آرشیو روزنامه شماره ۴۲۲۳ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۲۲۳

 • اعتراض به سورپرایزهای دولت

  دنیای اقتصاد: بخش خصوصی با اعتراض نسبت به سورپرایزهای دولت معتقدند تصمیمات دفعتی موجب «کاهش امنیت سرمایه‌گذاری»، «چند برابر شدن مشکلات مالی» و «سلب قدرت برنامه‌ریزی» برای آنها شده است. به گفته فعالان بخش خصوصی تصمیم‌های ناگهانی دولت از ابتدای تابستان امسال در حوزه ثبت سفارش و تعرفه‌های گمرکی بر فعالیت‌های اقتصادی سایه افکنده است. صاحبان کسب‌وکار از دولت درخواست کردند به جای تصمیمات لحظه‌ای اگر قرار است تصمیم جدیدی گرفته شود، حداقل از سه ماه قبل اطلاع‌رسانی شود.
 • صادرات ۳۰ هزار تنی گندم به عمان

  دنیای اقتصاد‌: رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در عمان گفت: طی سال جاری ۳۰ هزار تن گندم برای اولین بار به عمان صادر شده است.
 • محدودیت جدید دولت برای ثبت‌سفارش کالاها

  دنیای اقتصاد: جدیدترین بخشنامه برای ثبت‌سفارش کالاها اواخر آذرماه امسال ابلاغ شد و شنیده‌ها حاکی‌ است دولت محدودیت جدیدی در پرونده ثبت‌سفارش‌ها گنجانده است.
 • سه پیشتاز صدور کارت بازرگانی

  دنیای اقتصاد: براساس جدیدترین آمار منتشرشده در ۷ ماه منتهی به مهرماه سال جاری، تهران با اختلاف قابل‌توجهی، رکورد صدور کارت بازرگانی را در اختیار دارد. اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در مهرماه سال جاری ۳۳۲ کارت بازرگانی و در شهریور ماه ۲۵۴ کارت بازرگانی صادر کرده است.
 • فعال‌سازی دیپلماسی اقتصادی

  حسین پیرموذن عضو هیات‌رئیسه اتاق ایران
  در شرایط کنونی، اقتصاد کشور با درهم‌تنیدگی خاص با سیاست‌های داخلی و خارجی روبه‌روست. از طرفی فرصت‌های فراهم‌شده ناشی از توافقات برجام توانسته بسترهای گسترده‌ای از تعاملات سیاسی، اقتصادی را برای کشورمان فراهم آورد.

بیشتر