آرشیو روزنامه شماره ۵۰۶۸ دنیای اقتصاد

اخبار اصناف و تشکل ها - روزنامه شماره ۵۰۶۸

 • برگزاری نمایشگاه مصلحت نیست

  دنیای‌اقتصاد: نمایشگاه بین‌المللی تبریز اقدام به برگزاری هفدهمین دوره صنعت مبلمان این شهر کرده و موجب اعتراض اصناف متعددی شده است. از شهریورماه سال ۱۳۹۵ قانونی مصوب شد که هر نمایشگاه عرضه کالا که با هر عنوان برگزار می‌شود، باید از اتاق‌های اصناف و سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت مجوز بگیرد. اما شهرداری‌ها و نهادهای حاکمیتی در شهرهای مختلف وقع چندانی به این قانون نگذاشته و تحت نام نمایشگاه‌های فصلی مجوز صادر کرده و درآمد این نمایشگاه‌ها را کسب می‌کنند.
 • صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی مشتاق بازسازی قره‌باغ

  ایلنا: دبیرکل انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی در مورد حضور شرکت‌های ایرانی در بازسازی قره‌باغ اظهار کرد: مذاکراتی در این باره انجام شده و معاون اول ریاست جمهوری پیگیر این مساله هست و ما نیز کمیته مستقلی برای این موضوع تشکیل دادیم. احتمالا هفته آینده گروهی برای بررسی پروژه‌های مورد توجه و تقاضا اعزام خواهیم کرد، اما اگر فاقد پشتیبانی باشیم؛ ترکیه، چین و روسیه این بازار را می‌گیرند.
 • قیمت کره داخلی بر مبنای چربی

  ایسنا: عضوهیات مدیره انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی با بیان اینکه کره از گروه یک کالایی به گروه دو کالایی تغییر وضعیت داده و ارز ترجیحی برای واردات آن تخصیص داده نمی‌شود، گفت: کره‌هایی که در حال حاضر در کشور تولید و بسته‌بندی می‌شود از خامه‌های استحصال داخلی بوده و براساس قیمت چربی، قیمت آن محاسبه می‌شود.
 • تمهیدات پیشگیرانه اصناف از افزایش قیمت کالاهای شب عید

  نشست سعید ممبینی، رئیس اتاق اصناف ایران با کامبیز معتمد‌وزیری، سرپرست مرکز اصناف و بازرگانان وزارت صمت و روسای اتحادیه‌های دارندگان قنادی، شیرینی‌فروشی و کافه قنادی، آجیل و خشکبار و فروشندگان میوه و سبزی تهران در محل اتاق اصناف ایران برگزار شد. رئیس اتاق اصناف ایران درخصوص این نشست گفت: همه‌ ساله در مناسبت‌های مختلف از جمله ایام عید، معمولا با افزایش تقاضا نسبت به بعضی از کالاها مواجه می‌شویم.
 • کاهش ۲۰ درصدی صادرات نسبت به سال گذشته

  فارس: رئیس کنفدراسیون صادرات ایران با ابراز امیدواری برای رشد صادرات تا پایان سال گفت: حتی اگر در فصل زمستان رشد داشته باشیم، این رشد به میزان صادرات سال گذشته نخواهد رسید.
 • بررسی مشکلات آژانس‌ها در استفاده از سامانه پیمایشی

  اتاق اصناف ایران: نشست سعید ممبینی، رئیس اتاق اصناف ایران با سرپرست مرکز اصناف و بازرگانان وزارت صمت و نمایندگانی از اتحادیه‌های اتومبیل‎های کرایه شهرستان‌ها در پی اعلام وزارت کشور مبنی بر ضرورت ثبت اطلاعات رانندگان تاکسی‌های تلفنی و اتومبیل‌های کرایه در سامانه‌ای پیمایشی برای اختصاص ما‌به‌التفاوت هزینه بنزین برگزار شد.
 • حذف گل‌کارهای خرد از بازار

  ایلنا: اکبر شاهرخی با بیان اینکه امسال شاهد حذف تعداد زیادی تولیدکننده خرد گل از چرخه بودیم، افزود: خروج تولیدکنندگان خرد از چرخه تولید به دلیل بالا رفتن هزینه‌های جاری تولید بوده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر