آرشیو روزنامه شماره ۴۷۱۱ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۷۱۱

 • پاسخ به اعتراض‌های تجاری

  دنیای اقتصاد: اولین پاسخ و واکنش رسمی از سوی بهارستان ‌نشینان، به انتقادهای فعالان بخش‌خصوصی درخصوص چگونگی و شیوه بررسی لایحه اصلاح قانون تجارت اعلام شد. در شرایطی که طی روزها و هفته‌های گذشته نمایندگان بخش‌خصوصی، تعجیل مجلس در اصلاح قانون تجارت را به‌طور گسترده مورد اعتراض قرار دادند و تصویب و اجرای آن را به ضرر اقتصاد و تجار کشور دانستند؛ اکنون معاون قوانین مجلس توضیحاتی را درخصوص ایرادهای وارده به نحوه اصلاح قانون مذکور ارائه کرده است.
 • توافق تجاری هند و آمریکا

  دنیای‌اقتصاد: آمریکا و هند تلاش می‌کنند مذاکرات خود پیرامون یک توافق تجارت آزاد محدود را جلو برند. در صورت دستیابی، این توافق به امضای دونالد ترامپ و نارندرا مودی در حاشیه مجمع عمومی «سازمان ملل»‌ خواهد رسید. قرار است مجمع عمومی سازمان ملل اواخر ماه سپتامبر در نیویورک برگزار شود. در این رابطه توافق تجاری میان پرجمعیت‌ترین کشورهای دموکراتیک جهان می‌تواند پیروزی بزرگ برای ترامپ باشد، کسی که دولت او تاکنون نتوانسته است موفقیتی چندانی برای پایان دادن به جنگ‌تجاری بیش از یک ساله خود با چین دست یابد.
 • سخنی با نمایندگان

  علی‌اصغر زبردست رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی همدان
  در اسفندماه سال‌جاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود و عملکرد نمایندگان مجلس در انجام وظایف تقنینی و نظارتی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد تا قبل از همه، صلاحیت یا عدم صلاحیت آنها برای تداوم حضور در مجلس به قضاوت شهروندان گذاشته شود. طبیعتا ارزیابی و سنجش کارنامه نمایندگان در دوره مسوولیت می‌تواند از ابعاد و جنبه‌های مختلفی صورت گیرد، اما در این نوشتار به دلیل حضور صاحب این قلم در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و همدان سعی می‌شود تا فعالیت و عملکرد نمایندگان استان از زاویه علایق تجاری و اقتصادی اعضای اتاق مورد ارزیابی قرار گیرد.
 • نامه اصناف به رئیس قوه‌قضائیه

  دنیای اقتصاد: اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی در نامه‌ای خطاب به رئیس قوه‌قضائیه ضمن گلایه از فراوانی کالای قاچاق در کشور، خواستار برخورد قاطعانه با متخلفان در حوزه مبارزه با قاچاق شدند.
 • چالش‌های بازار عراق برای ایرانی‌ها

  دنیای‌اقتصاد: چالش‌های اصلی در بازار عراق برای تجار ایرانی معرفی شد. رایزن بازرگانی ایران در بغداد به تشریح این چالش‌ها پرداخته است. ناصر بهزاد در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: ما با جمعیت ۴۰میلیونی عراقی مواجه هستیم که تنوع فراوانی در تقاضا و نیازهایشان وجود دارد؛ از همین‌رو یکی از چالش‌های پیش‌روی بازرگانان ایران، چالش آمایشی است که موفقیت در تامین نیازهای متنوع این جمعیت کلان، نیازمند یک نگاه حرفه‌ای است.
 • اعلام قیمت پیشنهادی محصولات کشاورزی

  دنیای اقتصاد: وزیر جهادکشاورزی با ارسال نامه‌ای به معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور قیمت پیشنهادی خرید تضمینی گندم و سایر محصولات زراعی را برای سال زراعی ۹۹-۹۸ اعلام کرد. به گزارش خبرگزاری تسنیم محمود حجتی نرخ پیشنهادی هر کیلوگرم گندم معمولی را ۲۲۹۵ تومان و گندم دروم را ۲۳۸۹ تومان اعلام کرد که در مقایسه با سال قبل ۳۵ درصد رشد یافته است؛ نرخ خرید تضمینی گندم معمولی در سال گذشته ۱۷۰۰ تومان و گندم دروم ۱۷۷۰ تومان بود.

بیشتر