آرشیو روزنامه شماره ۴۶۸۸ دنیای اقتصاد

اخبار گردشگری - روزنامه شماره ۴۶۸۸

 • مجوز وزارتی به گردشگری آبی

  دنیای‌اقتصاد: وزارت نیرو با هدف استفاده از ظرفیت بستر‌های آبی برای راه‌اندازی مراکز تفریحی و گردشگری مسیر سرمایه‌گذاری متفاوت در اراضی منابع و تاسیسات آبی کشور را معرفی کرد. براساس تفاهم‌نامه‌ای که بین سازمان میراث‌فرهنگی صنایع‌دستی وگردشگری و وزارت نیرو امضا شده است وزارت نیرو وظیفه شناسایی و معرفی مکان‌های اطراف بسترهای آبی را دارد. در چنین شرایطی بازار گردشگری بر بستر آبی توسعه خواهد یافت به همین دلیل وزارت نیرو به تدوین شیوه‌نامه اجرایی فعالیت‌های گردشگری و تفریحی در منابع و تاسیسات آبی پیرامون آنها پرداخته است.
 • ایران‌شناسی برای توریست‌های هنگ‌کنگی

  معاونت گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با برگزاری تور آشناسازی ویژه جمعیت هنگ‌کنگ و جنوب چین، جاذبه‌های گردشگری ایران را معرفی می‌کند. به گزارش خبرگزاری مهر، در راستای انتخاب چین به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین اولویت‌های بازار گردشگری جمهوری اسلامی ایران در چارچوب تحقق ماموریت‌های سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ و جذب ۲۰میلیون گردشگر خارجی و همچنین پیرو مصوبه هیات‌وزیران مبنی‌بر لغو روادید گردشگران چین، هنگ‌کنگ و ماکائو دفتر بازاریابی و تبلیغات معاونت گردشگری با همکاری بخش خصوصی اقدام به برنامه‌ریزی برای برگزاری تور آشناسازی برای ۱۵نفر از مدیران آژانس‌های مسافرتی مستقر در هنگ‌کنگ و جنوب چین کرده است. این گروه از ۱۲ شهریورماه سال‌جاری وارد ایران خواهند شد و پس از بازدید از توانمندی‌های گردشگری کشورمان در شهرهای کاشان، اصفهان، شیراز، یزد، کرمان و تهران در تاریخ ۱۹شهریور ایران را ترک می‌کنند.
 • رسیدگی داوطلبانه خارجی‌ها به باغ پهلوانپور

  مدیر پایگاه باغ جهانی پهلوانپور مهریز گفت: برای دومین بار کمپین داوطلبان میراث جهانی یونسکو در سایت میراث جهانی باغ پهلوانپور مهریز برگزار شد. به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان یزد، الهام جلوداری گفت: برای دومین بار کمپین داوطلبان میراث جهانی یونسکو از هشت کشور مختلف از جمله روسیه، ایتالیا، فرانسه، مجارستان، اسپانیا، بلژیک و عمان در سایت میراث جهانی باغ پهلوانپور مهریز برگزار شد.
 • جشنواره بادام در آذربایجان غربی

  اولین جشنواره بادام امروز در شهر قوشچی ارومیه روز پنج‌شنبه ۷ شهریورماه با مشارکت دستگاه‌های ذی‌ربط ازجمله اداره‌کل میراث‌فرهنگی آذربایجان غربی افتتاح می‌شود. به‌گزارش میراث‌آریا به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی آذربایجان غربی، در این جشنواره غرفه‌های عرضه و فروش بادام و سایر محصولات خوراکی و محلی فعال خواهند بود. اجرای مراسم و آیین‌های بومی و بررسی موضوع تولید بهینه و صادرات بادام ازجمله برنامه‌های این جشنواره است. اداره‌کل میراث‌فرهنگی آذربایجان غربی با تهیه و چاپ بنرهای تبلیغاتی، تهیه و انتشار تیزر و فیلم مستند کوتاه درباره جاذبه‌های طبیعی منطقه و محصول تولیدی آن مشارکت دارد. این جشنواره به مدت دو روز در پارک شهر قوشچی برگزار خواهد شد. شهر قوشچی در ارومیه یکی از قطب‌های تولید بادام در سطح کشور است.
 • رالی موتورسواری پاریس به یزد رسید

  مدیرکل میراث‌فرهنگی استان یزد گفت: تور رالی موتورسواری پاریس با هدف بازدید از اماکن تاریخی و باستانی به ایران آمدند. به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان یزد، مصطفی فاطمی گفت: تور رالی موتورسواری پاریس باهدف طبیعت‌گردی و بازدید از اماکن تاریخی و باستانی ۲۶ مرداد از طریق مرز بازرگان وارد کشور شد، پس از بازدید از شهر اصفهان به استان یزد رسید. او با اشاره به اینکه این گروه از موتورسواران شامل ۴۰گردشگر هستند، افزود: این گروه از فرانسه، سوئیس و انگلستان به ایران سفر کردند و به مدت دو روز در یزد حضور داشتند. مدیرکل میراث فرهنگی استان یزد اظهار کرد: تور رالی موتورسواری پاریس با ۲۵ دستگاه موتور و چهار دستگاه اتومبیل راهی ایران شدند. او با بیان اینکه مقصد بعدی این تور استان فارس است، افزود: این گردشگران ۱۱ روز در ایران حضور خواهند داشت و سپس برخی از آنها پنجم شهریور با هواپیما به استانبول سفر می‌کنند.
 • لغو مجوز فعالیت یک دفتر خدمات مسافرتی در میانه

  معاون سرمایه‌گذاری و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: «مجوز فعالیت دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری ترک‌گشت میانه لغو شد.» به‌گزارش میراث‌آریا به نقل از روابط‌عمومی میراث‌فرهنگی آذربایجان شرقی، احمد حمزه زاده اظهار کرد: براساس رای کمیسیون فنی نظارت بر دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری و به استناد ماده ۲۰ و ۲۳ و ۳۱ آیین‌نامه نظارت بر دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری، مجوز فعالیت دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری «ترک گشت میانه» به علت عدم‌رعایت قوانین و مقررات جاری و انجام تخلفات آیین‌نامه‌ای لغو شد. او با تاکید بر نظارت مستمر بر فعالیت شرکت‌ها و دفاتر مسافرتی و گردشگری استان اعلام کرد: به‌منظور ارائه خدمات مطلوب به گردشگران در سطح استان و رعایت حقوق شهروندی باهدف افزایش رضایتمندی هرچه بیشتر گردشگران، بازرسی مستمر از فعالیت اماکن و تاسیسات گردشگری به‌صورت مرتب انجام خواهد شد. معاون سرمایه‌گذاری و گردشگری آذربایجان شرقی در خاتمه تاکید کرد: با افزایش روند نظارت‌ها و بازدیدها، شاهد بهبود وضعیت خدمات‌دهی دفاتر خدمات مسافرتی و کاهش آمار شکایات از دفاتر استان خواهیم بود. ۲۶۰ دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری در آذربایجان شرقی مشغول فعالیت و ارائه خدمات هستند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر