آرشیو روزنامه شماره ۵۰۴۸ دنیای اقتصاد

اخبار اصناف و تشکل ها - روزنامه شماره ۵۰۴۸

 • راهکار اصلی، تامین کافی نهاده‌ها است

  دنیای اقتصاد: این روزها وضعیت قیمت مرغ و نحوه توزیع آن به موضوعی تبدیل شده است که خیلی از مسوولان مربوط و نامربوط نسبت به آن اظهارنظر کرده‌اند، اما بیش از همه باید به هشدارهای چند ماه پیش کارشناسان و فعالان این صنعت توجه می‌کردند. با وعده‌، شعار و حتی توزیع گسترده مرغ به قیمت دستوری ستاد تنظیم بازار نمی‌توان ریشه درد اقتصادی را درمان کرد. اکنون مشکل عدم جوجه‌ریزی توسط مرغداران است.
 • افزایش قیمت خوراک دام در بازارهای جهانی

  فارس: قیمت خوراک دام در بازارهای جهانی افزایش یافت و با توجه به محدود شدن صادر‌کنندگان به دلیل شیوع کرونا باید فکر بهتری برای تامین نیاز داخلی کرد که بیش از ۷۰ درصد وابسته به واردات است. در بازارهای جهانی قیمت انواع خوراک دام و طیور افزایش داشت و نگرانی را برای کشورهای وارد‌کننده بیشتر کرد.
 • تسهیلات کرونایی برای مودیان مالیاتی

  امیدعلی پارسا رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور، مصوبات ستاد ملی مدیریت کرونا در مورد تسهیلات مالیاتی مودیان را برای اجرا ابلاغ کرد. در این نامه آمده است:‌ مصوبات چهل و پنجمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا موضوع نامه شماره ۹۸۳۲۵ مورخ ۱۳۹۹/ ۰۹/ ۰۱ رئیس دفتر و سرپرست نهاد ریاست‌جمهوری، احکام مالیاتی جزء‌های ۲ تا ۱۰ بند (ج) مصوبات مذکور به شرح ذیل جهت اجرا ابلاغ می‌شود:
 • حذف ضرورت استعلام مالیاتی از سامانه ایرانیان اصناف

  نشست سعید ممبینی، رئیس اتاق اصناف ایران با کامبیز معتمد وزیری، سرپرست مرکز اصناف و بازرگانان وزارت صمت برای پیگیری و هماهنگی موضوعات و ماموریت‌های مشترک نظیر اصلاح قانون نظام صنفی، دستور جلسه هیات عالی نظارت و حذف استعلام ماده ۱۸۶ مالیات در اجرای مصوبه ستاد ملی کرونا از سامانه ایرانیان اصناف برگزار شد. در همین راستا برابر اعلام رئیس اتاق اصناف ایران، از ۱۰/ ۹/ ۱۳۹۹ ضرورت استعلام مالیاتی از سامانه ایرانیان اصناف حذف شد.
 • کارگران قنادی در جست‌وجوی کار

  ایلنا: رئیس اتحادیه قنادان، شیرینی‌فروشان و خشکبار شهرستان ری معتقد است با توجه به ماهیت این شغل، دولت می‌تواند اجازه فعالیت به صنف قنادان را بدهد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر