به گزارش «ایبِنا» به نقل از رویترز، سان گوفنگ رئیس بخش سیاست پولی بانک مرکزی چین گفت: تشویق بانک‌های چین برای افزایش حمایت از اقتصاد واقعی به‌طور فعالانه کلید ارتقای عرضه اعتبار در اقتصاد است.

وی افزود: ۳ مشکل اصلی محدودیت بانک‌ها عرضه اعتبار در زمان نامناسب برای بازتامین سرمایه، خلأهای نقدینگی بانک و انتقال ضعیف است. گوفنگ گفت: بانک خلق چین در حال برداشتن گام‌هایی برای کاهش محدودیت‌های دسترسی اعتبار در جهت تلاش برای تامین سیاست پولی انعطاف‌پذیر‌تر است.

رئیس بخش سیاست پولی بانک مرکزی چین گفت: اگر بازتامین سرمایه به موقع انجام نگیرد، می‌تواند دسترسی معقول به اعتبار را برای مرحله بعد وام‌دهی محدود کند. وی به این نکته اشاره کرد که بانک خلق چین در حال فشار آوردن به بانک‌ها به‌منظور انتشار بی‌وقفه اوراق به‌منظور بازتامین سرمایه است.

گوفنگ گفت: بانک خلق چین با استفاده از یکسری اقدامات از قبیل کاهش دسترسی بانک‌ها به ذخایر و هدف قرار دادن تسهیلات وام میان‌مدت به‌دنبال تشویق بانک‌ها برای اعطای وام به شرکت‌های کوچک‌تر است.

این مقام چینی گفت: بانک مرکزی اصلاحات نرخ بهره برپایه بازار را ارتقا و مسیر دونرخی بهره را یکسان خواهد کرد. بر پایه این گزارش، مقامات چینی به‌دنبال افزایش وام در جهت شکوفایی رشد کند اقتصادی این کشور هستند که به‌دلیل بازار ضعیف تقاضای داخلی و جنگ تجاری با آمریکا آسیب دیده است. رشد اقتصادی چین در سال ۲۰۱۸ میلادی با کمترین سرعت ممکن در ۲۸ سال اخیر روبه‌رو شد.