آرشیو روزنامه شماره ۴۸۷۴ دنیای اقتصاد

اخبار اصناف و تشکل ها - روزنامه شماره ۴۸۷۴

 • خسارت ۱۵۰۰ میلیارد تومانی

  دنیای اقتصاد- آیت وکیلیان: غلامرضا تقوی، مدیرکل دفتر امور گلخانه، گیاهان دارویی و قارچ خوراکی وزارت جهاد کشاورزی می‌گوید، میزان خسارت وارد شده طی دو ماه اخیر به این بخش ۳۴۷۰ میلیارد تومان ارزیابی شده است. رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه نیز در گفت‌وگو با «دنیای اقتصاد»، تجربه کسادی بازار و میزان خسارتی که به تولیدکنندگان این حوزه وارد شده را با زمان انقلاب و جنگ تحمیلی ۸ ساله مقایسه کرد.
 • ممنوعیت فروش فله‌ای زولبیا و بامیه

  رئیس اتحادیه قنادان، شیرینی و کافه قنادی تهران با بیان اینکه فروش زولبیا و بامیه امسال به‌صورت اینترنتی و در وزن‌های متفاوت به‌صورت بسته‌بندی انجام می‌شود گفت:با توجه به مصوبات وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا پروتکل‌های جدیدی برای فعالیت واحدهای قنادی و توزیع زولبیا و بامیه در کشور تدوین شده است که بر اساس آن امسال فروش فله‌ای زولبیا و بامیه ممنوع است.
 • حذف ارز نیمایی برای واردات قطعات لوازم خانگی

  مرتضی میری، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان لوازم خانگی می‌گوید تولیدکنندگان لوازم خانگی با مشکل دریافت ارز نیمایی برای واردات قطعات مورد نیاز تولید مواجه شده‌اند.میری بیان کرد: بر اساس اعلام تولیدکنندگان صنعت لوازم خانگی، از ابتدای سال جاری، برای واردات قطعات لوازم خانگی ارز نیمایی به واردکنندگان و تولیدکنندگان تخصیص نیافته است. به گفته این فعال صنفی، واردکنندگان و تولیدکنندگان لوازم خانگی باید برای واردات قطعات مورد نیاز تولید ارز را به قیمت آزاد تهیه کنند که این موضوع قیمت تمام شده تولید را افزایش خواهد داد.
 • کوتاه و گویا 

  حسین محرابی، رئیس اتاق اصناف همدان: تعطیلی ۲ ماهه بازار واحدهای صنفی را با مشکلات اقتصادی مواجه کرده است به‌طوری که در حال‌حاضر ۴۰ درصد از واحدهای صنفی شهر مشکل معیشتی دارند. تا زمانی که وضعیت کسب و کار واحدهای صنفی در سال جدید مشخص نشده نمی‌توان برای تعیین مالیات تصمیم قطعی گرفت و در این مورد نباید شتابزده عمل کرد. تعطیل بودن تالارهای پذیرایی و لغو مراسم ازدواج و جشن‌ها، بازگشایی صنف گل‌فروشان و عکاسان را بی‌اثر کرده و به‌شدت این فعالیت‌ها به یکدیگر وابسته‌اند. شهر همدان دارای ۳۰ هزار واحد صنفی است.
 • آسیب جدی به آرایشگاه‌های زنانه

  رئیس اتحادیه آرایشگران زنانه تهران گفت: این صنف به‌دلیل شرایط بحرانی رکود و تعطیلی ناشی از شیوع کرونا جزو مشاغل پرریسک‌ محسوب شده و آرایشگران دو ماه است که دست از کار کشیده‌اند.شهربانو عابدی گفت: اعضای این صنف را بانوان کارآفرین و زحمتکش تشکیل داده‌اند، این افراد نیازمند توجه ویژه مسوولان برای جلوگیری از تعطیلی و تبعات بیکاری کارکنان هستند.شهربانو عابدی تصریح کرد: میزان خسارت ناشی از کرونا به شرایط هر واحد صنفی همچون منطقه، تعداد کارکنان، مشتری و... بستگی دارد که برآورد نهایی آن در دست بررسی است.عابدی خواستار گشایش آرایشگاه‌ها با رعایت پروتکل‌های وزارت بهداشت شد و گفت: درخواست اتحادیه از بانوان این است که از مراجعه به مراکز غیرقانونی و غیرمجاز خودداری کنند.
 • دکه‌داران‌ و چک‌های برگشت خورده

  رئیس اتحادیه صنف دکه‌داران تهران با تاکید بر شرایط اقتصادی اسفبار صنوف دکه دار تهران اظهار کرد: دکه‌داران عموما در دو رسته گل فروشی و تنقلات فعالیت دارند که گل‌فروشان با شرایط کرونایی به کل نابود شدند و تنقلات‌فروشان به د لیل تردد کم آسیب بسیار دیدند.
 • سامانه‌ ثبت و شناسایی کارگران روزمزد

  دبیر کل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران بر ضرورت ایجاد سامانه‌ای برای ثبت اطلاعات و شناسایی کارگران تاکید کرد و گفت: کارگران روزمزد از حداقل‌های زندگی برخوردار نیستند و گذران زندگی آنها به واسطه مزدی است که روزانه دریافت می‌کنند. هادی ابوی با اشاره به تاثیر بحران کرونا بر معیشت کارگران روزمزد و فصلی اظهار کرد: این دسته از کارگران که جمعیتشان هم کم نیست با شیوع ویروس کرونا بیشتر از دیگر گروه‌ها آسیب دیدند؛ حتی بازار نسبی کار را از دست دادند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر