آرشیو روزنامه شماره ۴۶۲۵ دنیای اقتصاد

اخبار گردشگری - روزنامه شماره ۴۶۲۵

 • رسمیت بنگاه‌داری دولتی درمهمانسراها؟

  آزاده باقری
  دنیای اقتصاد: چندی پیش استاندار مازندران اعلام کرد که قرار است ویلاهای دولتی حاشیه ساحل مازندران در اختیار مردم قرار گیرد. اما به گفته وی هنوز راهکاری که باید براساس آن ویلاهای دولتی حاشیه دریای مازندران در اختیار عموم مردم قرار گیرد، نهایی و ابلاغ نشده و به‌زودی این اتفاق خواهد افتاد؛ موضوعی که در میان فعالان گردشگری این نگرانی را به‌وجود آورده که بنگاه‌داری دستگاه‌های دولتی از طریق اقامتگاه‌هایی که در اختیار دارند، شکل علنی‌تری به خود گیرد.
 • شرط مرمت و بازگشایی کاخ مروارید

  مهر: به گفته مدیرکل میراث فرهنگی استان البرز، اگر اعتبارات درخواستی تکمیل شود تا یک سال و نیم دیگر می‌توان به‌صورت کامل کاخ مروارید را برای بهره‌برداری در معرض دید عموم قرار داد. حجت‌الاسلام فخرالدین صابری تصریح کرد: «مقاوم‌سازی پایه‌های کاخ مروارید کرج به‌طور کامل در سال ۹۷ انجام شد و سقف سازه‌ای بخش مرکزی کاخ هم که بر اثر حوادثی مانند برف سنگین، نشست کرده بود، به جایگاه اول خود برگشت.»
 • برگزاری تورهای رایگان هنرگردی در پایتخت

  میراث آریا
  به‌مناسبت روز جهانی و هفته صنایع‌دستی، تورهای هنرگردی به‌منظور بازدید شهروندان از کارگاه‌ها و مراکز عرضه صنایع‌دستی در تهران برگزار می‌شود. مدیر‌کل میراث‌فرهنگی استان تهران با اعلام این خبر گفت: «تورهای هنرگردی به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده است که شهروندان به‌عنوان مثال پس از بازدید موزه آبگینه از یک کارگاه سفالگری یا کارگاه شیشه‌گری بازدید کنند تا درک و نگرش بهتری از خلاقیت و توان هنرمندان ایرانی در طول تاریخ داشته باشند.»

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر