• برنامه‌های شهری کرمانشاه

  دنیای‌اقتصاد – کرمانشاه – الهام اکبری: معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه گفت: احداث پیاده‌راه در خیابان مدرس موجب امنیت بیشتر و رونق اقتصادی برای کسبه خواهد شد. به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی روابط‌عمومی شهرداری کرمانشاه، محسن ارجمندی در نشستی خبری درخصوص طرح «پیاده‌راه» مدرس توضیحاتی ارائه کرد. وی سخنان خود را با پرداختن به بحث تصادفات درون‌شهری آغاز کرد و گفت: آمار بالای فوتی‌های تصادفات درون‌شهری (بین ۱۰۰ تا ۱۱۰ نفر) نشان می‌داد حمل‌ونقل درون‌شهری کرمانشاه، ایمن‌ نیست.
 • ۳۹۷۶ مجوز صنعتی در فارس

  دنیای‌اقتصاد- شیراز- محمد صداقت: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس با بیان اینکه ۳۹۷۶ مجوز بهره‌برداری با سرمایه‌گذاری افزون بر ۳۴۷ هزار میلیارد تومان صادر شده است از ایجاد ۹۹ هزار شغل در استان فارس خبر داد. حمید ایزدی افزود: در آخرین سرمایه‌گذاری‌های صنعتی که در استان به بهره‌برداری رسیده، ۵ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت گرفته است. ایزدی تاکید کرد: ظرفیت‌های خوبی در فارس در زمینه زنجیره تولید فولاد و آهن وجود دارد که در صورت اقبال، می‌توان زمینه بهبود تولیدات و افزایش صادرات محصولات تولید شده را فراهم کرد. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس خاطرنشان کرد: در فارس ۳۷ واحد معدنی شناخته شده و از میان این مواد معدنی، ۲۳ ماده توسط فعالان معدنی درحال برداشت هستند و در ۶۳۸ واحد معدنی که در استان وجود دارد، بیش از ۸۴۵۶ نفر اشتغال دارند.
 • بیمه رایگان قالیبافان آذربایجان شرقی

  دنیای‌اقتصاد- تبریز- رامین نیک‌رفتار: رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و بافندگان فرش دستباف تبریز گفت: در آذربایجان‌شرقی، بیشترین اشتغال‌زایی در حوزه بخش‌خصوصی متعلق به فرش دستباف است.
 • مانور برقی در منطقه صنعتی قزوین

  دنیای‌اقتصاد- قزوین: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین از اجرای مانور جهادی بازسازی شبکه‌های توزیع برق در منطقه صنعتی لیای قزوین خبر داد. سعید بهادیوند چگینی در مراسم آغاز این مانور گفت: مانور سراسری جهادی شبکه‌های توزیع برق با هدف اصلاح شبکه فشار هوایی فشار متوسط، جابه‌جایی و نصب پایه فشار متوسط، تعمیر درب قفل وبست پست زمینی، تعویض و ترمیم درب تابلو وشالتر نصب، ترمیم دریچه‌های پایه‌های روشنایی معابر و رفع کانون‌های خطر انجام شد تا بتوانیم به تامین انرژی پایدار و جهش تولید کمک کنیم.
 • راه‌اندازی ۱۲۴ کارگاه تولید ماسک در آذربایجان‌شرقی

  دنیای‌اقتصاد- تبریز- رعنا نیک‌رفتار: معاون هماهنگ‌کننده سپاه عاشورا با اشاره به اقدامات سپاه در مقابله با شیوع کرونا گفت: در استان ۱۲۴ کارگاه تولید ماسک راه‌اندازی و ماسک رایگان در میان مردم توزیع شد. سرهنگ الیاس گل‌محمدزاده افزود: ۴۱ هزار و ۵۱۸ بسته لوازم‌التحریر نیز میان اقشار نیازمند توزیع شده است. وی با بیان اینکه از اسفند سال گذشته دو مرحله رزمایش کمک مومنانه برگزار شده است افزود: در این مدت ۸۱ هزار و ۱۸۰ بسته بهداشتی شامل ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده توزیع شده است. وی با اشاره به اینکه امسال هفته بسیج با شعار پیشرو خدمت و امیدآفرینی نام‌گذاری شده است، ادامه داد: بسیج در این هفته با توجه به محدودیت‌ها برنامه‌هایش را با رعایت پروتکل‌ها و از طریق فضای مجازی و صداوسیما اجرا می‌کند.
 • شهر هوشمند در گرگان

  شهردار گرگان بر توسعه همکاری‌ها با گوانگ‌ژو چین تاکید کرد و گفت: شهر هوشمند با کمک چینی‌ها در گرگان اجرایی می‌شود. عبدالرضا دادبود در نشست پیگیری اجرای تفاهم‌نامه خواهرخواندگی با شهرداری گوانگ‌ژو به نشست مشترک با سرکنسولگری جدید ایران در چین اشاره و اظهار کرد: در جلسه‌ای که به تازگی با سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در گوانگ‌ژو داشتیم، توافق‌های بسیار خوبی به‌منظور توسعه تفاهم‌نامه خواهرخواندگی صورت گرفته است. دادبود افزود: تشکیل کارگروه توسعه روابط گرگان- گوانگ‌ژو یکی از موضوعات مهمی بود که به تایید استاندار گلستان نیز رسید و به‌زودی اجرایی خواهد شد.
 • نخستین شهر سبز خراسان جنوبی

  دنیای‌اقتصاد - بیرجند: شهرستان سرایان در خراسان جنوبی با بهره مندی۱۰۰ درصد خانوار شهری و ۹۸ درصد خانوار روستایی از نعمت گاز طبیعی به‌عنوان نخستین شهرستان سبز خراسان جنوبی معرفی می‌شود. سیدمحمود هاشمی، مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی گفت: اکنون ۳ شهر و ۲۴ روستای سرایان از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند. وی افزود: ۱۰۰ درصد خانوار شهری و ۹۸ درصد خانوار روستایی سرایان تحت پوشش گاز طبیعی قرار دارند. وی افزود: علاوه بر سرایان، شهرستان‌های بشرویه، درمیان، سربیشه و فردوس نیز تا پایان امسال به‌عنوان شهرستان سبز معرفی می‌شوند. هاشمی با تاکید بر اینکه نهضت گازرسانی روستایی در خراسان جنوبی مرهون تلاش کارکنانی است که فرهنگ خدمت جهادی را سرلوحه کار خود قرار داده‌اند، افزود: با توجه به فعالیت‌های گسترده گازرسانی در استان، این توفیق نصیب شرکت گاز خراسان جنوبی شده تا در سالجاری بالاترین تعهد گازرسانی به روستاها، به تعداد ۴۰۰ روستا به نام این شرکت ثبت شود. ‎وی با اشاره به آخرین وضعیت گازرسانی روستایی در استان گفت: اکنون ۹۵۱ روستای استان تحت پوشش گاز طبیعی قرار دارند که از این تعداد، ۷۳۶ روستا طی سه سال اخیر به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل شده‌اند.
 • گازرسانی به ۶ روستای مراوه تپه

  دنیای‌اقتصاد- گرگان: سرپرست شرکت گاز استان گلستان گفت: با فراهم شدن شرایط لازم گازرسانی به ۶ روستای متمرکز شده دهنه سد چایلی مراوه تپه اجرا می‌شود. علی طالبی در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی شرکت گاز استان گلستان افزود: با توجه به موقعیت جغرافیایی و قرار گرفتن این روستاها در کاسه سد و خطرات ناشی از آن، این روستاها در برنامه جابه‌جایی قرار گرفته‌اند که در این زمینه، امکان گازرسانی به آنها در محل موقت قبلی میسر نبوده است. طالبی تصریح کرد: طی هماهنگی‌های به عمل آمده و به منظور تاکید و پیگیری استاندار، توضیحات لازم ارائه و اعلام شد. پس از جابه‌جایی و فراهم شدن شرایط و مجوزهای لازم، در نخستین فرصت برای گازرسانی به این روستاها اقدام خواهد شد. سرپرست شرکت گاز استان گلستان با اشاره به اینکه برخی از روستاهای استان شرایط گازرسانی ندارد اظهار کرد: براساس مقررات تعدادی از روستاهای استان زیر ۲۰ خانوار بوده یا به علت نداشتن کد روستایی، قرار گرفتن در طرح کوچ، هزینه‌های بالای برقراری انشعاب و موارد مرتبط دیگر اکنون امکان گازرسانی به آنها میسر نیست که این روستاها پس از فراهم شدن شرایط و ارائه مجوزهای مربوطه در برنامه گازرسانی قرار خواهند گرفت.
 • مانور سراسری برقی در خراسان جنوبی

  دنیای‌اقتصاد - بیرجند -محمد قربانی: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی با اشاره به برگزاری مانور سراسری تعمیر شبکه‌های فرسوده توزیع برق گفت: این برنامه همزمان با سراسر کشور در روستای مرک بیرجند با شعار «تلاش صادقانه، خدمت بی‌منت» اجرا شد. مهدی دادگر اظهار کرد: برای نخستین بار در کشور و در یک حرکت جمعی، یک ‌هزار و ۳۰۰ کیلومتر از شبکه‌های کشور اصلاح و بازسازی شد که می‌تواند سبب هم افزایی و کاهش هزینه‌های تعمیرات شود. وی افزود: مانورجهادی نگهداشت و تعمیرات شبکه با محوریت مدیریت دارایی‌های فیزیکی با حضور ٤٠ گروه عملیاتی و١٦٠ نفر از همکاران و ٤٥ خودرو عملیاتی به منظور اصلاح ٨٠ کیلومتر شبکه فشار متوسط و اصلاح ٣٠٠ سیستم ارتینگ و ۷۵ دستگاه پست برگزار شد.
 • سامانه سوخت برای روستاییان کرمانشاه

  دنیای‌اقتصاد – کرمانشاه – احسان اکبری: مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمانشاه گفت: توزیع الکترونیک گاز مایع و نفت سفید خانگی سبب کاهش قاچاق این فرآورده‌ها شده است. فریدون یاسمی در نشستی خبری اظهار کرد: نفت سفید و گاز مایع خانوارهای روستایی به‌صورت ماهانه یا سه‌ماهه در کارت بانکی این خانوارها شارژ می‌شود و با استفاده از دستگاه‌های پوز توزیع‌کنندگان از سهمیه آنها کاسته خواهد شد. مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ادامه داد: با توجه به اینکه هیچ خانواری کارت بانکی خود را عموما در اختیار فرد دیگری قرار نخواهد داد، تا حدود زیادی از قاچاق این فرآورده‌ها جلوگیری شده است
 • تاکسی‌های شهر مشهد هوشمند می‌شود

  دنیای‌اقتصاد- مشهد: سرپرست معاونت اقتصادی شهرداری مشهد از هوشمندسازی ۱۱هزار تاکسی در سطح شهر طی مدت زمان ۱۸ ماه خبر داد. به گزارش روابط‌عمومی معاونت اقتصادی شهرداری مشهد، مهدی حاتمی اظهار کرد: به همت معاونت اقتصادی شهرداری، سازمان تاکسیرانی شهرداری و سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، طرح هوشمندسازی تاکسی‌های شهرداری مشهد برای ارتقای کیفیت خدمات تاکسی‌های شهری و بهبود فرآیند مدیریت و نظارت تعریف و در دستور کار قرارگرفت.
 • نشت‌یابی ۵۴۰۰ کیلومتر شبکه توزیع گاز در گلستان

  دنیای‌اقتصاد- گرگان: رئیس بازرسی فنی شرکت گاز استان گلستان از نشت‌یابی بیش از ۵۴۰۰ کیلومتر و تغذیه و شبکه توزیع توسط واحد بازرسی فنی شرکت در ۸ ماه سال‌جاری خبر داد. ابوالفضل نرسی در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی گاز گلستان با اشاره به اهمیت فرآیند نشت‌یابی و بازرسی در شناسایی و کنترل نقاط مخاطره‌آمیز و همچنین جلوگیری از هدررفت انرژی گفت: با توجه به سوخت گازطبیعی در سبد انرژی کشور و همچنین گستردگی شبکه‌های گازرسانی و تجهیزات و متعلقات آن و ضرورت بازرسی و کنترل آنها برای جلوگیری از هدر رفتن سرمایه ملی فرآیند نشت‌یابی و بازرسی از جایگاه از اهمیت خاصی برخوردار است.
 • بازسازی قطعات استراتژیک ابزاردقیق نیروگاه شهید رجایی

  دنیای‌اقتصاد– قزوین: متخصصان ابزاردقیق نیروگاه شهیدرجایی قزوین، موفق به بازسازی قطعات حساس و استراتژیک واحدهای سیکل ترکیبی شدند. عمران بهرادفر، مدیر امور تعمیرات ابزاردقیق نیروگاه سیکل ترکیبی با اشاره به این خبر گفت: برای کاهش هزینه‌های جاری و تامین قطعات مورد نیاز واحدهای نیروگاه سیکل ترکیبی، متخصصان این امور در اقدامی تازه، موفق به تعمیر اساسی و بازسازی «ترانسمیتر»های واحدهای گازی شدند.
 • سرمایه‌گذاری ۲۰ هزار میلیارد تومانی در طرح‌های مس سونگون

  دنیای‌اقتصاد- تبریز- سیما نیک‌رفتار: مدیرعامل مجتمع مس سونگون ورزقان، ارزش طرح‌های توسعه‌ای در حال اجرا در این مجتمع را بیش از ۲۰ هزار میلیاردتومان اعلام کرد. علی بیات ماکو اظهار کرد: اکنون سه طرح بزرگ توسعه‌ای شامل فاز سوم تغلیظ، ایجاد کارخانه هیپ‌لیچینگ و واحد ذوب و پالایش با پیش‌بینی اشتغال مستقیم ۶۰۰ نفر در مجتمع مس سونگون درحال اجراست. وی افزود: پیمانکار فاز ۳ تغلیظ انتخاب شده و به زودی شاهد تجهیز کارگاه و آغاز عملیات اجرایی آن خواهیم بود. وی اضافه کرد: اجرای این طرح با سرمایه‌گذاری ۴ هزار میلیارد تومان منجر به افزایش ۱۵۰ هزارتنی کنسانتره تولیدی این مجتمع خواهد شد. مدیرعامل مجتمع مس سونگون گفت: کارخانه هیپ لیچینگ هم با هزینه ۵۸۰ میلیارد تومان و ظرفیت تولید ۳ هزار تن مس کاتدی در سال، اواخر سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد. بیات‌ماکو گفت: این طرح تا ۳ سال آینده ساخته خواهد شد. وی سرمایه‌گذاری پیش‌بینی شده برای این واحد را ۱۶ هزار میلیارد تومان و اشتغال مستقیم آن را حدود ۳۰۰ نفر اعلام کرد.
 • سهمیه آذربایجان‌شرقی در طرح مشاغل خانگی

  دنیای‌اقتصاد- تبریز- رعنا نیک‌رفتار: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‎شرقی، ظرفیت ثبت‌نام در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان را سه هزار نفر اعلام کرد و افزود: برای ثبت‌نام در این طرح نیاز به مهارت خاصی نبوده و آموزش‌های کاربردی، افراد را در جهت کسب مهارت‌ها و رساندن محصولاتشان به بازار، هدایت می‌کند. حسین فتحی با بیان اینکه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی، یکی از برنامه‌های وزارت کار بوده و در قالب اشتغال فراگیر تصویب شده است، گفت: زنان خانه‌دار، دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها، جوانان و سایر فعالان از گروه‌های هدف این طرح هستند. وی اظهار کرد: عصر حاضر عصر تغییر بوده و به‌عنوان مثال، شیوه‌های زندگی کنونی نمی‌تواند در دوران پساکرونا جوابگو باشد، از این‌رو مشاغل خانگی به شکل گذشته و سنتی مرسوم نیز پاسخگوی نیازهای بازار در آینده نخواهند بود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر