آرشیو روزنامه شماره ۴۶۲۴ دنیای اقتصاد

اخبار گردشگری - روزنامه شماره ۴۶۲۴

 • اقبال سفرها به غرب ایران

  دنیای اقتصاد: دور آخر سفرهای پرشمار بهاری درحالی دیروز به پایان رسید که باز هم جاده‌های شمال کشور شاهد ترافیک‌های سنگین چندین ساعته بود. با این‌همه، برخی شواهد نیز خبر از اقبال مردم به مقاصد غربی کشور می‌داد؛ مقاصدی که اگرچه پیش از این نیز در لیست بسته‌های سفر آژانس‌های گردشگری وجود داشتند، اما امسال در میان مردمی که سفرهای انفرادی را ترجیح می‌دادند نیز به‌عنوان مقاصدی غیرسنتی و مقاصد جدید، نسبتا با توجه بیشتری روبه‌رو‌ شد. به باور کارشناسان، اگرچه بیشتر سفرها به مقاصد غربی کشور از استان‌ها و مناطق همجوار آنها بوده و مبادی دورتر همچنان آشنایی لازم را با این استان‌ها ندارند، اما این مقاصد با توجه به آب و هوای ایده‌آل در روزهای پایانی بهار از گردشگران بیشتری پذیرایی کردند.
 • افزایش ۳۳ درصدی هزینه ویزای «شینگن»

  دنیای اقتصاد: افزایش هزینه صدور ویزای شینگن از ۶۰ یورو به ۸۰ یورو خبری است که شورای اتحادیه اروپا آن را اعلام کرده و قرار است از اول ژانویه ۲۰۲۰ این افزایش اجرایی شود.
 • هزینه فاز نخست مرمت بازار تبریز

  میراث آریا: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی از آغاز مرمت سرای ایکی قاپیلی بازار تاریخی تبریز خبر داد. مرتضی آبدار با اشاره به اینکه گروه مرمتی به‌طور مستمر به مرمت این بخش از بازار تاریخی تبریز خواهند پرداخت افزود: «مرمت‌سرای ایکی قاپیلی تبریز با اقداماتی نظیر سبک‌سازی سقف، تقویت پایه‌ها، بازسازی قسمت‌های تخریب شده اعم از (طاق و گنبد) و تعمیر، مرمت و اجرای در، پنجره و... انجام خواهد شد.» آبدار در خاتمه به اعتبار لازم جهت اجرای عملیات مرمت سرای ایکی قاپیلی اشاره کرد و گفت: «برای اجرای عملیات مرمتی این سرا در فاز نخست یک میلیارد و پانصد میلیون تومان تخصیص یافته است.»
 • شهرداری خانه «نیما» را خرید

  ایلنا: بعد از دستور شهردار تهران، بالاخره خانه نیما یوشیج توسط شهرداری از مالک آن خریداری شد. برزین ضرغامی، مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با اعلام خبر خرید خانه نیما یوشیج گفت: «با توجه به صدور دستور خرید خانه نیما یوشیج توسط شهردار تهران و پس از انجام اقدامات کارشناسی و مذاکره با مالک خانه، سازمان زیباسازی شهر تهران به‌صورت رسمی این خانه را خریداری کرد و سند آن به نام شهرداری تهران شد.» وی افزود: «در گذشته اراده جدی برای خریداری خانه نیما یوشیج وجود نداشت، اما اکنون پس از دستور شهردار تهران مقدمات خرید این خانه فراهم و در امر تملک آن اقدامات لازم به سرعت انجام شد.» ضرغامی با بیان اینکه خانه نیما یوشیج در محدوده شهرداری منطقه یک و نزدیکی خانه جلال آل‌احمد واقع شده است، ادامه داد: «مقرر شده این خانه پس از انجام مراحل قانونی به‌عنوان مکانی برای حضور اهالی شعر، فرهنگ و ادبیات تبدیل شود.»
 • آمادگی موزه دخانیات ایران برای بازدید عموم

  گروه بنگاه‌ها: موزه دخانیات ایران با هماهنگی با شهرداری منطقه ۱۱ تهران به زودی پذیرای علاقه‌مندان خواهد بود. به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت دخانیات ایران،موزه دخانیات ایران بیش از یکصد سال تاریخ و کار و تلاش مجموعه شرکت دخانیات ایران در سراسر کشور را در خود جای داده است. این مجموعه ارزشمند حاوی بیش از ۳۰۰ اثر ارزشمند از ابزار، قطعات، دستگاه‌های قدیمی و اسناد تاریخی است که به همت مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت دخانیات و با کمک سایر ادارات زیرمجموعه در شهرستان‌ها و مجتمع‌های تولیدی طی فرآیندی یکساله در سال ۹۷ گردآوری و در فضایی به مساحت دویست و دوازده متر مربع در بخش ورودی شرکت افتتاح شد. بر اساس این گزارش، در فاز اول این موزه به بازدید پرسنل شاغل در شرکت و میهمانان بازدیدکننده اختصاص یافت. مدیریت شرکت دخانیات ایران برای اخذ مجوزهای قانونی با مدیریت موزه‌های سراسر کشور مکاتبات مرتبط را انجام داد و با رایزنی در شرف اخذ مجوز موزه است.

بیشتر