آرشیو روزنامه شماره ۴۶۹۶ دنیای اقتصاد

اخبار گردشگری - روزنامه شماره ۴۶۹۶

 • نسل چهارم اقامتگاه‌های توریستی

  دنیای‌اقتصاد: نسل چهارم مراکز اقامتی در کشور به فاصله اندکی از زمان شکل‌گیری، حضور خود را در بازار گردشگری تثبیت کرد. به گزارش «دنیای‌اقتصاد»، در کنار «هتل»‌ها، «سوئیت» و «ویلا و خانه‌ اجاره‌ای» و همچنین «اقامتگاه‌های بوم‌گردی»، اخیرا مراکزی با خدمات اقامتی تحت عنوان «هتل‌بوتیک» نیز کار سرویس‌دهی به گردشگران داخلی و خارجی را در برخی شهرهای خاص کشور شروع کرده است.
 • آبشار «ویسادار پره‌سر» گیلان در فهرست آثار ملی

  آبشار «ویسادار پره‌سر» به عنوان یک اثر ارزشمند طبیعی در فهرست آثار ملی ایران قرار گرفت.
 • تخریب بنای ساخته شده در حریم تخت‌جمشید

  برخورد با متخلفان ساخت‌و‌ساز در حریم درجه یک تخت‌جمشید این روزها شدت گرفته و در این زمینه، اقدام‌هایی از جمله تخریب یک بنای ساخته شده در این محدوده انجام شده‌ است. مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید با غیر قانونی دانستن هرگونه ساخت‌و‌ساز در حریم درجه یک تخت جمشید گفت: با پیگیری بخش حقوقی پایگاه میراث جهانی تخت جمشید و اداره میراث فرهنگی شهرستان مرودشت، تعرض به حریم‌ها و ساخت‌و‌سازهای غیر مجاز در این محدوده مورد پیگرد حقوقی قرار گرفته است.
 • احتمال تکرار آتش‌سوزی

  مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی گفت: طی جلسات مختلف بر طرح ایمنی بازار و نصب سیستم اعلام هشدار حریق در بازار بزرگ تبریز تاکید شده که اصناف ملزم به پوشش بیمه‌ای هستند. محمدباقر هنربر نقش آموزش را در کاهش بلایای طبیعی موثر دانسته و می‌گوید: لزوم توجه در حوزه پیشگیری و آمادگی، موجب کاهش خسارات می‌شود؛ چنانچه در سیل شهرستان‌های آذرشهر و عجب‌شیر، به‌دلیل ساخت دیوار ساحلی تیمورلو خسارت کمتری را شاهد بودیم؛ بر این اساس با برگزاری آموزش‌های مختلف برای مدیران دستگاه‌ها و از طریق کارگاه‌ها برای عموم مردم قدم برداشته‌ایم.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر