• جذب فاینانس برای ۷ طرح مهم آذربایجان‌شرقی تصویب شد

  دنیای‌‌اقتصاد- تبریز- رامین نیک‌رفتار: استاندار آذربایجان‌شرقی از تصویب جذب فاینانس برای هفت طرح مهم این استان در دولت خبر داد و از بانک‌های استان خواست تا برای جذب این اعتبارات همکاری بیشتری داشته باشند.
 • آبگیری سد عمارت گرمی در سال‌جاری

  دنیای‌اقتصاد- اردبیل: مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: عملیات اجرایی سد عمارت شهرستان گرمی شتاب گرفته و امسال آبگیری خواهد شد. عباس جنگی مرنی با بیان اینکه سد عمارت گرمی اکنون ۹۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، افزود: با اختصاص ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار به تکمیل سد مخزنی عمارت، این سد تا پایان سال آبگیری شده و به بهره‌برداری خواهد رسید. وی با اشاره به تسریع در عملیات اجرایی این سد توسط پیمانکاران در جبهه‌های مختلف اظهار کرد: با مساعدت دادگستری استان روند تملک اراضی و املاک داخل مخزن سد عمارت شتاب بیشتری گرفته است. وی اظهار کرد: برای تامین نیاز مالی طرح سد عمارت علاوه بر اعتبارات عمرانی، پیگیری‌ها برای تامین مالی از طریق ماده ۵۶ توسط بنیاد مستضعفان و جانبازان به مبلغ هزار میلیارد ریال درحال انجام است. مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل اضافه کرد: علاوه بر اعتبارات عمرانی تلاش می‌شود ۲۰۰ میلیارد ریال دیگر هم برای تامین اعتبار بخش‌های باقی‌مانده همچون خرید اراضی و مستحدثات روستایی جذب شود.
 • جابه‌جایی دستگاه حفاری سنگین خشکی ۵۴ فتح

  دنیای‌اقتصاد- اهواز- محمد علاف‌پور: مدیر طرح حفاری ۶ حلقه چاه اکتشافی در شرکت ملی حفاری ایران از جابه‌جایی دستگاه حفاری سنگین خشکی ۵۴ فتح از اهواز به سمت موقعیت چاه اکتشافی اورتاداغ در منطقه پارس‌آباد مغان در استان اردبیل خبر داد. علی رفیعی گفت: این دستگاه حفاری و متعلقات به همراه تیم‌های تخصصی ترابری سنگین شرکت به‌وسیله افزون بر ۱۲۰ خودرو کشنده سنگین و فوق سنگین در مدت ۲۵ روز در موقعیت مورد نظر استقرار و تا ۴۵ روز آینده در مدار عملیات قرار می‌گیرد. وی افزود: چاه اکتشافی اورتاداغ یکی از ۶ حلقه چاهی است که انجام آن از سوی مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران به شرکت ملی حفاری ایران محول شده و برای حفر آن دستگاه حفاری ۵۴ فتح با توان ۲ هزار اسب بخار و امکان حفر چاه‌های نفت و گاز تا عمق ۶ هزار متر به‌کارگیری می‌شود.
 • افزایش ۱۲ درصدی تعداد شعبه‌های رای‌گیری در گرگان

  دنیای‌اقتصاد- گرگان: فرماندار گرگان گفت: با توجه به شیوع کرونا و برای جلوگیری از تراکم جمعیت تعداد شعبه‌های اخذ رای در این شهرستان نسبت به دوره قبل ۱۲ درصد بیشتر شده است. محمد حمیدی در جلسه با اعضای هیات اجرایی انتخابات درخصوص بررسی جانمایی و افزایش شعب اخذ رای و تکمیل اعضای عوامل اجرایی شعب اظهار کرد: در گرگان ۱۲۵ شعبه اخذ رای از دوره قبل در نظر گرفته شده است که به‌منظور تسهیل در رای‌گیری و جلوگیری از تراکم جمعیت با توجه به شیوع کرونا، افزایش ۱۲ درصدی صندوق‌ها را خواهیم داشت. وی گفت: ثبت‌نام این دوره عوامل اجرایی به صورت الکترونیک خواهد بود و افراد با مراجعه به سایت فرمانداری می‌توانند اقدام به نام‌نویسی کنند.
 • اجرای طرح سامانه جامع انبارها در فارس

  دنیای‌اقتصاد- شیراز- محمد صداقت: معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس از کسب سکوی اول کشوری این استان در اجرای طرح سامانه جامع انبارها خبر داد. مهدی حسینی با اشاره به عملکرد سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالاها گفت: این ارزیابی از سوی سازمان حمایت‌کنندگان و تولیدکنندگان انجام شده و با شاخص‌هایی همچون ارسال مستمر و بهنگام عملکرد ماهانه در شیوه‌نامه، صحت سنجش انبارها شامل شناسایی انبارهای جدید، انبارهای مورد تایید و غیرفعال‌سازی واحدهای ثبت شده در سامانه مورد سنجش قرار گرفته است. وی اظهار کرد: پس از استان فارس استان‌های سیستان‌وبلوچستان و لرستان به ترتیب مقام دوم و سوم را در کشور به خود اختصاص داده‌اند.
 • اردبیل؛ پیشگام صدور مجوزهای گردشگری کشاورزی

  معاون گردشگری اداره‌کل‌ میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل گفت: این استان دارای ظرفیت‌ بالایی در بخش کشاورزی است و با تلاش‌های لازم، پیشگام صدور مجوزهای گردشگری کشاورزی در کشور محسوب می‌شود.
 • صادرات ۱۰۰ میلیون دلاری فولاد آذربایجان‌شرقی

  دنیای‌اقتصاد- تبریز- رعنا نیک‌رفتار: صنعت فولاد آذربایجان‌شرقی به عنوان بزرگ‌ترین قطب تولید این محصول در بخش‌خصوصی کشور، در سال‌های اخیر رشد جهشی داشته است، به‌گونه‌ای‌که صادرات سالانه آن اکنون به بیش از ۱۰۰ میلیون دلار می‌رسد. بررسی آمار و ارقام منتشر شده نشان می‌دهد آذربایجان‌شرقی در بخش فولاد از نظر سرمایه‌گذاری شرکت‌های خصوصی در رتبه نخست کشوری قرار دارد و در این حوزه ۵۰ هزار میلیارد ریال توسط بخش‌های مختلف در استان سرمایه‌گذاری شده است. آذربایجان‌شرقی بعد از اصفهان و خوزستان که بیشتر واحدهای تولید فولاد آنها دولتی هستند، رتبه سوم را در تولید فولاد کشور دارد که ۸۵ درصد این تولیدات نیز توسط بخش‌خصوصی انجام می‌شود.
 • منطقه آزاد قصرشیرین فرصتی مشروط

  دنیای‌‌اقتصاد- کرمانشاه- الهام اکبری: رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمانشاه گفت: سرانجام پس از حدود ۵ سال پیگیری، ایجاد منطقه آزاد قصرشیرین به همراه شش منطقه دیگر گلستان(اینچه‌برون)، ایلام (مهران)، سیستان و بلوچستان، کردستان (بانه مریوان)، هرمزگان (جاسک) و بوشهر در مجمع تشخیص مصلحت به تصویب رسید. اهمیت این امر زمانی بیشتر احساس می‌شود که یادآور شویم در طرح اولیه پیشنهادی نامی از قصر شیرین بین مناطق جدید دیده نمی‌شد که پافشاری نمایندگان مجلس و استاندار باعث الحاق این منطقه به ۶ نقطه پیشنهادی اولیه شد.
 • صدور نخستین مجوز گردشگری شیلاتی آذربایجان‌شرقی

  دنیای‌اقتصاد- تبریز- سیما نیک‌رفتار: مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌شرقی از صدور نخستین مجوز گردشگری شیلاتی استان توسط اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان با هماهنگی شیلات استان در شهرستان چاراویماق خبر داد.
 • ۳۰ تا ۴۰ درصد جمعیت زنبور عسل استان اردبیل تلف شدند

  دنیای‌اقتصاد- اردبیل: رئیس اتحادیه زنبورداران استان اردبیل اعلام کرد: ۳۰ تا ۴۰ درصد جمعیت زنبور عسل استان اردبیل در ایام زمستان گذرانی سال گذشته و در روزهای نخست سال‌جاری تلف شده است. رسول حمزه‌ای با اشاره به بروز تلفات در میان کلنی همه زنبورداران استان گفت: تلفات زنبورعسل در ایام زمستان گذرانی در سال‌های گذشته بسیار ناچیز و کم بود ولی امسال تلفات در جمعیت کلنی‌های زنبورداران استان غیرمتعارف و بسیار زیاد بوده است. وی آخرین آمار کلنی‌های زنبور عسل استان را بیش از ۴۵۵ هزار کندو اعلام و اظهار کرد: ۳۰ تا ۴۰ درصد تلفات این کلنی‌ها رقم بالایی است و هنوز علت اصلی این میزان تلفات غیرمتعارف مشخص نشده و زنبورداران هم اطلاع دقیقی از این میزان تلفات ندارند ولی شواهد نشان می‌دهد که بیماری نوزما، نوع تغذیه، کنه زنبور عسل، تغییرات اقلیمی، شرایط محیطی و دمای به نسبت گرم ماه‌های گذشته علت این تلفات بوده است.
 • کمبود برق در استان قزوین ۵/ ۲ برابر سال قبل است

  دنیای‌اقتصاد- قزوین: مدیر برق شهرستان قزوین گفت: با توجه به کمبود ۵/ ۲ برابری انرژی برق در تابستان امسال نسبت به سال گذشته، صرفه‌جویی در مصرف الزامی است. احمد احمدی در جلسه شورای هماهنگی و پیشگیری و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران اظهار کرد: افزایش ۲۴ درصدی مصرف برق در استان، ایجاب می‌کند برای عبور از پیک تابستان فکر اساسی کنیم.
 • اجرای طرح «هر کارمند حامی فرزند معنوی» در خراسان‌جنوبی

  دنیای‌اقتصاد- بیرجند- محمد قربانی: مدیر اداری، مالی و پشتیبانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان‌جنوبی از اجرای طرح «هر کارمند حامی فرزند معنوی» با هدف حمایت از اقشار آسیب‌پذیر جامعه به‌ویژه فرزندان ایتام و محسنین در دستگاه‌های اجرایی خراسان‌جنوبی خبر داد. محمدحسین حسنی افزود: این طرح نیمه دوم سال گذشته توسط کمیته امداد اجرا شد و مطابق آن ابلاغیه‌ای از معاون اول رئیس‌جمهوری برای پیوستن دستگاه‌های اجرایی به این کمپین و پویش صادر شد. وی به اهداف اجرای این طرح اشاره و اظهار کرد: هدف از اجرای این طرح حمایت از فرزندان معنوی است تا بتوانیم گوشه‌ای از دغدغه‌ها و مشکلات این قشر آسیب‌پذیر جامعه را پوشش دهیم.
 • کمبود برق خوزستان در تابستان امسال

  دنیای‌اقتصاد- اهواز- محمد علاف‌پور: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان گفت: به‌دلیل کاهش بارندگی و نبود واحدهای برقابی در مدار، تابستان امسال کمبود برق در شبکه را قطعا خواهیم داشت، به همین دلیل به صنایع، کشاورزان و اداره‌های دولتی به‌منظور کاهش مصرف برق به شدت نیاز داریم. علی خدری با اشاره به وضعیت ذخیره آب در سدهای استان اظهار کرد: پس از بررسی ذخیره آب سدها و وضعیت برق استان، ممکن است در تابستان با مشکلات جدی مواجه شویم البته با همراهی و همکاری مردم در مدیریت مصرف، تلاش می‌کنیم پیک تابستان را با سختی کمتری بگذرانیم‌.
 • ۲۵۵ هکتار زمین صنعتی در قزوین آماده سرمایه‌گذاری

  دنیای‌اقتصاد- قزوین: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قزوین گفت: تاکنون ۲۵۵ هکتار زمین در نواحی صنعتی استان قزوین برای جذب سرمایه‌گذاران آماده و دارای زیرساخت شده است. حمیدرضا خانپور با اعلام این خبر افزود: تاکنون ۷۷ سرمایه‌گذار در نواحی صنعتی استان قزوین جذب شده است.وی در ادامه از جذب سه سرمایه‌گذار در نواحی صنعتی استان قزوین در سال‌جاری شامل دو مورد در ناحیه صنعتی طارم سفلی و یک مورد در ناحیه صنعتی اسفرورین خبر داد و گفت: مجموع سرمایه‌گذاری برآورد شده مربوط به این سرمایه‌گذاران ۱۸۷ میلیارد ریال است.وی افزود: مجموع اشتغال مستقیم پیش‌بینی شده برای این طرح‌های سرمایه‌گذاری ۵۰نفر است.این مسوول یادآور شد: در سال گذشته نیز ۱۹ سرمایه‌گذار برای ایجاد واحدهای تولیدی در نواحی صنعتی استان با شرکت شهرک‌های صنعتی قزوین قرارداد منعقد کردند که مجموع سرمایه‌گذاری مربوط به آنها بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال بوده است.
 • افزایش نرخ حامل‌های انرژی چالش واحدهای تولیدی

  دنیای‌اقتصاد- بجنورد- اسد ابراهیمی: رئیس اتاق بازرگانی خراسان‌شمالی چالش‌های پیش روی واحدهای تولیدی استان را افزایش هزینه‌های تولید، حامل‌های انرژی، حمل‌ونقل و دستمزد بالا اعلام کرد. سعید پورآبادی در دومین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش‌خصوصی استان با بیان اینکه اکنون هزینه‌های تولید بسیار بالا رفته است، افزود: حامل‌های انرژی، حمل‌ونقل و دستمزد بسیار بالا رفته است، از این‌رو کالا با هزینه‌های بسیار بالا تولید می‌شود که استقبال تجار خارجی برای خرید کاهش یافته است. پورآبادی اظهار کرد: همچنین نبود ثبات در بازار بیشتر واحدهای تولیدی را دچار مشکل کرده است و این نیز مانع صادرات خواهد شد. وی خواستار ثبات در بازار شد و افزود: نوسانات ارز صادرات این استان را با چالش مواجه کرده است. معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان‌شمالی نیز خام‌فروشی محصولات کشاورزی را یک آسیب جدی دانست و گفت: سالانه ۷۰۰ هزار راس دام از این خطه خارج می‌شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر