به گزارش «ایسنا» اداره‌کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه شمال یکی از مناطق ۹‌گانه رگولاتوری در کشور است که استان‌های تهران، البرز، سمنان و مازندران را تحت پوشش و مدیریت دارد و طبق اطلاعات رگولاتوری، ثبت‌سفارش و ترخیص کالا از پایانه‌های گمرکی منطقه شمال در ۶ ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشد ۷۹ درصدی مواجه بوده است.

در این راستا فرهاد جاویدی- مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه شمال- گفت: براساس آمارهای موجود، ۷۰درصد از کل واردات کشور در حوزه ICT از طریق پایانه‌های گمرکی تحت نظارت منطقه شمال رگولاتوری انجام می‌شود که مقایسه آماری ۶ ماه نخست سال‌جاری با بازه زمانی مشابه در سال گذشته، نشان می‌دهد تعداد کل درخواست‌های ثبت یا تمدید سفارش در ۶ ماه ابتدایی سال‌جاری ۸۱۵۳ مورد بوده است، این آمار در بازه زمانی مشابه سال گذشته ۴۳۸۹ مورد بوده که این اعداد نشان‌دهنده رشد ۸۶ درصدی این حوزه است.

وی با اشاره به رشد ۵۸ درصدی درخواست‌های ترخیص کالا در گمرک منطقه شمال عنوان کرد: در ۶ ماه اول سال‌جاری ۲۳۷۳ مورد درخواست ترخیص کالا ثبت شده که این درخواست‌ها در ۶ماهه اول سال گذشته ۱۵۰۴ مورد بوده است.

مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه شمال با بیان اینکه ۹۲ درصد از گوشی‌های تلفن‌همراه از طریق پایانه‌های گمرکی این منطقه به کشور وارد می‌شود، عنوان کرد: تعداد درخواست‌های ترخیص گوشی تلفن‌همراه در ۶ ماهه ابتدایی سال گذشته، ۹۹۸ مورد بوده که با افزایش حدود ۹۳ درصدی در ۶ ماه ابتدای امسال به ۱۹۲۷ مورد رسیده است. علاوه بر این، تعداد تلفن‌های همراه ترخیص‌شده در ۶ ماه ابتدای سال گذشته ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه بوده که با رشد ۴۸درصدی در همین بازه زمانی در سال‌جاری به ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه رسیده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند