به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا) به نقل از سازمان اموال تملیکی، محمدعلی افتخاری رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل این سازمان، با اظهار رضایت از عملکرد قوه قضائیه در قبال سازمان اموال تملیکی، برگزاری جلسه رئیس قوه قضائیه با مدیران اموال تملیکی در اسفند ماه سال گذشته را بسیار با اهمیت و مثمرثمر عنوان کرد و گفت: این جلسه موجب شده دستگاه قضا و دیگر سازمان‌های ذی‌ربط تاکیدات و دستورات رئیس قوه قضائیه را در جهت تعیین تکلیف اموال تملیکی دولت به‌کار گیرند. او برگزاری این جلسه را بی‌سابقه و بهنگام تلقی کرد و گفت: این جلسه موجب شده سازمان نسبت به دریافت احکام فروش یا احکام قطعی با موفقیت‌های چشمگیری روبه‌رو شود.  مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی در ادامه با بیان انتظارات سازمان اموال تملیکی از قوه قضائیه، مهم‌ترین خواسته را تسریع در صدور حکم و تعیین تکلیف به موقع پرونده‌ها اعلام کرد و افزود: این کار حسنه دارای ابعاد مختلفی از جمله تحقق حمایت از تولید، حفظ حقوق ملت و دولت را در پی خواهد داشت و مانع از رسوب هرچه بیشتر کالا در انبار‌ها می‌شود. این مقام مسوول تاکید کرد: یکی دیگر از اقدامات اثربخشی که قوه قضائیه می‌تواند انجام دهد دایر کردن شعب ویژه برای سازمان اموال تملیکی است که می‌تواند راهگشای خوبی برای تعیین تکلیف پرونده‌های جاری و رسوبی باشد.

افتخاری با اشاره به تشکیل بیش از ۱۵ کارگروه در سازمان گفت: یکی از این کارگروه‌ها به‌طور ویژه برای تعیین تکلیف اموال منقول به ریاست عضو هیات‌مدیره و معاون بهره‌برداری و فروش اموال منقول است که تا به‌حال توانسته در این بخش اقدامات موثری انجام دهد ، هر چند تا تخلیه انبار‌ها و تعیین تکلیف کامل کالا‌های سنواتی هنوز فاصله داریم.

او همچنین پیگیری پرونده‌های فاقد حکم قضایی را به عنوان اولویت‌های مهم سازمان اموال تملیکی عنوان کرد و گفت: این پیگیری‌ها موجب رشد ۳۰۰ درصدی پرونده‌های دارای حکم شده است که نشان ‌دهنده اقدامات موثر سازمان در قبال دستورالعمل قوه قضائیه است.

مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی بیان کرد: ایجاد پایانه کانتینری اموال متروکه هرمزگان برای اولین مرتبه در کشور از اقدامات قابل‌توجه سازمان اموال تملیکی بوده که تاکنون موجب خروج ۵۰۰ کانتینر از محوطه‌های گمرکی و تعیین‌تکلیف ۲۰۰ کانتینر از آن شده است.

افتخاری تاکید کرد: اگر از ترمینال کانتینری کالا‌های متروکه  بهینه استفاده شود و نتایج مطلوبی به بار آورد در دیگر استان‌ها که به صورت عمده کالا‌های متروکه دارند نیز این محوطه ویژه ایجاد خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به برقراری ارتباط سیستمی میان سازمان اموال تملیکی و سازمان تعزیرات حکومتی کشور اظهار کرد: اتصال الکترونیکی به تعزیرات حکومتی که طی اردیبهشت ماه سال‌جاری عملیاتی شد از آثار مثبت جلسه با رئیس دستگاه قضا بوده است که باعث کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌ها و در نتیجه کاهش رسوب کالا در انبار‌ها خواهد شد.

مدیرعامل سازمان اموال تملیکی در پایان ضمن تشکر از مجموعه قوه قضائیه گفت: سازمان اموال تملیکی طی ۳ ماه گذشته عملکرد مطلوبی در تعیین تکلیف اموال منقول و غیر‌منقول داشته که این امر از برکات همکاری مجموعه قوه قضائیه و دیگر سازمان‌های ذی‌ربط در راستای شعار سال «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» با سازمان اموال تملیکی بوده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند