آرشیو روزنامه شماره ۴۱۷۱ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۱۷۱

 • فرمول «فتاح» برای یارانه

  دنیای اقتصاد: سیاست توزیع همگانی یارانه نقدی موجب ایجاد یک توقع در آحاد جامعه شده که اکنون مهم‌ترین مانع دولتمردان برای قطع یارانه اقشار پردرآمد محسوب می‌شود. در نحوه فعلی تخصیص یارانه‌ها، نه مبلغ قابل‌توجهی به نیازمندان پرداخت می‌شود و نه منبعی برای توسعه تولید باقی می‌ماند. پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد فرمولی را در زمینه ساماندهی توزیع یارانه‌ها ارائه کرده است. وی با بیان اینکه نباید از حذف یارانه پردرآمدها بیم داشت، به پیشنهاد خود به حسن روحانی اشاره و اظهار کرد: هر کسی به یارانه نیاز دارد به کمیته امداد بیاید.
 • تجار ایرانی به اتریش می‌روند

  دنیای اقتصاد: اتاق بازرگانی تهران در آبان‌ماه هیات تجاری متشکل از دست‌اندرکاران صنایع مختلف را برای توسعه همکاری‌های اقتصادی و تجاری به کشور اتریش اعزام می‌کند.
 • حضور ایران در نمایشگاه بین‌المللی ترکمنستان

  گروه بنگاه‌ها: مجری نمایشگاه بین‌المللی اکسپوی عشق‌آباد گفت: این نمایشگاه فرصت مناسبی برای کشورهای همسایه ترکمنستان از جمله ایران است تا حضور پررنگ‌تری در بازار این کشور داشته باشند.
 • کسب پنجمین نشان استاندارد ملی ازسوی زرماکارون

  گروه بنگاه‌ها: «زرماکارون» از سوی سازمان استاندارد کشور، به‌عنوان واحد نمونه استاندارد ملی انتخاب شد.
 • برگزاری نخستین نمایشگاه بین‌المللی زنجیره تامین صنایع لاستیک

  گروه بنگاه‌ها: نخستین نمایشگاه بین‌المللی زنجیره تامین صنایع لاستیک، ۱۹ تا ۲۱ دی در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود. این نمایشگاه توسط شرکت مهندسی و تحقیقات صنایع لاستیک و با هدف برقراری ارتباط بین شرکت‌های تایرسازی و قطعه‌سازی کشور، با شرکت‌ها و سازمان‌های مرتبط با زنجیره‌ تامین صنعت لاستیک‌سازی داخلی و خارجی، برگزار می‌شود.
 • افزایش ۲۶ درصدی صادرات زعفران

  ایسنا: عضو شورای ملی زعفران از افزایش ۲۶ درصدی صادرات زعفران در پنج‌ماه اول امسال خبر داد و اعلام کرد: برای صادرات حدود ۴۰۰ تنی زعفران در سال جاری آماده هستیم. البته در این میان همه کشورهای همسایه که می‌توانند از نظر اقلیمی زعفران تولید کنند، تهدید بالقوه‌ای برای مهاجرت خاموش از طریق قاچاق پیاز زعفران ایرانی هستند که باید در این زمینه هوشیار باشیم.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر