آرشیو روزنامه شماره ۵۰۴۷ دنیای اقتصاد

اخبار اصناف و تشکل ها - روزنامه شماره ۵۰۴۷

 • اقتصاد فرش باید «رفو» شود

  دنیای‌اقتصاد- حمید رجبی: محیط تجارت در ایران در طول سال‌های اخیر و به‌خصوص ماه‌های گذشته تحت‌تاثیر عوامل متغیر با فراز و نشیب‌های فراوانی روبه‌رو بوده است. این درحالی است که بازارهای کشور متاثر از عواملی مثل تحریم، کاهش شدید ارزش واحد پولی کشور در مقابل پول‌های خارجی، جولان و حضور پررنگ دلال‌ها پیرامون اقتصاد و تولید و مهم‌تر ازهمه برخی سوءمدیریت‌ها در اداره بازارها، سبب شده تا اصناف مختلف در شرایط سختی قرار گرفته و محیط کسب‌وکار آنها با چالش‌های بزرگی روبه‌رو شود.
 • تذکر به واحدهای صنفی نیمه باز

  سایت تحلیل بازار: رئیس اتاق اصناف تهران تاکید کرد طرح تعطیلی فعالیت گروه‌های شغلی ۳ و ۴ با موفقیت در سطح شهر تهران اجرایی شده است. قاسم نوده‌فراهانی گفت: «بیش از ۳۱۰ هزار واحد صنفی در تهران وجود دارد و رعایت بیش از ۹۰ درصد واحدهای صنفی مصوبه ستاد ملی کرونا نشان داد که اصناف برای سلامتی مردم اهمیت زیادی قائل هستند.
 • شرایط سخت رستوران‌دارها

  رئیس اتحادیه دارندگان رستوران و سلف سرویس تهران در مورد شرایط نابسامان این صنف هشدار داد. سیدعلی‌اصغر میرابراهیمی گفت: «با تعطیلی‌های متوالی رستوران‌ها، بیشتر فعالان این صنف ورشکسته شدند به شکلی که اکنون تنها ۳۰ درصد واحدهای این اتحادیه فعال هستند.
 • کاهش شدید فعالیت دفاتر خدمات مسافرتی

  سایت اتاق اصناف: رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان تهران از کاهش شدید فعالیت دفاتر خدمات مسافرتی خبر داد. امیرپویان رفیعی شاد در این خصوص گفت: «به علت کاهش سفرهای هوایی، زیارتی و گردشگری متاسفانه ۸۰ درصد دفاتر خدمات مسافرتی در استان تهران مجبور به تعدیل نیروی انسانی خود شدند. این درحالی است که از ۲۲۰۰ دفتر خدمات مسافرتی در سطح استان تهران شاید ۲۲۰ و حدود ۱۰ درصد آنها هم اکنون فعال هستند.» رفیعی شاد در ادامه به عوامل دیگر کسادی دفاتر خدمات مسافرتی و خصوصا هوایی اشاره کرد و گفت: «با افزایش ناخواسته قیمت بلیت، صنعت گردشگری ایران و حمل‌ونقل هوایی دچار ضرر و زیان زیادی شد چراکه مردم تمایل کمتری برای استفاده از هواپیما دارند. درحالی‌که در سال‌جاری هیچ‌گونه فعالیت اقتصادی در این دفاتر وجود نداشته در این شرایط مراجعه ماموران امور مالیاتی و بازرسان بیمه تامین‌اجتماعی به این دفاتر جای سوال دارد.»
 • مشکلات تولید و صادرات خرما

  میزان: رئیس انجمن ملی خرمای ایران با اشاره به تاثیرات منفی تصمیمات عجولانه دولت در حوزه صادرات خرما، تجمیع خرده‌مالکیت‌ها در قالب تعاونی و شرکت را گام موثری در بهبود اقتصاد کشاورزی عنوان کرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر