• مخالفت با دولتی شدن حساب مالی اصناف

  دنیای اقتصاد - مهدی خاکی فیروز: بعد از وقفه‌ای طولانی و چهارساله، یکصد و بیستمین جلسه هیات‌عالی نظارت یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ بدون حضور نمایندگان رسانه‌های جمعی برگزار شد.
 • افزایش تخلفات در صنف چوب و تخته

  رئیس اتحادیه فروشندگان چوب و تخته و فرآورده‌های خام چوبی تهران درخصوص مشکلات تولید در این صنف گفت: مشکل اصلی در صنف چوب و تخته و فرآورده‌های خام چوبی، نبودن مواد اولیه برای تولید ام‌دی‌اف است.
 • نقدی بر طرح اصلاح قانون اتاق بازرگانی

  امیرهوشنگ امینی رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و انگلیس
  در اخبار آمده بود که نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی برای اصلاح قانون اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی جمهوری اسلامی ایران و اصلاحات و الحاقات بعدی آن طرحی را با امضای بیش از ۵۵ نماینده تهیه و برای بررسی و تصویب به هیات‌رئیسه مجلس ارائه داده‌اند که برای بررسی به کمیسیون‌های مربوط ارجاع شده است.
 • مشکلات صنف چلوکبابی

  رئیس اتحادیه چلوکباب و چلوخورش تهران با اشاره به اینکه تعطیلی‌ها منجر به نابودی صنف چلوکباب و خروج بسیاری از اعضای صنف شده است بیان کرد: سال ۹۹ سال بسیار بدی برای صنف چلوکباب و چلوخورش بود به‌طوری که می‌توانم بگویم ۹۰ درصد سال را در تعطیلی به سر می‌بردیم. امسال نیز با تعطیلی‌های اخیر شروع خوبی نداشتیم.
 • فروشندگان نوشت‌افزار آسیب‌پذیرترین صنف

  رئیس اتحادیه فروشندگان نوشت‌افزار و لوازم مهندسی تهران با تاکید بر توامان‌شدن تعطیلی‌های مکرر برخی صنوف و تمام مراکز آموزشی بیان کرد: صنف آسیب‌دیده نوشت‌افزار باید فراتر از حمایت عمومی به‌طور اخص مشکلات‌شان بررسی شود.
 • سایه کرونا و تعزیرات بر سر اصناف

  دنیای اقتصاد- مهدی خاکی‌فیروز: سازمان تعزیرات حکومتی نهادی است که به دنبال بروز مشکلات ناشی از جنگ تحمیلی و کمبود کالاها در کشور بر اساس مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام و زیرمجموعه وزارت دادگستری تشکیل شد. هر چند طبق قانون اساسی، وزارت دادگستری نقش هماهنگ‌کننده قوه‌قضائیه با قوای اجرایی و تقنینی کشور را بر عهده دارد، اما سازمان تعزیرات که یک نهاد قضایی یا به تعبیری شبه‌قضایی است در دل این وزارتخانه و با این تصور شکل گرفت که تبعات کمبود و گرانی کالا در بازار را می‌توان با گشت‌زنی، رفع و رجوع کرد.
 • نمی توانیم چک‌هایمان را پاس کنیم

  رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان کالای کشباف و جوراب تهران درباره تعطیلی اخیر برخی صنوف بیان کرد: این تعطیلی‌های پیوسته آسیب خیلی زیادی به اصناف وارد کرده و دیگر نمی‌توانیم چک‌هایمان را پاس کنیم. سید علی اصغر بهبهانی، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان کالای کشباف و جوراب تهران گفت: اگر دولت اول سال سفرها را کنترل می‌کرد هیچ‌کدام از این اتفاقات ناگوار روزهای اخیر درباره شیوع شدید کرونا رخ نمی‌داد. وی بیان کرد: اصناف پروتکل‌ها را رعایت می‌کنند. این تعطیلی‌های پیوسته آسیب خیلی زیادی به اصناف وارد کرده و دیگر نمی‌توانیم چک‌هایمان را پاس کنیم. بهبهانی تصریح کرد: دولت هم نه تنها تاکنون از ما حمایتی نکرده، بلکه در بخش مالیات و تامین اجتماعی به علت دیرکرد اقساط جریمه‌مان کرده است.
 • رئیس اتحادیه پیراهن دوزان و پیراهن فروشان تهران:

  رئیس اتحادیه پیراهن‌دوزان و پیراهن فروشان تهران از شرایط بد واحدهای صنفی تحت مجموعه اتحادیه خبر داد و گفت: متاسفانه شرایط اقتصادی خوبی بر بازار حاکم نیست. از سویی دولت تمامی اصناف را موظف به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تعطیلی‌های پی‌درپی می‌کند و از سوی دیگر کنترل ازدحام جمعیت در معابر، متروها، اتوبوس‌ها و مراکز تردد همواره باعث تعجب همگان شده است.
 • افزایش صادرات مرکبات ترکیه به روسیه

  بر اساس اطلاعات مندرج در سایت اینترنتی اتحادیه صادرکنندگان منطقه آک‌دنیز ترکیه، میزان صادرات مرکبات به روسیه در سه ماه نخست سال‌جاری میلادی، با ۹درصد افزایش به نسبت میزان دوره مشابه سال گذشته به ۱۱۷ میلیون و ۵۹۸ هزار دلار رسیده است.
 • مسوولان صدای اصناف را نمی‌شنوند

  رئیس اتحادیه بنکداران و طاقه‌فروشان پارچه تهران در رابطه با تعطیلی اخیر برخی اصناف از سوی ستاد ملی کرونا جهت کنترل شیوع ویروس‌کرونا اظهار کرد: ستاد ملی کرونا باید از کارشناسان خبره در همه حوزه‌ها استفاده کند؛ متاسفانه با اینکه بارها فریاد زده‌ایم که اصناف، ‌باید در تصمیماتی که دولت برای آنها می‌گیرد حضور داشته باشند، صدا و فریادمان به گوش هیچ مسوولی تاکنون نرسیده است. کسبه نمی‌توانند هزینه‌های خود را زمانی‌که تعطیل هستند تامین کنند. دولت صدای ما را بشنود. محمد ولدخانی‌، رئیس اتحادیه بنکداران و طاقه‌فروشان پارچه تهران گفت، دادوستد در بازار به‌صورت سنتی و ارائه و مطالبه چک است، در حالی‌که دولت اعلام کرده بازار به‌طور کامل برای دو هفته تعطیل شود. دولت با مدیریت دقیق در همان دو هفته تعطیلات عید نوروز می‌توانست کرونا را مهار کند ولی چنین کاری نشد.
 • کاهش ۲۵۰ هزار میلیارد تومانی درآمد اصناف

  دبیرکل اتاق اصناف ایران گفت: کرونا، بیش از ۲۵۰ هزار میلیارد تومان درآمد اصناف را کاهش داد و این ضربه بسیار بزرگی به فعالان بازار بود. با این حال حمایت‌ها و تسهیلات کرونایی دولت موجب حفظ بیش از ۲میلیون و ۳۶۰هزار شغل از کسب‌وکارهای آسیب دیده از کرونا شد. به گزارش اتاق اصناف ایران محمدباقر مجتبایی در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا بیان کرد: در کل جهان به واسطه بروز پاندمی کرونا، تقاضای خرید به علت اینکه مردم درآمدشان کاهش یافت و نیز به‌خاطر خانه‌نشینی‌‎ها و رعایت نکات بهداشتی افت شدیدی داشت.
 • بانک‌ها را هم تعطیل کنید تا چک‌هایمان برگشت نخورد

  رئیس اتحادیه ابزارفروشان تهران ببان کرد: در این شرایط که دولت اصناف را تعطیل کرده ولی بانک‌ها به فعالیت خودشان ادامه می‌دهند چک اعضای صنف ما برگشت می‌خورد و آبروی ۳۰ ساله یک کاسب از بین می‌رود. فریدون غمام نو، رئیس اتحادیه ابزارفروشان تهران اظهار کرد: از این تعطیلی‌های پی در پی، اصناف بیش از همه آسیب می‌بینند. آن هم در شرایطی که این وضعیت حاد مدیریت‌پذیر بود، ولی چنین نشد. وی اظهار کرد: اکثر کالاهای صنف ابزارفروشان وارداتی هستند و باید بابتشان هزینه زیادی بپردازیم. اعضای صنف ما از شرکت‌ها جنس می‌خرند و بابت آن چک می‌دهند. در این شرایط که دولت اصناف را تعطیل کرده ولی بانک‌ها به فعالیت خود ادامه می‌دهند چک اعضای صنف ما برگشت می‌خورد و آبروی ۳۰ ساله کاسب از بین می‌رود.
 • پیشنهاد لغو مالیات رانندگان اتوبوس

  رئیس اتحادیه مسافربری استان تهران گفت: از دولت خواستیم تنها سه ماه از حق بیمه رانندگان ما را بپردازند یا مالیات شغلی اتوبوس‌ها را لغو کنند؛ ولی به درخواست ما توجهی نشد. علی انصافی، رئیس اتحادیه مسافربری استان تهران اظهار کرد: دولت خودش باعث شده که وضعیت کرونا به اینجا برسد. در ایام عید نوروز هیچ جا را تعطیل نکردند و پلیس جلوی مسافران را نگرفت. وی بیان کرد: وقتی دولت اصناف را تعطیل می‌کند باید خسارت آن را هم بپردازد. ولی در عوض می‌بینیم به مالیات سال ۹۷ مبلغی را هم اضافه کرده‌اند. صنف ما آسیب زیادی دیده است. سرویس مدارس و کارخانه‌ها، تورهای گردشگری و سفرهای برون‌شهری همگی تعطیل شده‌اند و ما ضرر کردیم. انصافی گفت: اتوبوسی که در چند ماه گذشته ۵۱ درصد به قیمت لاستیک آن اضافه شده با ۱۵ مسافر می‌رود و برمی‌گردد. هم اکنون ۶۰ درصد از اعضای صنف ما کاملا بیکار هستند.
 • ضربه بزرگ به اصناف

  رسول شجری رئیس اتحادیه کفاشان دست دوز تهران گفت: دولت در زمینه مدیریت کرونا مانند هواشناسی عمل می‌کند و فقط گزارش می‌دهد. ما به دولت اعتراض داریم. چرا جلوی مسافرت به شهرها را نگرفتید؟ چرا سهمیه بنزین ماشین‌ها را قطع نکردید و راه شمال کشور را نبستید؟ حالا که کار از کار گذشته دولت در زمینه تعطیلی‌ها نیز با تبعیض و ناقص عمل می‌کند. بعضی‌ مغازه‌ها را بسته‌اند و بعضی هنوز باز هستند. برخی کسبه کرکره‌ها را پایین کشیده‌اند ولی هنوز داخل مغازه رفت و آمد می‌کنند. مطمئن باشید این تعطیلی‌ها تاثیری در مهار کرونا نخواهد گذاشت. این تعطیلی‌ها، ضربه بزرگی به ما زد و حالاحالاها نمی‌توانیم آن را جبران کنیم.
 • خرید تضمینی در عمل موفق نبود

  رئیس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی ایران در گفت‌وگو با برنامه «حجره» رادیو گفت‌وگو، درباره چالش‌های نظام قیمت‌گذاری محصولات کشاورزی در ایران، یکی از بزرگ‌ترین مشکلات عقب‌ماندگی کشاورزی را نداشتن صدایی رسا برای بیان مشکلات عنوان کرد و گفت: قیمت‌گذاری محصولات کشاورزی از مهم‌ترین برنامه‌ها در تولید بخش کشاورزی است. محمدشفیع ملک‌زاده با اشاره به بیش از ۴ میلیون تولید‌کننده در بخش کشاورزی، این بخش را نجات‌دهنده بخش اقتصادی کشور دانست و تصریح کرد: سنتی ماندن و خرده مالکی بودن از مشکلات کشاورزی است اما توانسته در بخش اشتغال، تولید ناخالص ملی و تامین امنیت غذایی کشور، به کمک اقتصاد بیاید.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر