آرشیو روزنامه شماره ۵۱۲۴ دنیای اقتصاد

اخبار اصناف و تشکل ها - روزنامه شماره ۵۱۲۴

 • تشکل‌ها از مذاکره خسته نشوند

  دنیای اقتصاد- مهدی خاکی‌فیروز: تشکل‌های اقتصادی به شکل مدرن آن، از قدمتی بیش از ۴۰۰ سال در کشورهای توسعه یافته برخوردارند. تنظیم روابط بین فعالان اقتصادی و دولت‌ها در این کشورها، مهم‌ترین فلسفه وجودی تشکل‌های اقتصادی است.
 • آغاز تخفیف ۱۵ درصدی اصناف شمیران

  دبیر هیات‌رئیسه اتاق اصناف ایران با بیان اینکه امسال طرح فروش فوق‌العاده طبق ضوابط و دستورالعمل‌های اتاق اصناف برپا می‌شود و واحدهای صنفی متقاضی باید نسبت به اخذ مجوز عرضه کالا در چارچوب این طرح اقدام کنند، گفت: با اجرای این طرح و گسترش تعداد واحدهای صنفی عرضه‌کننده مایحتاج شب‌عید از تجمع افراد در نقاط خاص عرضه کالا جلوگیری می‌شود و مشکلات جدی برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی را شاهد نخواهیم بود؛‌ زیرا گستردگی واحدهای صنفی متقاضی اجرای طرح فروش فوق‌العاده از تراکم جمعیت در نقاط خاص جلوگیری می‌کند.
 • سرمایه تولیدکنندگان با رکود آب شد

  رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم ورزشی تهران اظهار کرد: آنچه در سال ۹۹ با آن مواجه شدیم تاکنون برای اصناف تجربه نشده بود. رکود بازار، نبود ثبات اقتصادی، تحریم‌های چندجانبه اقتصادی و سیاسی، شیوع کرونا و تعطیلی و رکود غیرقابل پیش‌بینی اقتصاد کشور موجب ورشکستگی برخی صنوف شد که متاسفانه صنف لوازم ورزشی هم از این امر مستثنی نبود.
 • ممنوعیت فروش آنلاین مرغ

  مردم ناچار به تشکیل صف برای دریافت مرغ تنظیم بازاری هستند. فروش آنلاین مرغ ممنوع شده است. رئیس انجمن تولیدکنندگان مرغ گوشتی علت این مساله را سهمیه‌بندی مرغ در فروشگاه‌های زنجیره‌ای دانست و به تجارت‌نیوز گفت: فروشگاه‌های زنجیره‌ای از وزارت صمت، مرغ سهمیه‌بندی شده دریافت می‌کنند. همین مساله و با هدف نظارت دقیق بر توزیع باعث شده که خرید و فروش آنلاین مرغ ممنوع شود.
 • قیمت موز کاهش می‌یابد

  مصطفی دارایی‌نژاد، رئیس اتحادیه بارفروشان میوه‌وتره‌بار گفت: موز از کشور اکوادور و هند وارد شده و به‌زودی قیمت آن کاهش می‌یابد. به گزارش بازار، مصطفی دارایی‌نژاد افزود: از ۱۰ روز پیش با دستور ویژه‌ای که از شخص رئیس‌جمهور برای واردات موز و تنظیم قیمت‌ها در بازار گرفته شد، موافقت شد تا در قبال صادرات سیب، بتوانیم از اکوادور موز وارد کنیم.
 • دورخیز نیجریه برای رتبه اول تولید بادام هندی

  «اوجو‌آجاناکو»، رئیس انجمن تولیدکنندگان بادام هندی نیجریه اعلام کرد این کشور با تولید سالانه ۱۲۰ هزار تن بادام هندی به ارزش بیش از ۲۴ میلیارد نایرا، از این نظر در جایگاه ششم جهان قرار دارد. به گزارش پایگاه خبری معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه ایران، این مقام نیجریه‌ای با اشاره به مشکلات تولید بادام هندی در آن کشور از جمله ضعف دانش و مهارت کشاورزان، کمبود صنایع فرآوری و انبارهای مدرن نگهداری این محصول، یکی دیگر از عمده‌ترین مشکلات این بخش را ضعف نیجریه در بازاریابی محصول بادام‌هندی خود دانست. رئیس انجمن تولیدکنندگان بادام هندی نیجریه در عین حال از برنامه آن کشور برای افزایش ظرفیت تولید بادام هندی تا ۳۰۰ هزار تن در سال و دستیابی به جایگاه نخست جهان در تولید این محصول کشاورزی تا سال ۲۰۳۰ خبر داد. بادام هندی پس از کنجد و کاکائو سومین محصول عمده صادراتی نیجریه است و این محصول عمدتا به کشورهای آسیایی از جمله ویتنام، هند، ترکیه و ژاپن صادر می‌شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر