آذری‌جهرمی درباره استفاده کودکان از سیم‌کارت والدین گفت: اگر فرزند شما از سیم‌کارت والدین برای آموزش مجازی استفاده می‌کند، ما دو راهکار را برای اجرا به اپراتورها ابلاغ کرده‌ایم که باید سریعا اجرایی و اطلاع‌رسانی کنند. اول اینکه یک بسته اختصاصی شاد تعریف کنند. زمانی که این بسته روی سیم‌کارت فعال باشد، دسترسی به اینترنت صرفا برای یک‌سری از سایت‌های تاییدشده توسط وزارت آموزش و پرورش امکان‌پذیر است. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: اگر از گوشی، همزمان هم کودک و هم والدین استفاده می‌کنند، اپراتورها موظف شده‌اند با تعریف یک کد دستوری ستاره‌مربع، امکان جابه‌جایی بسته فعال را فراهم کنند.

به‌عبارتی تا گوشی در اختیار کودک است، بسته شاد و زمانی که در اختیار والدین است، بسته عادی فعال باشد. شرکت‌های اینترنت خانگی نیز موظف شده‌اند، بسته شاد را تعریف و امکان فعال‌سازی یا غیرفعال‌سازی را فراهم کنند. بنابراین سیم‌کارتی تحت‌عنوان سیم‌کارت شاد توزیع نخواهد شد و مراقب سوءاستفاده و تماس‌های تلفنی کلاهبرداران برای فروش سیم‌کارت، تحت این نام‌ها باشید.

آذری‌جهرمی با اشاره به نگرانی والدین از آفات فضای مجازی گفت: اگر فرزند شما از کامپیوتر یا لپ‌تاپ استفاده می‌کند، شما می‌توانید با استفاده از قابلیت familysafety سیستم‌عامل ویندوز، مراقب حضور فرزندتان در فضای مجازی باشید و دسترسی او را مدیریت کنید. اگر اطلاعات بیشتری لازم دارید، از جست‌وجوی گوگل کمک بگیرید. اگر فرزند شما از تبلت یا گوشی‌هوشمند اندروید استفاده می‌کند، ساده‌ترین کار برای مدیریت دسترسی و نظارت بر کودک در فضای مجازی، استفاده از ابزار googlefamily link  است.

وی ادامه داد: اگر هنوز ابزاری برای فرزند خود تهیه نکرده‌اید یا علاقه‌مند به گره‌گشایی از نیازمندان و خرید تبلت‌ برای آنها هستید، توصیه می‌کنم از تبلت‌های ایرانی انارستان خرید کنید. انارستان همه ابزارهای مدیریت والدین را دارد و مطابق فرهنگ ایرانی‌اسلامی و نیاز کودکان ساخته شده است.

آذری‌جهرمی خاطرنشان کرد: اگر فرصت کافی برای کارکردن با ابزارهای گفته‌شده را ندارید و علاقه‌مندید این کار را دولت برای شما انجام دهد، چند راهکار پیش‌روی شماست، اول اینکه اپراتورها سیم‌کارت‌های خاص کودکان ارائه می‌کنند. مثلا همراه‌اول سیم‌کارت انارستان را مدت‌هاست ارائه می‌کرده و ایرانسل نیز محصول مشابهی داشته است. دسترسی به اینترنت در این سیم‌کارت‌ها صرفا براساس یک لیست سفید صورت می‌گیرد.

آذری‌جهرمی با اشاره به هزینه اینترنت برای معلمان هنگام آموزش مجازی توضیح داد: در یک کار فشرده، تمام مدارس کشور به اینترنت پرسرعت و شبکه ملی اطلاعات به‌صورت رایگان متصل شده‌اند، بنابراین در زمان حضور در مدرسه، استفاده از شبکه برای شما رایگان خواهد بود. البته ارائه بسته‌هایی شبیه آنچه در فروردین تقدیم کردیم هم در دستور کار است که اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

وی درباره هزینه‌های آموزش برای والدین و دانش‌آموزان نیز اظهار کرد: به همه اپراتورها ابلاغ کردیم که استفاده از شاد، برای همه شما رایگان خواهد بود، اما ممکن است مدارس از سایر ابزارها هم برای آموزش مجازی بهره بگیرند که به‌زودی بسته ویژه‌ دانش‌آموزان را نیز برای همه آنها تعریف و ارائه خواهیم کرد. علی‌الحساب شاد رایگان است.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند