آرشیو روزنامه شماره ۴۶۳۷ دنیای اقتصاد

اخبار گردشگری - روزنامه شماره ۴۶۳۷

 • پیش‌بینی بازار سفرهای تابستانی

  آزاده باقری
  دنیای اقتصاد: در حالی فصل تابستان شروع شده که برخی از بررسی‌ها در بازار گردشگری داخلی روزهای نوروز و تعطیلات خرداد ماه نشان می‌دهد بسیاری از مسافرانی که پیش از افزایش نرخ ارز و نوسانات پس از آن، مقاصدشان کشورهای همسایه و ارزان بود، به‌جای آن به طرف مقاصد داخلی حرکت کردند، اما آن‌طور که باید از شرایط سفرهای داخلی باتوجه به هزینه‌هایی که پرداخت می‌کردند، رضایت نداشته‌اند. موضوعی که کارشناسان گردشگری معتقدند می‌تواند تهدیدی برای سفرهای داخلی در فصل تابستان نیز باشد.
 • روایت «ظریف» از تسهیل ورود گردشگران به ایران

  میراث‌آریا: وزیر امور خارجه کشورمان در اصفهان گفت: «در راستای مقابله با تحریم‌های ناعادلانه تمهیدات متنوعی را درحوزه گردشگری اندیشیده‌ایم که از آن جمله می‌توان به تدابیر کنسولی اعم از درج نشدن مهر ورود به ایران در پاسپورت گردشگران خارجی اشاره کرد.» محمدجواد ظریف با اشاره به اینکه پس از برجام جهش جدی در صنعت گردشگری ایجاد شد، افزود: «با وجود تحریم‌های ناعادلانه ورود گردشگران خارجی به ایران تداوم دارد.»
 • ابلاغ آیین‌نامه توریسم سلامت

  دنیای اقتصاد: آیین‌نامه تاسیس و بهره‌برداری شرکت‌های تسهیل‌گر ارائه خدمات تشخیصی درمانی به گردشگران سلامت، تدوین و ابلاغ شد. به گزارش «ایسنا»، ۲۴ اردیبهشت ماه سال جاری تفاهم‌نامه‌ای جهت تسهیل صدور مجوزها و بهبود فرآیندهای گردشگری سلامت کشور بین وزارت بهداشت و سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به امضا رسید که براساس آن آیین‌نامه‌ای مبنی بر صدور مجوز گردشگری سلامت برای شرکت‌های تسهیل‌گر ارائه خدمات گردشگری سلامت منتشر شد.
 • پیش‌نویس سند توریسم الکترونیک به معاونت گردشگری رفت

  مهر: رئیس هیات‌مدیره جامعه گردشگری الکترونیک از تقدیم پیش‌نویس سند راهبردی گردشگری الکترونیک به معاونت گردشگری خبر داد و ابراز امیدواری کرد که این سند تا روز جهانی گردشگری نهایی شود. پیرو برگزاری انتخابات مجمع این جامعه، حسن تقی‌زاده انصاری افزود: «چند موضوع در جلسه مجمع مورد بررسی قرار گرفت. یکی از آنها اقدامات جامعه گردشگری الکترونیک مانند برپایی چند کارگاه آموزشی درباره گردشگری و تحول دیجیتال بود؛ چرا که این موضوع به‌عنوان شعار سازمان جهانی گردشگری برای امسال در نظر گرفته شده است. همچنین درباره تلاش برای فرهنگ‌سازی این موضوع در حوزه‌های مختلف، پیگیری ارز دیجیتال و تشکیل کارگروه تدوین راهبردهای توسعه گردشگری الکترونیک مورد بررسی قرار گرفت.» وی ادامه داد: «معرفی سامانه‌هایی که با حراج بی‌ضابطه و اخلال در فضای کسب و کار باعث زیان به سامانه‌ها می‌‌شوند، توسط کارشناسان حقوقی در شورای‌عالی رقابت در حال پیگیری است. این موضوع هم در جلسه مجمع بررسی شد. »

بیشتر