آرشیو روزنامه شماره ۵۱۲۶ دنیای اقتصاد

اخبار اصناف و تشکل ها - روزنامه شماره ۵۱۲۶

 • ادغام تشکل‌های موازی در انتظار آیین‌نامه

  دنیای اقتصاد- مهدی خاکی فیروز: قانون بهبود مستمر محیط کسب‌وکار، یکی از مهم‌ترین قوانینی است که حقوق و جایگاه تشکل‌های اقتصادی را به رسمیت شناخته و ابعاد آن را تبیین کرده است. بررسی‌های کارشناسی نشان می‌دهد که از ۵۳ حکم مندرج در این قانون، حدود یک‌سوم اجرایی شده؛ یک‌سوم در دست اجرا است و درخصوص حدود یک‌سوم آن نیز هنوز اقدامی صورت نگرفته است. این درحالی است که از تصویب و ابلاغ این قانون، نزدیک به یک دهه می‌گذرد.
 • مرغ به اندازه کافی در بازار وجود دارد

  ایلنا: رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی تاکید کرد۱۰ یا ۱۲ درصد قیمت اضافه‌تر برای مرغ مساله بزرگی نیست! محمد یوسفی در مورد وضعیت بازار مرغ گفت:« قیمت مصوب مرغ که ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان است، مرغ هم به قدر کافی وجود دارد و نیازی به عجله مردم در خرید نیست. البته طبیعی است که نزدیک به عید کمی مصرف زیاد شود و مردم می‌خواهند برای روزهای نوروز ذخیره داشته باشند و مصرف کمی افزایش می‌یابد. علت تشکیل صف‌های مرغ عجله مردم برای ذخیره‌سازی ایام نوروز است.»
 • دلیل افزایش قیمت شیرینی

  بازار:رئیس اتحادیه قنادان علت ریشه‌های افزایش قیمت شیرینی را توضیح داد. علی بهره‌مند با بیان اینکه اتحادیه قنادان و خود قنادان علاقه‌ای به گران کردن شیرینی ندارند، گفت: «‌گران‌تر شدن قیمت مواد اولیه سبب می‌شود محصول نهایی هم گران شود و این در دست اتحادیه قنادان نیست.»
 • تقاضای خشکشویی‌ها نصف شد

  ایسنا: رئیس اتحادیه خشکشویی و لباسشویی تهران نسبت به رعایت نشدن مسائل بهداشتی در خشکشویی‌های آنلاین هشدار داد و از کاهش ۵۰ تا ۶۰ درصدی تقاضای خشکشویی‌ها نسبت به شب عیدهای پیش از کرونا و کاهش ۳۰ درصدی نسبت به سال قبل خبر داد. ابوالفضل رجب زاده از افزایش قیمت ۱۰ تا ۱۵ درصدی نرخ نامه خشکشویی در ابتدای سال ۱۳۹۹ خبر داد و گفت:« این در حالی است که اجناس مورد نیاز خشکشویی‌ها بیش از ۳۰۰ درصد و حتی در مواردی بیش از ۵۰۰ درصد رشد داشته است.»
 • کاهش قیمت گوشت قرمز؟

  رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی تهران از کاهش قیمت گوشت در بازار خبر داد و تاکید کرد: قیمت کنونی هر کیلو شقه گوسفندی به ۱۳۰ هزار تومان رسیده است. علی اصغر ملکی گفت: «‌بنابر رصد بازار، قیمت گوشت گوسفندی به سبب افزایش عرضه دام از سوی دامداران ۳ تا ۵ هزار تومان کاهش یافته است.» وی افزود: «‌گرچه دامداران با امتناع در عرضه به‌دنبال افزایش قیمت بودند، اما با کاهش التهابات بازار اقدام به عرضه کردند که همین موضوع منجر به افت قیمت گوشت در بازار شد.» ملکی قیمت کنونی هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه را ۱۳۰ هزار تومان اعلام کرد و افزود: «‌با توجه به تدابیر مسوولان ستاد تنظیم بازار برای بحث گوشت و مرغ و توزیع گوشت‌های یارانه‌ای پیش‌بینی می‌شود که روند کاهش قیمت در بازار ادامه دار شود.» رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی ادامه داد: «‌بنابر اذعان مدیر کل پشتیبانی امور دام استان تهران، میزان عرضه گوشت در ایام پایانی سال دو برابر می‌شود، همچنین حواله مرغ برای صنف حذف می‌شود که با این وجود نه تنها دیگر از صف‌های طولانی خبری نیست، بلکه بازار به تعادل می‌رسد.»

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر