آرشیو روزنامه شماره ۵۰۶۹ دنیای اقتصاد

اخبار اصناف و تشکل ها - روزنامه شماره ۵۰۶۹

 • کاهش سرمایه بازاریان کیش

  دنیای‌اقتصاد- حمید رجبی: مناطق آزاد سهم زیادی در تجارت، تولید و ایجاد اشتغال و همچنین ظرفیت بالایی برای صادرات دارند از این‌رو قانون‌گذار با گسترش این مناطق در کشور، به‌دنبال جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی با هدف تسریع در رشد و توسعه اقتصادی از طریق این مناطق بوده است. جزیره کیش یکی از سرآمدترین مناطق آزاد تجاری کشور است که از تمامی این ظرفیت‌ها برخوردار است. بسیاری معتقد هستند که تجارت موتور رشد و توسعه جوامع امروزی است به همین دلیل نقش اصناف این جزیره در بهبود فضای اقتصادی کشور در طول سال‌های اخیر موثر بوده است.
 • اعلام موانع کاهش قیمت لوازم‌خانگی

  دنیای اقتصاد: روز جمعه بیستمین نمایشگاه بین‌المللی لوازم‌خانگی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز شد. این در شرایطی است که این بازار در کشور مدت‌ها است که در رکود قرار گرفته و افزایش شدید قیمت‌ها باعث شده مصرف‌کننده یا چشم از نیاز‌های خود بپوشاند یا به سمت تعمیر لوازم موجود خود برود. این درحالی است که بسیاری نیز ترجیح دادند لوازم قاچاق یا دست دوم را تهیه کنند تا به این شکل از این افزایش قیمت‌ها مصون بمانند. سعید شیرکوند، معاون هماهنگی امور اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس‌جمهوری در مراسم افتتاح این نمایشگاه به «ایرنا» گفت‌: «انجمن لوازم‌خانگی به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین تشکل‌های بخش‌خصوصی کشور باید بیش از پیش نزد مسوولان دیده شود. این انجمن و اعضای هیات‌مدیره آن باید به‌گونه‌ای با مسوولان ارتباط برقرار کنند که بتوانند به‌طور مستقیم با دولت سخن گفته و منافع خود را مطالبه کنند، چرا که صنایع لوازم‌خانگی از ظرفیت بسیار خوبی برای تامین نیاز داخل و صادرات برخوردارند.»
 • ضرورت نوآوری مبتنی بر فناوری

  مجتبی کاتب عضو کمیسیون سرمایه‌گذاری سندیکای بیمه‌گران ایران
  انقلاب فناوری ارتباطات و اطلاعات در دهه‌های اخیر که مبتنی بر بستر فنی دیجیتالی شدن به وقوع پیوست تحولات مهمی را در عرصه‌های مختلف ایجاد کرده است. سرعت بیشتر، هزینه کمتر، دسترسی آسان‌تر، افقی شدن ارتباطات، انبوه شدن تقاضا، متنوع شدن خدمات‌دهندگان، همگرایی میان تولید‌کنندگان و توزیع‌کنندگان خدمات، بین‌المللی شدن و نوآوری در تولید و عرضه خدمات از جمله این تحولات است.
 • بوی بهبود ز اوضاع جهان می‌شنویم ؟

  حمید مقیمی رئیس هیات‌مدیره انجمن واردکنندگان فرآورده‌های بهداشتی، آرایشی و عطریات
  در این روزها که همه ارکان نظام در تکاپوی خنثی یا رفع تحریم‌های آمریکا علیه کشور هستند و از سویی بررسی مجدد FATF در دستور کار قرار گرفته است شاید از یک منظر بتوان گفت: «بوی بهبود ز اوضاع جهان می‌شنویم.» اما از منظر دیگر، بدون تغییر ساختار سیاست‌گذاری و اجرایی کشور نمی‌توان امیدوار بود در مسیر مطلوب قرار گرفته‌ایم.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر