آرشیو روزنامه شماره ۴۴۱۵ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۴۱۵

 • تله «بی‌ثباتی» در تجارت

  دنیای اقتصاد: تصمیم‌گیری برای سیاست‌های تجاری روزانه شد. در ماه‌های اخیر موجی از ممنوعیت‌های وارداتی و صادراتی، به‌دلیل آنچه شرایط ویژه ارزی و اقتصادی عنوان می‌شد، به راه افتاد. این ممنوعیت‌ها که طیف وسیعی از کالاهای کشاورزی و صنعتی را در بر می‌گرفت،‌ اعتراض بخش زیادی از فعالان اقتصادی را به‌دنبال داشت، به‌طوری که آنها این سیاست‌ها را نوعی احیای سیاست‌های کنترلی و محدودکننده تجاری گذشته ارزیابی کردند.
 • حفظ یا حذف دلار ۴۲۰۰؟

  دنیای اقتصاد: در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی، رئیس اتاق ایران پیشنهاد حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی را به دولت مطرح کرد. ارز رسمی که برای واردات کالاهای اساسی پرداخت می‌شود به‌منظور مدیریت قیمت و بازار کالاهای اساسی است، اما رئیس اتاق ایران معتقد است دولت می‌تواند به جای این سیاست، به اقشار آسیب‌پذیر یارانه پرداخت کند.
 • دست‌انداز توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای

  زهرا آقاجانی عضو هیات علمی موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی
  یکی از مشکلات توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای در ایران، فقدان مقررات قانونی خاص در ارتباط با فرانشیز و به تبع آن ثبت و فعالیت فرانشیز مادر است. فرانشیز مادر یکی از اشکال کسب وکار فرانشیز است که در قالب آن (صرف‌نظر از قرارداد بین دهنده فرانشیز و گیرنده فرانشیز) می‌توان قراردادهای فرعی امضا کرد.
 • انحلال باند سازمان یافته جعل مدرک برای دریافت کارت بازرگانی

  دنیای اقتصاد: رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: به‌دنبال پایش کارت‌های بازرگانی متوجه شدیم باندی به‌صورت سازمان یافته اقدام به جعل مدرک، پرداخت رشوه و همچنین سوءاستفاده از هویت افراد برای دریافت کارت بازرگانی می‌کرده است. پس از کشف ارتباطات و دامنه حضور این باند به سرعت از طریق هماهنگی با نهادهای ذی‌ربط فرآیند برخورد با این گروه را آغاز کردیم.
 • خطر فراموشی فرش ایرانی در اروپا

  دنیای اقتصاد: عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: بحران اقتصادی ۱۰ سال اخیر کشورهای اروپایی و خروج فعالان بازار تک فروشی فرش در این کشورها، بازار فرش ایران را در اروپا تهدید می کند.
 • برگزاری دوره آموزشی مدیریت حرفه‌ای واحد فروش

  دنیای اقتصاد: واحدآموزش روزنامه «دنیای ‌اقتصاد» یک دوره آموزشی با عنوان «مدیریت حرفه‌ای واحد فروش» در روز چهارشنبه ۱۴ شهریور ماه، به مدت۴ساعت برگزار می‌کند. به گزارش واحد آموزش «دنیای اقتصاد»، در آینده‌ای نه چندان دور، عملکرد مدیریت فروش با عملکرد اعضای تیم مذکور سنجیده می‌شود. بنابراین تاثیر مثبت و سازنده مدیران فروش بر اعضای تیم فروش منجر به کسب نتایج مطلوب‌تر خواهد شد.
 • اجرای طرح ملی توزیع کالای اساسی با همکاری اتاق تعاون، بازرگانی و اصناف

  گروه بنگاه‌ها: رئیس اتاق تعاون ایران طرح تامین کالای اساسی را طرحی ملی دانست وگفت: اجرای این طرح نیازمند همکاری سایر بخش‌های اقتصادی است و به‌طور حتم از ظرفیت اقتصادی اتاق های اصناف و بازرگانی استفاده شده تا بتوانیم کالاهای مورد نیاز مردم را تامین و توزیع کنیم.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر