آرشیو روزنامه شماره ۴۴۱۴ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۴۱۴

  • گردنه‌های رانت‌زدایی از اقتصاد

    دنیای اقتصاد: پیشنهادهای اتاق ایران برای تغییر سیاست‌های ارزی، تجاری و قیمت‌گذاری دستوری در زنجیره صنعت پتروشیمی‌ درحالی روی میز دولت قرار گرفته است که این پیشنهادها به‌عنوان راهکارهایی برای مقابله با رانت در صنایع بالادستی و همچنین تقویت صنایع پایین‌دستی و رقابت‌پذیر شدن آنها از سوی فعالان و ناظران تفسیر شده است. اعضای هیات‌رئیسه اتاق ایران معتقدند راهکارهای ارائه شده از سوی اتاق ایران به دولت برای تغییر سیاست‌‌گذاری‌ صنایع بالادستی که در سالیان گذشته مبتنی بر رانت شکل گرفته و به یک رویه معمول درآمده است،‌ کاملا قابلیت اجرایی و عملیاتی‌شدن دارند.
  • بزرگ‌ترین «توافق تجارت آزاد» جهان

    دنیای اقتصاد: بزرگ‌ترین «توافق تجارت آزاد» جهان قرار است با مشارکت ۱۶ اقتصاد جهان ماه نوامبر پیش‌رو (حدود دو ماه دیگر) نهایی شود. روز شنبه وزیر بازرگانی سنگاپور اعلام کرد که در نشست ماه نوامبر رهبران اقتصادی کشورهای مشارکت‌کننده، توافقی گسترده در مورد بزرگ‌ترین توافق تجارت آزاد جهان قابل دستیابی خواهد بود.
  • توسعه «افق کوروش» با استفاده از نمایندگی‌های جدید

    گروه بنگاه‌ها: شرکت فروشگاه زنجیره‌ای افق کوروش از نخستین پیشگامان رونق کسب‌وکار به شیوه فرانچایز، اقدام به اعطای نمایندگی می‌کند. به گزارش روابط‌عمومی شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش، این شرکت از نخستین پیشگامان رونق کسب‌وکار به شیوه فرانچایز (اعطای نمایندگی) با هدف توسعه بازار از محل مزیت‌های رقابتی برند، بهره‌مندی از ظرفیت فعالان و اشخاص علاقه‌مند حوزه خرده‌فروشی، اقدام به جذب تعداد دیگری نمایندگی در سطح کشور کرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر