آرشیو روزنامه شماره ۴۵۷۶ دنیای اقتصاد

اخبار گردشگری - روزنامه شماره ۴۵۷۶

 • نمره گردشگری ۹۷

  آزاده باقری
  دنیای‌اقتصاد: براساس آخرین آمارهای منتشر شده، سفرهای خروجی طی ۹ ماه سال ۹۷، ۵ میلیون و ۹ هزار و ۳۸۱ نفر و سفرهای ورودی۶ میلیون و ۷۴ هزار و ۸۵۰نفر اعلام شده‌ بود. این در حالیست که طی مدت مشابه در سال ۹۶، ۸ میلیون و ۴۸۳ هزار و ۳۱۷ نفر سفر خروجی و ۳ میلیون و ۸۹۳هزار نفر سفر ورودی ثبت شده بود؛ آماری که نشان می‌دهد سفر اتباع و گردشگران خارجی به ایران حدود ۵۶ درصد رشد داشته؛ اتفاقی که موجب شد تا تراز گردشگری ایران در این ۹ماه مثبت شود. اما اگرچه در مدت زمان مورد اشاره، در مجموع تعداد سفرهای ورودی به کشور افزایش داشته، سفر اروپایی‌ها به ایران همچنان روند کاهشی را تجربه کرده است. همچنین گرانی هزینه سفرهای خارجی و افزایش ناگهانی نرخ ارز، در ریزش این آمار بی‌تاثیر نبوده و سفر ایرانی‌ها به مقاصد خارجی را ۳۰ درصد کمتر کرده است.
 • گزارش بلومبرگ از اثر مثبت تحریم بر توریسم داخلی ایران

  دنیای اقتصاد: بلومبرگ اخیرا در گزارشی با اشاره به افزایش تعداد گردشگران داخلی ایران، این رشد را مرهون اقدامات ترامپ دانسته است. این گزارش با استناد به نظرسنجی روزنامه «دنیای‌اقتصاد» که اواخر سال گذشته منتشر شد یادآوری کرده که تا پیش از آغاز تعطیلات نوروز، بسیاری از مردم اعلام کرده بودند که از مسافرت صرف‌نظر کرده‌‌اند. در عین حال ۴۵ درصد نیز گفته بودند که مسافرت داخلی را مدنظر دارند و تنها دو درصد اعلام کرده بودند که قصد مسافرت خارج از کشور دارند.
 • تا اطلاع ثانوی ویزای پرتغال در ایران صادر نمی‌شود

  چمدان: کنسولگری سفارت پرتغال در تهران اعلام کرد که همه امور مربوط به روادید تا اطلاع ثانوی متوقف شده است. «وی‌اف‌اس گلوبال» شریک مجاز بیرونی دفترهای دیپلماتیک برای پردازش درخواست‌های ویزای پرتغال در سایت خود اعلام کرده که رسیدگی به درخواست ویزا فعلا متوقف شده و به محض دریافت اطلاعات جدید از سوی سفارت مبنی بر فعال شدن مجدد پروسه درخواست ویزا، از طریق ارسال ایمیل متقاضیان مطلع خواهند شد. این سایت از متقاضیان خواسته تا اطلاع ثانوی برای درخواست ویزا به کنسولگری پرتغال مراجعه نکنند.
 • آسیب ۳۸ میلیاردی آثار تاریخی گلستان از سیل

  دنیای اقتصاد: با بروز سیل در برخی استان‌های کشور، بسیاری از آثار تاریخی دچار آسیب‌های جدی شده‌اند؛ به‌گونه‌ای که گفته می‌شود تنها میراث فرهنگی استان گلستان حدود ۳۸میلیارد تومان خسارت دیده است و دیوار گرگان نیز همچنان زیر آب است.

بیشتر