آرشیو روزنامه شماره ۴۸۷۳ دنیای اقتصاد

اخبار اصناف و تشکل ها - روزنامه شماره ۴۸۷۳

 • فرصت طلایی از دست رفت

  گروه تشکل‌ها - حبیب آرین: آرایشگاه‌های مردانه به‌عنوان مشاغل پر خطر همچنان پشت سد شیوع کرونا قرار گرفته‌اند. این مشاغل مانند بسیاری از دیگر کسب‌و کار‌ها فرصت طلایی سودآوری خود یعنی ایام عید را از دست دادند. از حدود دو هفته قبل از سال نو این واحد‌های صنفی تعطیل شده‌اند و سرنوشت آنها همچنان در ابهام است. کرونا فشار بی‌سابقه‌ای به این واحد‌ها وارد کرده و از سوی دیگر تقاضا برای خدمات این واحد‌ها همچنان وجود دارد.
 • سیاست‌های غلط کشاورزان را تضعیف می‌کند

  رئیس مجمع ملی تشکل‌های کشاورزی کشور گفت:‌ در حال حاضر محصولاتی مانند پیاز و خیار در جنوب کشور به کمترین قیمت خریداری می‌شود که تکافوی هزینه تولید آنها را هم نمی‌کند.
 • مالیات ارزش افزوده ساده شده ، تمدید نشد

  معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی در نامه‌ای به رئیس اتاق اصناف از تمدید نشدن تعیین و اعمال ضریب مالیات ارزش افزوده ساده شده برای اصناف در حکم قانون بودجه سال ۹۹ خبر داد.
 • شرکت‌های هواپیمایی زمین‌گیر شده‌اند

  دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی از خانه‌نشین شدن خلبانان، مهمانداران و دیگر کادر پروازی در پی کاهش تقاضای سفرهای هوایی خبر داد و گفت: هنوز از پرداخت تسهیلات حمایتی به ایرلاین‌ها خبری نیست.
 • رشد ۳۰ درصدی تولید رقم می‌خورد

  رئیس اتحادیه لوازم خانگی می‌گوید: تولید لوازم خانگی در کشور روند افزایشی به خود گرفته است به‌طوری که امسال شاهد رشد ۳۰ درصدی تولید لوازم خانگی خواهیم بود.سید مرتضی میری در عین حال تصریح کرد: ممکن است به علت نوسانات، قیمت تمام شده محصولات تولیدی در داخل افزایش یابد. میری گفت:۵۰ درصد قطعات یک یخچال وارداتی است و بر همین اساس نرخ دلار بر افزایش قیمت لوازم خانگی موثر است. هم اکنون قطعاتی چون موتور، تایمر و ترموستات از خارج تامین می‌شود و حتما نیاز به واردات آنها داریم. رئیس اتحادیه لوازم خانگی درخصوص افزایش قیمت برخی محصولات لوازم خانگی بیان کرد: با توجه به مسائلی مانند افزایش حقوق، عوارض شهرداری و... شاهد افزایش قیمت ۵ تا ۱۰ درصدی لوازم‌خانگی خواهیم بود.او خاطرنشان کرد: انتظار داریم سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان قیمت لوازم خانگی را یکنواخت کند تا شاهد نوسان قیمتی در این حوزه نباشیم.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر