اینستاگرام مدتی است که برنامه حذف لایک را در برنامه دارد و انجام این تغییر تحت بررسی است. آدام موسری، مدیرعامل اینستاگرام در سال ۲۰۱۹ در وایرد۲۵ اعلام کرد که این پلتفرم شمار لایک‌های پست‌های کاربران را مخفی خواهد کرد. وی افزود: در ابتدا لایک‌های برخی از کاربران برای امتحان این قابلیت مخفی خواهند شد.

موسری گفته بود ممکن است برخی تصمیمات ما به کسب‌وکارها آسیب بزند اما اولویت ما حفظ سلامت روحی و روانی مردم است. آدام موسری در آوریل سال ۲۰۱۹ به «بازفید نیوز» گفته بود حذف لایک‌ها برای کاهش فشار بر افراد است تا برای ابراز خودشان احساس راحتی بیشتری داشته باشند.

اینستاگرام مخفی‌کردن لایک‌ها را در استرالیا، برزیل، کانادا، ایرلند، ایتالیا، ژاپن و نیوزیلند تست کرده است. لایک‌های کسانی که تحت این آزمایش قرار دارند به‌طور کامل مخفی نمی‌شود. کاربران می‌توانند لایک‌های تصاویر و ویدئوهای پست‌شده توسط خود را مشاهده کنند اما لایک‌های پست‌های کاربران دیگر برایشان قابل مشاهده نخواهد بود.

براساس گزارش بیزنس‌اینسایدر، اینستاگرام تنها پلتفرم رسانه اجتماعی نیست که در حال آزمایش حذف معیارهای عمومی است. فیس‌بوک که شرکت مادر اینستاگرام است، در سپتامبر سال ۲۰۱۹ حذف لایک‌های بعضی از پست‌ها را آزمایش کرد. جک دورسی، مدیرعامل توییتر هم از مدت‌ها قبل به تمایلش برای حذف لایک‌های توییت‌ها اشاره کرده بود.

 

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند