفی و کمی استفاده جامعه از درگاه‌های بانکداری الکترونیکی، طرح کلیک را به اجرا گذاشته است. قرعه‌کشی طرح مذکور با حضور مدیران عالی بانک، برگزار و ٧٠٢ جایزه ارزشمند این طرح با ارزش ٨ میلیارد و ٦٠٠ میلیون ریال شامل؛ ٢ دستگاه خودرو IX٣٥هیوندای، ١٠٠ دستگاه لپ تاپ، ٢٠٠ دستگاه تبلت، ٢٠٠ ساعت مچی هوشمند، ٢٠٠دستگاه تلفن همراه هوشمند را به برندگان قرعه‌کشی تخصیص داد.

 • اعلام برنامه‌های بانک اقتصاد نوین برای افزایش ضریب بهره‌وری

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بانک اقتصاد نوین گفت: با هدف افزایش ضریب بهره‌وری و سودآوری بانک اقتصاد نوین، مطالعات و برنامه‌ریزی‌های لازم در واحدهای مرتبط بانک صورت گرفته و به زودی شاهد بهبود شاخص بهره‌وری در بانک اقتصاد نوین خواهیم بود. به گزارش روابط عمومی بانک اقتصاد نوین، علی اصغر سفری در گردهمایی سراسری بزرگ بانک اقتصاد نوین در استان تهران که با حضور اعضای هیات مدیره، معاونان و مدیران، سرپرستان مناطق و روسای شعب تهران این بانک برگزار شد، با اشاره به لزوم ارتقای سطح کیفی خدمات بانک گفت: برنامه‌های متنوعی برای افزیش ضریب بهره‌وری در بانک اقتصاد نوین در دستور کار قرار دارد که بررسی ماهانه عملکرد شعب و مناطق از جمله این اقدامات خواهد بود؛ ضمن اینکه در این راه رضایتمندی مشتریان باید به‌عنوان الگوی اصلی مورد توجه قرار گیرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر