آرشیو روزنامه شماره ۴۶۸۷ دنیای اقتصاد

اخبار گردشگری - روزنامه شماره ۴۶۸۷

 • حال وخیم «کوچک»‌ها در صنایع‌دستی

  دنیای‌اقتصاد: تولیدکنندگان کوچک و خرد صنایع‌دستی تحت‌تاثیر دو چالش، با افت شدید تولید و فروش داخلی و خارجی مواجه هستند با این حال آمار رسمی در این حوزه به یک علت، اوضاع را مثبت نشان می‌دهد.
 • برنامه شهرداری گرگان برای گردشگر خارجی

  دنیای اقتصاد - گرگان: شهردار گرگان بر لزوم توسعه روابط بین‌المللی شهرداری تاکید کرد و با اشاره به تفاهم‌نامه‌های همکاری شهرداری گرگان با شهرهای گوانگژو در چین و اکتائو در قزاقستان گفت: برای اینکه همکاری‌های بین‌المللی شهرداری گرگان توسعه پیدا کند مذاکراتی با مدیران شهری کشورهایی همچون ترکیه، اسپانیا و پرتغال انجام شده است.
 • مرمت «ایکی قاپیلار» در مراحل نهایی

  سیما نیک‌رفتار
  دنیای اقتصاد – تبریز: با همکاری شهرداری منطقه ۸ و اداره میراث فرهنگی و گردشگری استان آذربایجان شرقی، مرمت ایکی قاپیلار وارد مراحل نهایی اجرا شد. چند ماهی از حادثه تلخ آتش‌سوزی بازار و سرای ایکی قاپیلار می‌گذرد که از همان دقایق اول آتش‌سوزی و اطفای حریق بازار توسط عوامل آتش‌نشانی، اداره‌کل میراث فرهنگی و گردشگری استان با همکاری شهرداری منطقه هشت و اصناف این بازار، اقدام به ساماندهی و مرمت بازار ایکی‌قاپیلار کرده و با کار جهادین، مرمت این بازار تاریخی را تا آستانه تکمیل پیش برده است و به‌صورت کارشناسی اقدامات مرمتی ایکی قاپیلار را انجام داده است.
 • تبدیل قلعه‌شهر باستانی اولتان پارس‌آباد به پایگاه ملی

  به گزارش میراث آریا، نادر فلاحی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اردبیل گفت: این اثر تاریخی مربوط به دوره اشکانی با ۷۰ هکتار وسعت است که در واقع بازمانده شهری باستانی به نام ورثان است. با مطالعه کارشناسان میراث فرهنگی استان تعیین حریم شد و در ماه‌های آتی نیز به‌عنوان پایگاه ملی معرفی می‌شود. وی افزود: پایگاه ملی می‌تواند فرصتی برای صیانت هرچه بیشتر، جذب اعتبار و سامان‌دهی یک اثر تاریخی را فراهم سازد. به‌منظور رونق پروژه‌های سرمایه‌گذاری پارس‌آباد نیز تسهیلاتی پیش‌بینی شده و برای پروژه‌های کمتر از ۴۰۰ میلیارد ریال از محل تبصره ۱۸ و برای پروژه‌های بالای ۴۰۰ میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی تسهیلات اختصاص می‌یابد.

بیشتر