شماره روزنامه ۶۰۵۵
|
آرشیو روزنامه شماره ۶۰۵۵ دنیای اقتصاد

اخبار بازار نفت - روزنامه شماره ۶۰۵۵

  • چشم‏‏‏‌انداز تقاضای طلای‏‏‏‌سیاه

    دنیای اقتصاد-پیمان قناعتی‌فرد: اوپک و آژانس بین‌المللی انرژی (IEA)‌ بار دیگر رشد کوتاه‌مدت و میان‌مدت متفاوتی برای تقاضای جهانی نفت را پیش‌بینی کردند. گزارش‌های منتشرشده توسط هر دو سازمان در هفته‌جاری نشان‌داد که پیش‌بینی‌های اوپک در بالاترین حد انتظار صنعت قرار دارد. سازمان کشورهای صادرکننده نفت به پیش‌بینی خود برای رشد نسبتا قوی تقاضای جهانی نفت در سال‌۲۰۲۴ و سال‌آینده میلادی پایبند بود و اعلام کرد؛ رشد اقتصادی انعطاف‌‌‌‌پذیر و سفرهای هوایی بیشتر، از مصرف سوخت در ماه‌های تابستان حمایت می‌کند.
  • آمار افزایشی تولید نفت ایران

    گزارش منابع ثانویه اوپک نشان می‌دهد ایران در ماه ژوئن (خرداد - تیر) ۳‌میلیون و ۲۵۱‌هزار بشکه نفت‌خام تولید‌کرده که ۱۳‌هزار بشکه بیشتر از ماه مه ۲۰۲۴ (اردیبهشت-خرداد) بوده‌است. به گزارش «شانا» به‌‌‌‌نقل از دبیرخانه سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، گزارش ماه ژوئیه اوپک نشان می‌دهد براساس گزارش منابع ثانویه در ماه‌ژوئن (خرداد-تیر)، ۱۲عضو این سازمان ۲۶‌میلیون و ۵۶۶‌هزار بشکه نفت تولید کردند که ۸۰‌هزار بشکه کمتر از ۲۶‌میلیون و ۶۴۶‌هزار بشکه ماه مه است.
  • پیش‌بینی بی‌‌‌‌پی از آینده نفت

    شرکت بی‌‌‌‌پی انگلیس پیش‌بینی کرده تقاضای جهانی نفت در سال‌۲۰۲۵ به اوج خود می‌رسد و روند افزایشی انتشار گازهای گلخانه‌‌‌‌ای پایان می‌‌‌‌یابد. به گزارش «شانا» به نقل از گاردین، بی‌‌‌‌پی پیش‌بینی کرده‌است تقاضای جهانی برای نفت‌خام در سال‌آینده میلادی به اوج خود خواهد رسید، به‌‌‌‌طوری‌‌‌‌ که این موضوع به روند افزایش انتشار کربن تا اواسط دهه‌۲۰۲۰، آن‌هم در بحبوحه افزایش انرژی‌های بادی و خورشیدی، پایان خواهد داد. گزارش چشم‌‌‌‌انداز بی‌‌‌‌پی در دو سناریوی مطرح‌‌‌‌شده نشان می‌دهد مصرف نفت روزانه حدود ۲‌میلیون بشکه افزایش می‌یابد و به اوج روزانه حدود ۱۰۲‌میلیون بشکه در سال‌۲۰۲۵ می‌رسد. نخستین سناریو، پیش‌بینی مسیر پدیده گذار انرژی کنونی جهان را نشان می‌دهد و سناریوی دیگر نشان‌دهنده مسیر دستیابی به اهداف جهانی و به‌‌‌‌صفررساندن انتشار گازهای گلخانه‌‌‌‌ای تا سال‌۲۰۵۰ است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر