آرشیو روزنامه شماره ۴۶۲۳ دنیای اقتصاد

اخبار گردشگری - روزنامه شماره ۴۶۲۳

  • عواید توریستی ترکیه از تعطیلات فطر

    دنیای اقتصاد: پیش‌بینی می‌شود تعطیلات عید فطر در ترکیه اقتصاد این کشور را با جریان ۵میلیون نفر از مردم که به سفر خواهند پرداخت، رونق ببخشد؛ اتفاقی که گردش مالی ۱۰میلیارد لیری، معادل ۶/ ۱ میلیارد دلاری را رقم خواهد زد.
  • اعلام آماده‌باش ستاد خدمات سفر برای تعطیلات خردادماه

    دنیای اقتصاد: معاون گردشگری و رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر از آمادگی کامل ۲۲ دستگاه اجرایی خدمت‌رسان در حوزه سفر و تلاش ستادهای اجرایی خدمات سفر ۳۱ استان در تعطیلات پیش‌روی میانه خردادماه خبر داد.
  • شرط کارآمدی طرح زمین ارزانِ تاسیسات گردشگری

    چمدان: رئیس جامعه حرفه‌ای هتلداران و مراکز اقامتی استان کرمان با اشاره به تعداد محدود هتل‌های ۴ و۵ ستاره در این استان، در مورد طرح دولت برای واگذاری رایگان یا اقساطی زمین در ۵۰۰ نقطه کشور برای ساخت هتل گفت: «کرمان پتانسیل استفاده از این طرح را دارد و این طرح می‌تواند نقطه شروع دوباره‌ای برای هتلداری در کرمان باشد؛ چرا که کرمان نیاز به زیرساخت هتلداری دارد.» جاوید سبحانی در مورد خطرات مربوط به ایجاد فساد و تخلف در اجرای این طرح تاکید کرد: «این طرح نیاز به نظارت و کنترل دارد. دولت زمانی که این تسهیلات را ارائه می‌دهد، باید در هر مرحله نظارت و کنترل داشته‌ باشد تا این طرح به ثمر بنشیند. ما در کشور با این معضل نه تنها در حوزه گردشگری بلکه در بسیاری از صنایع روبه‌رو هستیم که تسهیلات در جای خودش هزینه نشده و در جای دیگری صرف می‌شود و در نهایت طرح نیمه تمام و ورشکسته اعلام می‌شود.» وی تاکید کرد: «جامعه هتلداران در کنار دولت در بحث نظارت و استانداردسازی در این طرح اقدام خواهد کرد.» این هتلدار همچنین از سرمایه‌گذاران خواست در این استان سرمایه‌گذاری کنند؛ چرا‌که بر‌خلاف شهرهایی مانند مشهد که از هتل اشباع شده‌اند، کرمان به هتل نیاز دارد.

بیشتر