آرشیو روزنامه شماره ۴۸۸۳ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۸۸۳

 • سلطه کرونا بر دروازه‌های تجارت

  دنیای اقتصاد: شیوع گسترده ویروس جدید کرونا که تحت عنوان کووید-۱۹ شناخته می‌شود بار دیگر نشان داد که جوامع تا چه اندازه نسبت به شیوع بیماری‌های همه‌گیر آسیب‌پذیر هستند. از سوی دیگر اثرگذاری شدید این بیماری بر اقتصاد جهان و اقتصاد کشورهای پیشرفته نشان از اهمیت کنترل زودهنگام این بیماری برای کاهش اثرات آتی دارد. اثر شدید این بیماری بر عرضه و تقاضای کالاهای مختلف در سطح جهان، موجب سقوط بازارهای مختلف از جمله نفت و بورس‌های معتبر جهانی شد. به علاوه هجوم مردم به فروشگاه‌ها در کشورهای اروپایی، ترس از تامین کالاهای اساسی و بهداشتی را در سطح جهان به‌وجود آورد. در واکنش به این تحولات، کشورهای تولیدکننده، محدودیت‌های صادراتی و وارداتی برای کالاهای اساسی، فرآورده‌های دارویی و تجهیزات پزشکی اعمال کردند.
 • لزوم تهیه و اجرای پروتکل‌های بهداشتی- تجاری با همسایگان

  دنیای اقتصاد: معاون بین‌الملل اتاق ایران در نشستی که به‌صورت ویدئو‌کنفرانس با رئیس اتاق اهواز و فعالان اقتصادی این منطقه انجام شد، ضمن تشریح وضعیت بازگشایی مرزهای ایران با کشورهای همسایه و از سرگیری فعالیت‌های تجاری، از رایزنی با دولت ترکیه و عراق به منظور فعال‌شدن مجدد مرزهای این کشورها با ایران خبر داد.
 • مسوولیت‌ها و مجازات‌های ناشی از ورشکستگی (قسمت دوم)

  علیرضا صالحی/ قاضی بازنشسته دادگاه تجدیدنظر استان تهران و وکیل پایه یک دادگستری
  در ادامه نوشتار قبل (۱۳/ ۲/ ۹۹)۱ در این یادداشت به مسوولیت‌ها و مجازات تاجر حقیقی در ورشکستگی به تقلب می‌پردازیم.
 • ترانزیت گندم به افغانستان از طریق بندرچابهار

  دنیای اقتصاد: مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان ایران می‌گوید که اولین محموله ۵ هزار تنی گندم اهدایی هند به افغانستان شامل ۲۰۳ کانتینر، طی ۱۲ روز و به‌صورت کامل از طریق بندر چابهار به مقصد رسیده است. قرار است دومین محموله با حجم دو برابر تا سه روز آینده به بندر چابهار برسد.
 • برنامه‌های بخش خصوصی در حوزه مسوولیت اجتماعی

  دنیای اقتصاد: نایب رئیس کمیسیون مسوولیت اجتماعی و حاکمیت شرکتی اتاق ایران و مدیرعامل جامعه نیکوکاری ابرار با رئیس اتاق ایران درباره طرح پلت‌فرم مسوولیت اجتماعی و شورای راهبردی اتاق ایران در حوزه مسوولیت اجتماعی، گفت‌وگو کردند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر