درآمد سرانه شهروندان کدام کشور‏‏‌های آسیایی بیشتر است؟

بر اساس اینفوگرافی منتشر شده از سوی این وب‌سایت، برترین اقتصادهای قاره آسیا طی سال ۲۰۲۳ عبارتند از:

۱) سنگاپور: این کشور با بالاترین درآمد سرانه در سال ۲۰۲۳ بالاترین میزان رشد اقتصادی را به خود تخصیص داده است. درآمد سرانه شهروندان سنگاپور در سال جاری ۱۳۳هزار و ۱۱۰ دلار اعلام شده که بالاترین میزان درآمد سرانه آسیا را به خود تخصیص داده است. ارزش تولید ناخالص داخلی سنگاپور برای سال جاری میلادی حدود ۷۵۳.۲میلیارد دلار اعلام شده است.

۲) امارات متحده عربی: امارات نیز با درآمد سرانه ۸۸۹۶۰ دلار در سال، رتبه دومین اقتصاد آسیا در سال جاری میلادی را به خود تخصیص داده است. ضریب جینی درآمد سرانه این کشور نیز ۸۶.۹درصد و ارزش تولید ناخالص داخلی امارات در سال ۲۰۲۳ حدود ۸۹۵.۱۷میلیارد دلار اعلام شده است.

۳) هنگ‌کنگ: طی دهه‌های گذشته همواره یکی از کشورهای پیشرو در زمینه مبادلات مالی محسوب می‌شود؛ رتبه اقتصاد سوم آسیا در سال ۲۰۲۳ را به خود تخصیص داده است. درآمد سرانه شهروندان این کشور به‌طور متوسط ۷۲۸۶۰ دلار اعلام شده است. ارزش تولید ناخالص داخلی هنگ‌کنگ نیز ۵۹۰ میلیارد دلار اعلام شده است.

۴) تایوان: به عنوان جزیره‌ای کوچک، از صنعتی‌ترین کشورهای آسیا طی دهه‌های گذشته به حساب می‌آید. درآمد سرانه شهروندان تایوانی ۷۲۹۴۰ دلار در سال اعلام شده و همچنین ارزش تولید ناخالص داخلی آن نیز ۱.۶۹ تریلیون دلار اعلام شده است.

۵) عربستان سعودی: عربستان سعودی نیز طی سال‌های اخیر از رشد اقتصادی بسیار چشمگیری برخوردار بوده و درآمد سرانه آن نیز ۶۸۴۵۰ دلار اعلام شده است. همچنین ارزش تولید ناخالص داخلی این کشور در سال جاری، ۲.۲۵تریلیون دلار اعلام شده است.