آرشیو روزنامه شماره ۵۱۰۹ دنیای اقتصاد

اخبار بازارچه - روزنامه شماره ۵۱۰۹

 • زور کرونا هم به لوازم آرایشی نرسید

  دنیای‌اقتصاد: یکی از بازارهایی که همیشه در ایران رونق داشته بازار فروش لوازم آرایشی است.با وجود اینکه اغلب بازارها به علت وضعیت اقتصادی فعلی در رکود فرو رفته و مشتریان خود را از دست داده‌اند، اما گویا در بازار لوازم آرایشی خبری از رکود نیست و مشتریان به هر سختی که باشد کالاهای مورد نیاز خود را خریداری می‌کنند. یا بی توجه به افزایش قیمت همان محصول همیشگی را که مصرف می‌کردند می‌خرند و یا اینکه اگر توان مالی برای پرداخت قیمت بالا را نداشته باشند محصول مشابه ارزان‌تری را خریداری می‌کنند.
 • قیمت انواع کرم‌های نگهداری از پوست

  یکی از محصولات بهداشتی که در سال­‌های اخیر استقبال قابل توجهی از آنها شده انواع کرم‌های مراقبتی پوست است. کرم‌هایی که برای انواع مشکلات پوستی در بازار به فروش می­ رسد؛ علاوه بر آن برخی از این کرم‌­ها به منظور جلوگیری از مشکلات پوستی به علت افزایش سن، آب و هوا، شرایطی محیطی و.... ساخته و روانه بازار شده­ اند. این نوع از کرم­‌ها معمولا برای رده سنی خاصی توصیه می­‌شود که قیمت آنها نسبت به کرم‌های آرایشی قابل توجه نیز است. جدول زیر قیمت کف بازار (ارزان‌­ترین قیمت موجود) برخی از این محصولات را نشان می­ دهد.
 • ارزان‌­ترین قیمت انواع لوازم آرایشی

  یکی از محصولات پر‌طرفدار در ایران که گویا با وجود شرایط نا‌بسامان اقتصادی مشتریان خود را دارد لوازم آرایشی است. در یک‌سال گذشته با توجه به افزایش قیمت ارز و اعمال تحریم‌­ها قیمت این محصولات نیز افزایش یافت. در جدول زیر پایین­‌ترین قیمت انواع لوازم آرایشی قرار داده شده که ارزان­‌ترین آن مربوط به لاک می‌شود و گران‌ترین آن کرم‌پودر است.
 • تغییرات قیمت رب گوجه فرنگی

  دنیای اقتصاد: رب گوجه فرنگی از محصولات پر مصرف در خانوارهای ایرانی به شمار می‌رود. که به سه علت قیمت آن در یک سال گذشته روند افزایشی داشته اولی مربوط به نرخ ارز و دومی به علت صادرات گوجه فرنگی بوده و علت سوم شامل کاهش تولید گوجه فرنگی به علت کم‌آبی و سخت‌گیری در استفاده از چاه‌های زمینی است. با توجه به افزایش قیمت ارز تولیدکنندگان رب گوجه فرنگی تمایل بیشتری به صادرات این محصول داشته‌اند که همین امر موجب شده حجم رب گوجه فرنگی که نیاز بازار است کاهش یافته اما تقاضا برای آن همچنان به قوت خود باقی باشد که همین امر افزایش قیمت این محصول را به همراه داشته است. نمودار قیمتی یکساله رب گوجه فرنگی نشان می‌دهد که این محصول در مدت زمان مشابه سال گذشته با نرخ میانگین ۱۷هزار و ۴۰۰ تومان فروخته می‌شد. در حالی‌که همین محصول امسال کیلویی ۱۹ هزار و ۵۰۰ تومان به مشتریان عرضه می‌شود. بر اساس نمودار از ۶ ماه گذشته قیمت این محصول روند افزایشی خفیفی(۱۲ درصد) داشته است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر