آرشیو روزنامه شماره ۴۵۸۳ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۵۸۳

 • وعده کاهش تورم بخشنامه‌ای

  دنیای اقتصاد: پالس مثبت برای ثبات بخشنامه‌ای از سوی سیاست‌گذار ارسال شد. در این راستا متولی صنعت و تجارت کشور، تعدیل نوسانات بخشنامه‌ای را به‌عنوان یکی از مهم‌ترین وعده‌ها و برنامه‌های سیاست‌گذار برای تحقق رونق تولید و صادرات در سال ۹۸ مطرح کرد. این وعده درحالی از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان شده است که نوسان تصمیم‌گیری‌ و عدم ثبات در سیاست‌گذاری‌ تجاری و ارزی یکی از بزرگ‌ترین آفت‌ها برای فعالان اقتصادی در سال ۹۷ بود.
 • نگرانی بزرگان جهان از تنش تجاری

  دنیای اقتصاد: روز شنبه استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری ایالات‌متحده اعلام کرد توافق تجاری آمریکا-چین یک گام فراتر از تلاش‌های گذشته مبنی بر گشایش بازارهای چین در برابر شرکت‌های آمریکایی رفته است. او با اعلام این خبر ابراز امیدواری کرد دو طرف به دور نهایی مذاکرات نزدیک شده باشند.
 • توان صادراتی سالانه یک میلیارد دلاری صنعت آسانسور

  گروه بنگاه‎ها: اگر دولت تنها ۲۰۰ میلیون یورو از صنعت آسانسور حمایت کند، این بخش می‌تواند سالانه یک میلیارد دلار صادرات به کشورهای همسایه داشته باشد.
 • چشم‌انداز صادرات کشاورزی و صنایع غذایی در سال ۱۳۹۸

  دنیای اقتصاد: آمارهای عملکرد ۱۱ ماه سال ۱۳۹۷ صادرات محصولات کشاورزی و صنایع غذایی نشان می‌دهد که به‌رغم انتظار افزایش جهشی صادرات متناسب با افزایش نرخ ارز، در سال گذشته با حدود ۶/ ۵ میلیارد دلار و ۲/ ۰ درصد افزایش نسبت به سال ۱۳۹۶، این پیش‌بینی محقق نشد.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر