امیدعلی پارسا، رئیس سازمان امور مالیاتی در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر اظهار کرد: مهم‌ترین مساله‌ای که باید مورد تاکید قرار بگیرد این است که تمام مردم کشور باید به سامانه فروشگاهی متصل شوند. وی افزود: تمام حرفه‌ها و مشاغل باید برای تمام معاملات کالا و خدمات در سراسر کشور به سامانه فروشگاهی متصل شوند تا شفاف‌سازی صورت گیرد.

پارسا ادامه داد: در گام‌های نخستین مطابق با آنچه قانون‌گذار در بودجه امسال حکم کرده بود، باید از اول سال‌جاری صاحبان حرف پزشکی به سامانه مذکور متصل می‌شدند؛ اما با توجه به اینکه هنوز این اتصال برقرار نشده است، ما به‌عنوان متولی امور مالیات کشور باید پاسخگوی دستگاه‌های نظارتی باشیم که چرا با گذشت ۶ ماه از سال هنوز این اتفاق نیفتاده است. وی تصریح کرد: به هر حال ما زمان ثبت‌نام پزشکان در سامانه سازمان امور مالیاتی را با دو بار تمدید، به ۱۵ شهریور ماه موکول کردیم و این زمان دیگر تمدید نمی‌شود. پارسا یادآور شد: باید حافظه مالیاتی روی سرورهای شرکت‌های ارائه خدمات پرداخت یا «پی اس پی» نصب شود تا اطلاعات مالی مطب بدون دخل و تصرف در سازمان امور مالیاتی ذخیره شود. وی تاکید کرد: مطابق با برنامه‌ریزی‌ها از مهرماه تمام دریافت‌هایی که پزشکان دارند باید از طریق دستگاه کارت‌خوان صورت گیرد.

لایحه مالیات بر مجموع درآمد خانوار آماده شد

رئیس سازمان مالیاتی با بیان اینکه، لایحه مالیات بر مجموع درآمد خانوار در سازمان آماده شد، گفت: پایه جدید مالیات بر عایدی سرمایه (مسکن) نیز در این اصلاحیه گنجانده شده است. به گزارش خبرگزاری تسنیم، امیدعلی پارسا با بیان اینکه در ابتدا قرار بود پایه جدید مالیاتی، مالیات بر عایدی مسکن، در لایحه وزارت اقتصاد با عنوان مالیات بر فعالیت‌های اختلال‌زای اقتصادی گنجانده شود، ‌گفت: بعد از تغییراتی که در این خصوص ایجاد شد، تصمیم گرفته شد تا این پایه جدید مالیاتی در لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم لحاظ شود.

رئیس سازمان مالیاتی با بیان اینکه براساس پیگیری‌های انجام‌شده لایحه مذکور در نیمه شهریور ماه از وزارت اقتصاد به دولت می‌رود، ‌گفت: به این ترتیب پایه مالیات بر عایدی مسکن که از سنوات قبل پیگیری می‌شد، به هیات دولت خواهد رفت. پارسا تاکید کرد: بنابراین لایحه مالیات بر مجموع درآمد در سازمان مالیاتی آماده و در این لایحه مالیات بر عایدی سرمایه نیز گنجانده شده است. وی افزود: بعد از تصویب در دولت، این لایحه به کمیسیون‌های تخصصی مربوطه خواهد رفت تا بررسی‌های نهایی در این کمیسیون‌ها روی این لایحه مهم انجام شود. امیدواریم در مجلس شورای اسلامی نیز بعد از مرحله دولت این لایحه با رای بالا تصویب شود.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند