آرشیو روزنامه شماره ۴۳۸۷ دنیای اقتصاد

اخبار استان‌ها - روزنامه شماره ۴۳۸۷

 • کارنامه مدیریت شهری اصفهان

  مهدی محمدی
  دنیای اقتصاد – اصفهان: به سرانجام رساندن خط اول قطار شهری بدون هیچ پیشوند یا پسوند، عزم شهرداری برای تحقق شهرالکترونیک و یکسره کردن کار چهارباغ که مدام بین خودرو و موتورسیکلت و دوچرخه و پیاده‌ها دست‌به‌دست می‌شد. بخشی از نتایج ۹ ماه حضور قدرت‌الله نوروزی، شهردار اصفهان است. متن گفت‌وگو با شهردار اصفهان را در زیر بخوانید.
 • توزیع ۴۹ میلیون و ۸۴۷ هزار لیتر نفت سفید در گیلان ‏

  دنیای اقتصاد – رشت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۹ میلیون و ۸۴۷ هزار لیتر نفت سفید در استان گیلان توزیع شده است. مریم پورنصراله، مدیرروابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی استان گیلان اعلام کرد: این مقدار نفت سفید در قالب ۳ فقره کالابرگ توزیع شد که ۲ میلیون و ۵۸۸ هزار و۸۰۰ هزار لیتر آن مربوط به مناطق صعب‌العبور بوده و این میزان معادل ۱۶درصد سهمیه این مناطق است. وی افزود: کالابرگ‌های جدید ماه‌های مرداد و شهریور ۹۷ به شماره‌های ۱۲۱، ۲۲۱، ۳۲۱ و ۵۲۱ نیز به میزان ۲۱۰ لیتر از سوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه گیلان اعلام شده است. مدیرروابط عمومی شرکت نفت گیلان اظهار کرد: کالابرگ‌های جدید طی اطلاعیه‌ای اعلام شده و تا تاریخ ۳۱ شهریورماه سال جاری دارای اعتبار دریافت است. پورنصراله خاطرنشان کرد: گیلان دارای ۳۷ هزار و ۸۰۶ خانوار مصرف‌کننده نفت سفید است و عملیات توزیع این فرآورده نفتی توسط ۲۳۳ فروشندگی فعال و از طریق ۹ناحیه (رودبار، رودسر، لاهیجان، انزلی، تالش، صومعه‌سرا، آستارا، فومن و رشت) انجام می‌شود.
 • رشد ۲۲۷‌درصدی حجم سهام معامله شده در بورس فارس

  محمد صداقت
  دنیای اقتصاد – شیراز: مقایسه تعداد سهام و اوراق مشارکت معامله شده در تیر امسال نسبت به آمار مشابه سال گذشته نشان می‌دهد در بورس منطقه‌ای فارس، حجم سهام معامله شده ۲۲۷‌درصد و ارزش ریالی معاملات ۲۷۹‌درصد افزایش داشته است. کرشمه ترابیان، مدیر بورس منطقه‌ای استان فارس با اعلام این خبر افزود: در تیر ۹۷ و طی ۲۱ روز فعالیت ۳۳۳ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۱۱۴۶ میلیارد ریال در بورس فارس مورد معامله قرار گرفت. وی افزود: متوسط ارزش روزانه خرید و فروش سهام طی این مدت ۵۴۵۷۱ میلیون ریال بوده است. وی افزود: بررسی ترکیب معاملات انجام‌شده حاکی از آن است که ۴۵‌درصد ارزش معاملات مربوط به خرید سهام و ۵۵‌درصد به فروش سهام اختصاص داشته است. در این مدت ۱۴۵۵ کد سهامداری جدید ایجاد شده است.
 • ثبت ملی کفش دست‌دوز تبریز در فهرست آثارملی

  رعنا نیک‌رفتار
  دنیای اقتصاد – تبریز : رئیس اتحادیه کفاشان تبریز از ثبت کفش دست‌دوز تبریز در فهرست ملی میراث فرهنگی کشور خبر داد.علیرضا جباریان فام اظهار کرد: شهر تبریز به‌عنوان پایتخت صنعت چرم و کفش از قدمت بسیار بالایی برخوردار است و بیش از ۹۰‌درصد تولید کفش دست دوز تمام چرمی نیز در تبریز توسط استادکاران مجرب تولید می‌شود‌. وی با اشاره به اینکه بر همین اساس از سه سال پیش اقدامات لازم برای ثبت ملی کفش دست دوز تمام چرم تبریز را شروع کردیم، افزود: با همکاری سازمان میراث فرهنگی کشور و استان این هدف تحقق یافت و در مراسمی با حضور مقامات کشوری و استانی ثبت ملی کفش دست دوز تمام چرمی در تبریز رونمایی خواهد شد.
 • افتتاح نخستین ایکس‌ری کامیونی پر سرعت در مرز بازرگان

  بهاره پورعلی
  دنیای اقتصاد – ارومیه : نخستین ایکس‌ری کامیونی پرسرعت تولید داخل با حضور رئیس کل گمرک ایران در بزرگ‌ترین گمرک زمینی ایران «بازرگان» به بهره‌برداری رسید.
 • صدور ۵۰ میلیون دلار کالا از شهرک‌های صنعتی قزوین ‌

  مهرداد نوری
  دنیای‌اقتصاد – قزوین: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین گفت: در ۳ ماه ابتدای سال جاری ۵۰ میلیون دلار کالا توسط بیش از ۲۵ واحد تولیدی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان به کشورهای خارجی صادر شد.
 • شمار مشترکان گاز گلستان از ۵۴۹ هزار مشترک گذشت

  دنیای اقتصاد – گرگان: مدیرعامل شرکت گاز استان گلستان گفت: با جذب ۳۴۵۰ مشترک جدید در۳ ماه اول امسال، شمار مشترکان گاز از مرز ۵۴۹ هزار گذشته است. محمدرحیم رحیمی افزود: از این تعداد ۱۸۶۰ مشترک شهری و تعداد ۱۵۹۰ مشترک نیز روستایی هستند.وی افزود: با احتساب این تعداد مشترک اکنون در استان گلستان تعداد ۵۴۹ هزار و ۶۰۰ مشترک از گاز بهره‌مند هستند. از این میزان ۳۲۲ هزار و ۴۵۰ مورد شهری و تعداد ۲۱۷ هزار و ۱۵۰ مشترک نیز روستایی هستند. وی با اشاره به اینکه تاکنون ۱۵۶۳ طرح گازرسانی در بخش‌های مختلف شهری، روستایی، صنایع عمده و جایگاه CNG گازرسانی شده، اظهار کرد: این طرح‌ها شامل ۳۰ شهر، ۸۴۰ روستا، ۶۲۹ واحد صنعتی عمده و همچنین ٦٤ جایگاه سی‌ان‌جی است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر