آرشیو روزنامه شماره ۴۲۲۲ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۲۲۲

 • زیرپوست برون‌گرایی اقتصاد ایران

  دنیای اقتصاد: بررسی شرایط ایران با هریک از شاخص‌های اصلی اقتصادی در حوزه‌های تجاری، تولیدی و جریان‌های سرمایه، نشانگر درون‌گرایی مزمن در طول تاریخ روابط اقتصادی کشور است. این یکی از واقعیات مشاهده‌شده (Stylized Fact) در گزارش تحقیقی است که از سوی علیرضا ساعدی، معاون سرمایه‌گذاری خارجی صندوق توسعه ملی در یکی از پانل‌های تخصصی کنفرانس اقتصاد ایران ارائه شد.
 • رتبه یک ایران در یارانه غیرهدفمند

  دنیای اقتصاد: «سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد» (فائو) در جدیدترین گزارش «امنیت غذا و تغذیه» برای منطقه خاورنزدیک و شمال آفریقا ضمن بررسی این موضوع، آمارهایی از تخصیص یارانه در ایران منتشر و آن را با کشورهای منطقه مقایسه کرده است. آمارها حکایت از این دارد که سهم یارانه پرداختی ایران از تولید ناخالص داخلی، کشورمان را در رتبه نخست پرداخت یارانه‌های غیرهدفمند غذا و سوخت جای داده است و پس از ایران، عربستان سعودی و لیبی به ترتیب در جایگاه‌های دوم و سوم قرار گرفته‌اند.
 • رشد تجارت با اتحادیه اروپا

  دنیای اقتصاد: رشد ۵۴ درصدی تجارت ایران و اتحادیه اروپا در اکتبر سال جاری میلادی نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته حاکی از آن است که مبادلات تجاری ایران و اروپا در دهمین ماه سال جاری میلادی ۸۵/ ۱ میلیارد یورو بوده است.
 • روی‌خوش بازار عراق به صادرات ایران

  ایسنا: خبرها حاکی از آن است که بازار عراق روی خوش به ایرانی‌ها نشان داده و پس از مشکلاتی که صادرکنندگان ایرانی در این بازار با آن دست و پنجه نرم می‌کردند، تعرفه صادرات برخی کالاها به عراق کم شده است.
 • اهدای جایزه ملی به پروژه‌های برتر کشور

  گروه بنگاه‌ها: هفتمین جشنواره مدیریت پروژه ایران، ۲۷ آذرماه ۹۶ با حضور صدها نفر از مدیران ارشد سازمان‌های پروژه محور، در هتل پارسیان اوین تهران برگزار شد.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر