آرشیو روزنامه شماره ۴۸۷۲ دنیای اقتصاد

اخبار اصناف و تشکل ها - روزنامه شماره ۴۸۷۲

 • سه پیشنهاد عملیاتی برای عبور از بحران کرونا

  دنیای اقتصاد-گروه تشکل‌ها : رئیس هیات مدیره انجمن واردکنندگان فرآورده‌های بهداشتی و آرایشی در نامه‌ای به اسحاق جهانگیری، معاون رئیس‌جمهور، تاکید کرد که همه‌گیری کرونا تاثیر منفی شدیدی در فضای کسب‌وکار بر جای گذاشته است به‌طوری که ۲۵۰ شرکت فعال در این حوزه در وضعیت بحرانی قرار دارند، یا در آستانه انحلال کامل هستند. در نامه حمید مقیمی آمده است: چنین اتفاقی موجب از بین رفتن ۲۰ هزار فرصت شغلی مستقیم و ۵۰ هزار فرصت شغلی جانبی این بخش خواهد شد. در ادامه این نامه می‌خوانیم: طبق مستندات، ظرفیت کنونی تولید داخلی فرآورده‌های بهداشتی و آرایشی حداکثر ۴۰ درصد نیاز بازار را تامین می‌کند و پاسخ به بقیه تقاضاهای مردم، به دلیل فقدان تکنولوژی ساخت داخل، متکی به واردات است.
 • شکر باید با ارز آزاد وارد شود

  دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی اعلام کرد که اگر اجازه دهند شکر با ارز آزاد وارد شود قیمت آن ارزان تر از شکری خواهد بود که با ارز دولتی وارد می‌شود.قاسمعلی حسنی در گفت‌وگو با «ایسنا» با بیان اینکه از اردیبهشت سال ۱۳۹۷ از دولت درخواست کردیم که ارز۴۲۰۰ را برای شکر حذف کند، اظهار کرد:از آنها درخواست کردیم که اجازه دهند عرضه و تقاضا بازار را تعیین کند.
 • کوتاه و گویا

  محمود بنانژاد، رئیس اتاق اصناف مشهد: پروتکل‌های بهداشتی توسط صنوف رعایت می‌شود. بنابراین خواستار بازگشایی مجتمع‌های تجاری هستیم. هم اینک ۴۰ درصد از صنوف این شهر در مجتمع‌های تجاری استقرار دارند و تعطیلی آنها باعث می‌شود بار ترافیکی آنها روی واحدهای حاشیه‌ای بیفتد و کنترل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در این مناطق سخت‌تر شود.۳۲۰ بازار و مجتمع تجاری در مشهد فعال است. این کلان‌شهر ۹۶ اتحادیه و بیش از ۱۰۵ هزار واحد صنفی دارد.
 • کاهش ۴۰ درصدی قیمت خرما

  دبیر انجمن ملی خرمای ایران میزان تولید خرما در سال گذشته را یک میلیون و ۲۲۰ هزار تن عنوان کرد و افزود: در حال حاضر از این میزان ۲۰۰ تا ۲۲۰ هزار تن آن در انبارها برای مصرف ماه رمضان ذخیره شده است. مقداد تکلوزاده در گفت‌وگو با «ایلنا» افزود: بخش عمده خرماها در انبارهای استان کرمان است و بخش کمتر آن در انبارهای شهرهای بزرگ مانند تهران، تبریز و... ذخیره شده است. تکلوزاده با بیان اینکه هر سال ۲۰ تا ۳۰ درصد از ذخایر انبارها به کشورهای هند، جنوب شرقی آسیا و اروپایی غربی صادر می‌شد، افزود: در سال جاری با محدودیت و در برخی موارد توقف صادرات خرما روبه رو شده‌ایم.
 • گشایش خرده‌فروشی‌ها در هند

  مدیرعامل انجمن خرده فروشان هند گفت: دولت این کشور پس از یک ماه قرنطینه سراسری برای مهار همه‌گیری ویروس کرونا، به مغازه‌های کوچک در مناطق مسکونی اجازه فعالیت داده است اما فروشگاه‌های بزرگ همچنان تعطیل می‌مانند. بنا به گزارش «ایندیا اکسپرس»، کومار راجاگوپالان تصریح کرد: روشن است که دولت می‌خواهد فعالیت اقتصادی ازسرگرفته شود اما آغاز تولید بدون گشایش کانال‌های مصرفی هیچ فایده‌ای ندارد، چرا که مردم در حال حاضر از هر گونه خرید غیر ضروری می‌ترسند.شیوع کرونا اشتغال ۱۱۰ میلیون خرده‌فروش هندی را به شدت تحت تاثیر قرار داده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر