آرشیو روزنامه شماره ۴۶۶۵ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۶۶۵

 • پالایش نفت در تجارت با اروپا

  دنیای اقتصاد: بررسی تجارت کالایی ایران و اتحادیه اروپا نشان می‌دهد در ۵ ماه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی، صادرات ایران به منطقه یورو با کاهش ۹۴ درصدی مواجه شده و ارزش واردات ایران از اتحادیه اروپا نیز ۵۴ درصد کاهش یافته است. داده‌های «یورواستات» از روند تجارت ایران با شرکای اروپایی حاکی از این است که تغییر قابل‌توجه در گروه کالاهای صادراتی ایران از یکسو و کاهش واردات ماشین‌آلات و تجهیزات حمل‌و‌نقل از سوی دیگر، عوامل اصلی کاهش تجارت با قاره سبز است. ارزش تجارت ایران و اروپا در ۵ ماه ۲۰۱۹ حدود ۱/ ۲ میلیارد یورو ثبت شده است.
 • تعیین مدت در قراردادهای پیمان

  علیرضا صالحی/ یوسف یعقوبی قضات دادگاه تجدیدنظر استان تهران
  در ادامه بحث تعیین مدت قراردادها۱، در این نوشتار به ضرورت تعیین مدت در قراردادهای پیمان می‌پردازیم. در یادداشت شماره ۵ (۱۱خرداد ماه ۹۸) گفتیم عقد مستمر یا مدت‌دار عقدی است که موضوع معامله در آن باید در طول مدت معین انجام شود. بر این اساس قراردادهای پیمانکاری جزو قراردادهای مستمر تلقی می‌شوند.
 • آغاز مذاکره سرنوشت‌ساز

  دنیای اقتصاد: برای نخستین بار از زمانی که روسای‌جمهوری غول‌های اقتصادی دنیا در حاشیه نشست گروه ۲۰ برای آتش‌بس موقت تجاری و از سرگیری مذاکرات توافق کردند، تیم مذاکره‌کننده دو کشور هفته آینده دیدار رودررویی خواهند داشت. براساس بیانیه‌ای که کاخ‌سفید روز چهارشنبه منتشر کرد، قرار است در تاریخ ۳۰ جولای رابرت لایت‌هایزر، نماینده تجاری آمریکا با لیو هی، معاون نخست‌وزیر چین، در شانگهای پس از وقفه‌ای طولانی مذاکراتشان را از سر گیرند.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر