آرشیو روزنامه شماره ۴۷۴۵ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۷۴۵

 • بزرگ‌ترین بلوک تجاری جهان تا ۲۰۲۰

  دنیای‌اقتصاد: مقامات تایلندی می‌گویند کشورهای جنوب شرقی آسیا متعهد شده‌اند تا سال ۲۰۲۰ توافق برای بزرگ‌ترین بلوک تجاری جهان را امضا کنند. شکل‌گیری این توافق که با پیگیری‌ چینی‌ها صورت می‌گیرد، البته با تقاضاهای جدید دولت هند با چالش مواجه شده است. در نشستی که اوایل این هفته «انجمن ملت‌های جنوب‌شرق آسیا (آسه‌آن)» برگزار ‌کرد، امیدها برای امضای توافق «مشارکت اقتصادی جامع منطقه‌ای» با همکاری ۱۶ ملت دوباره زنده شد.
 • همگرایی جدید برای بهبود تجارت

  دنیای‌اقتصاد: مسوولان دولتی و بخش‌خصوصی کشور در جمع سفرا و رایزنان بازرگانی خارجی تعدادی از کشورها از جمله آفریقای‌جنوبی، افغانستان و تاجیکستان به بررسی وضعیت مراودات تجاری ایران در سطح منطقه و فرا منطقه پرداختند و هر یک از طرفین ظرفیت‌های موجود خود برای ارتقای سطح مبادلات و توسعه همکاری‌های اقتصادی را تشریح کردند.
 • تولید روزانه ۶۰۰ تن محصول در گروه صنعتی «مینو»

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل گروه صنعتی مینو با اشاره به تولید ۴۰۰ نوع محصول به میزان ۶۰۰ تن در روز در زیرمجموعه‌های این گروه از اجرای بالغ بر ۱۰۰ پروژه بزرگ و کوچک طی ۱۵ سال گذشته خبر داد.
 • برگزاری دوره آموزشی تعیین ارزش کالاهای وارداتی

  گروه بنگاه‌ها: اولین جلسه از دوره آموزشی تعیین ارزش کالاهای وارداتی با حضور مجتبی شیشه‌چی، مدیرکل تعیین ارزش گمرک ایران، توسط مجمع عالی واردات در دفتر این تشکل برگزار شد.
 • دوره آموزشی برای بررسی جذاب‌ترین فرصت‌های صادراتی

  دنیای‌اقتصاد: دوره آموزشی نرخ‌های جدید ارز و جذاب‌ترین فرصت‌های صادراتی با بررسی کشورهای همسایه و عمان توسط «دنیای‌اقتصاد» یکشنبه ۱۹ آبان ماه برگزار می‌شود.
 • ادامه طرح نظارت ویژه بر نانوایی‌ها

  دنیای‌اقتصاد: معاون سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گفت: طرح نظارت ویژه بر نانوایی‌ها ادامه می‌یابد و قرار دادن نرخ‌نامه نان در معرض دید مردم ضروری است. به گزارش خبرگزاری مهر، سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، از تداوم طرح نظارت ویژه بر نانوایی‌ها خبر داد و اقدام نانوایی‌ها را برای نصب نرخ‌نامه و قرار دادن آن در معرض دید عموم مردم ضروری دانست.
 • روند نزولی قیمت گوشت قرمز

  خبرگزاری مهر: رئیس هیات‌مدیره انجمن صنفی گاوداران کشور با اشاره به روند کاهشی قیمت گوشت قرمز در بازار گفت: قیمت هر کیلوگرم ران گوساله از ۱۱۰ هزار تومان به ۸۰ هزارتومان رسیده است. سید احمد مقدسی با بیان اینکه قیمت تمام شده تولید هر کیلوگرم گوساله زنده برای دامداران ۳۱ هزارتومان است، افزود: قیمت فروش و عرضه این کالا ۲۶ هزار تومان است و دامداران تولید خود را با ۵ هزارتومان زیان عرضه می‌کنند.

بیشتر