آرشیو روزنامه شماره ۵۱۲۵ دنیای اقتصاد

اخبار اصناف و تشکل ها - روزنامه شماره ۵۱۲۵

 • زیان ساعت منع تردد

  دنیای اقتصاد: رکود بازار مساله‌ای است که همه صنوف تولیدی و توزیعی را تحت تاثیر خود قرار داده است. این اتفاق حاصل کرونا و کاهش قدرت خرید مردم بوده است.
 • لغو تحریم‌ها و تایید FATF

  ایلنا: سخنگوی اتحادیه صادرات فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی از شرایط نامناسب این روزهای این اتحادیه صحبت کرد و گفت: «هزینه‌های ما هم به لحاظ حمل‌ونقل و اسناد و هم برای جابه‌جایی پول به حدی بالا رفته که حتی مجبور شدیم محصولات‌مان را پایین‌تر از قیمت‌های معمول بفروشیم، ضمن اینکه ریسک به‌شدت افزایشی بوده است.»
 • وعده کاهش قیمت میوه شب عید

  رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی تهران وعده داد قیمت انواع میوه برای شب عید با کاهش روبه‌رو خواهد شد. مصطفی دارایی‌نژاد گفت: «در تامین میوه شب عید مثل سیب و پرتقال، هیچ مشکلی وجود ندارد و قیمت‌ها تا شب عید رو به کاهش است. در حال حاضر پرتقال در کف میدان مرکزی از ۹ تا ۱۱ هزار تومان، سیب از ۷ تا ۱۴ هزار تومان، خیار بوته‌ای ۶ هزار تومان و خیار گلخانه‌ای از ۹ تا ۱۰ هزار تومان فروخته می‌شود.»
 • ثبات قیمت پوشاک در یزد

  رئیس اتحادیه پوشاک یزد از ثبات قیمتی این محصولات در بازار یزد صحبت کرد. علی عزیزی گفت: «قیمت پوشاک در یزد طی دو ماه پایانی سال ۹۹ ثابت بوده و دچار افزایش نبوده است. خوشبختانه با افزایش قیمت پوشاک در ماه‌های پایانی سال در استان یزد مواجه نیستیم، دلیل این ثبات خرید کردن مردم در ماه‌های قبل بوده است.» وی افزود: «هنگامی‌که مردم خریدهای خود را به ماه‌های پایانی سال موکول نکنند، بازار دچار تورم و افزایش قیمت نخواهد شد.»
 • خرازی‌ها دچار رکود هستند

  نایب رئیس اول اتحادیه لوازم خرازی فروشان و وابسته تهران از تاثیر اسفبار شیوع کرونا و تعطیلات ناشی از آن بر این صنف صحبت کرد. علیرضا مهران‌پور گفت: «همه‌گیر شدن ویروس کرونا بازتاب اقتصادی بین‌المللی داشته و کم و بیش همه کشورها را تحت تاثیر قرار داد؛ به‌طوری که اقتصاد جهانی سال ۲۰۲۰ را با رکود قابل توجهی سپری کرد.»
 • استقبال بوشهری‌ها از جشنواره بهاره

  رئیس اتاق اصناف مرکز استان بوشهر با بیان اینکه استقبال خوبی از سوی اصناف برای برگزاری جشنواره فروش ویژه نوروزی در بوشهر صورت گرفته است تاکید کرد این جشنواره از ۱۸ اسفند همزمان با روز بوشهر آغاز می‌شود و تا ۱۵ فروردین ادامه دارد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر